Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért nem hajlandó a lovam...

Miért nem hajlandó a lovam álló helyzetből startolni?

Figyelt kérdés
A Nemzeti Vágta egyik előfutamára készítem fel. A sebességével nincs semmi baj csak mire odáig eljutok vele az borzalmas. Amikor megállítom egy helyben és jelt adok neki h induljon nem teszi meg hanem helyette kitör oldalra és enyhén bakolni kezd. Sok lónak tanítottam már meg az állóstartot, de most tanácstalan vagyok. Aki tud az kérem segítsen.
2013. jún. 1. 21:38
 1/4 Valletta ***** válasza:
Esetleg eleinte ügetésből, lépésből megindítani? Másik, magabiztos ló mellől?
2013. jún. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Két, általa ismert ló közül, vagy kapuból, vagy terepen, hazafelé szűk úton próbáltad? Nem vagyok otthon ebben nagyon, ezek jutottak eszembe, hogy hallottam róluk, de nem tudom, melyik mennyire jó módszer.
2013. jún. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, lehet h egy másik ló mellől kellene megpróbálnom! Erre nem is gondoltam...
2013. jún. 1. 23:03
 4/4 anonim ***** válasza:

Sikerült így?

Ha nem, akkor szerintem a gond az, hogy nem érti, mit szeretnél, és ez idomításbeli gond.

Egyrészt, másrészt nyilván soha ne kezdj helyből vágtával, mert letapadhatnak az izmai - előtte legyen egy kis bemelegítés. Nyilván ez nem olyan durva baleset, mint pár éve a Vágtán kibelezett ló esete, de azért egy izomletapadást se akar a lovának jószándékú lovas.


Nos, tehát. Ügetésből kérj tőle vágtát. Ha ügetésfokozással reagál, azonnal teljes állj, és kezd újra: lépés, majd ügetés, 2-3 ütem után emeld vágtába. Ha megint fokozással reagál, állj, hátralépés, lépés, üget, vágta. Ha még mindig fokoz, rövidítsd meg, és csapj oda pálcával (a pálca mindig belső kézben van, de a beugratáshoz a külső kezedbe vedd át, hogy jó lábra ugorjon, magas sebességnél ez főleg fontos!), amikor újra megkísérled beugratni, egy középtempóból próbáld - csak így lehetsz biztos benne, hogy azért ugrik be, mert kéred, nem azért, mert már épp lábát töri ügetésben. Ha fokozással reagál, akkor lehet, hogy azért ugrik vágtába, mert már nem tud gyorsabban ügetni, nem azért, mert ezt kéred - ha pedig nem érti, hogy erre a segítségre mit kéne csinálnia, persze, hogy nem ugrik be lépésből, vagy álljból se. Ha már ügetésből mindig stabilan érti a beugratósegítséget (megpróbálhatod vele terepen is, ott mindig szívesebben is mennek), akkor jöhet lépésből, majd végül álljbólból is. A jól idomított ló hátralépésből beugrik vágtába, ha azt kéri a lovas, de ha fogalma nincs, most mi van, akkor ezt nem várhatod el tőle :)

Ha minden így megy, mégsem startol álltó helyéből, akkor ezek után megpróbálhatod két másik ló mellől, ha ők el is indulnak ráadásul, fog menni ő is szerintem, minden lóban van versenyszellem - a lassút fogja megenni a farkas/medve/akármi. Versenyhelyzetben meg főleg fel szokták szívni magukat, erre készülj.


Másik, ha bakol, akkor erőteljes előrehajtás, akár meg is legyintheted pálcával a farát - nyilván ne verd véresre.

2013. jún. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!