Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szabadidomítók! Ha hozzám...

Szabadidomítók! Ha hozzám kerül egy ló (első saját) akkor először mit érdemes vele csinálnom, hogy kialakuljon egy jó kapcsolat? Lenn kifejtem!

Figyelt kérdés
én még nem vagyok jártas a témában!most sem nagyon szeretnék azért belemélyedni, csak egy olyan lovat szeretnék, aki tisztel, akivel jó a kapcsoaltom és a családom(akik nem lovasok)is félelem nélkül el tudjanak vele lenni néha. Amúgy a lovaglásánál nem hinném, hogy gond lesz, vagy egy elég jó edzőm ebben ő segít majd. Csak egy két tipp kéne amitől jobbá tehetem a kapcsolatunk majd! és ti pl honnan tanultátok ezeket a dolgokat?esetleg valami jó netes oldal nincs erről linkkel? én is találtam persze ilyen oldalakat, de aki nálam jobban ért hozzá, az azért jobban is tudja hogy melyiket lenne érdemes olvasgatnom! ja és nem akarok megbántani senkit, de tényleg kissé komolyabb taposztalattal rendelkezőt kérdeznék, nem hobbi tiniket! köszönöm előre is! amúgy a lóról annyit, hogy fiatal angol telivér mén, de elég birka, nyugodt természetű amúgy
2013. jún. 3. 11:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Tini vagyok 17 eves de amiota az eszemet tudom lovak kozott vagyok. Van egy ismerosom aki szabad idomito, vizsgaja is van. Tole tanultam mindent (kb 10 eve parellizek). Ezt csak azert irom h ne nezz kis fruskanak aki azt sem tudja h mi az a lo:)

Szoval eloszor is azt jegyezd meg nagyon h a parellizesnel a jutalom a simogatas es a kedves, mosolygos nezes NEM a jutalomfalat, a parellizes is munka es munka kozben jutalomfalatokat nem adunk a lonak csak a vegen!! A lo szamara termeszetes a taplalek hiszen egesz nap csak legelnek ez szamara nem jutalom, csak kovetelozove valik ettol es avegen nem fog tisztelni.

A parelli alapja a kolcsonos tiszteles ugy h kozben mindig te legyel a fonok. A lonak a vezetoegyeniseget kell latnia benned mikizben tarsnak is tekint. Te parancsolsz mindig.

Eloszor baratkozos jatekkal kezdjetek, errol reszletesen utanakereshetsz az interneten, eddig amijet neztem oldalakat, ott mindenhol teljesen korrektul le v olt irva.

2013. jún. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm!és elnézést, nem az életkorral volt bajom, csak a mi lovardánkban vannak ilyen példák:D ezért akartam kihangsúlyozni! ezt a jutalomfalatos dolgot, igen, már több helyen olvastam, hallottam köszönöm!
2013. jún. 3. 12:13
 3/7 anonim ***** válasza:

Elso vagyok folytatom...

Ezt a baratkozos jatekot minden parelli elott meg kell csinalni ez az alap. Ha vmikor a lo ideges lesz vagy csak pihenot akarsz tartani akk is csinaljatok ezt a baratkozos jatekot.

Utana jon a sundisznos jatek, a fazisok a szor, bor, hus es vegul a csont. A sorrendet mindug tartsad be

2013. jún. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Meg mindig az elso vagyok bocsi csak veletlenul mindig elkuldom mikozben meg nem fejeztem be:D szoval a sundisznos jateknak is nezz utana az is jol le van irva mindenhol. Ezek utan jon a futoszarazashiz hasonlo kormunka. De ez nem futoszarazas! Figyelj arrah a lo sose unatkozzon fent kell taranod az erdeklodeset. 3kornel tobbet ne menjen munka nelkul mert akk kezd majd el unatkozni. Ez mar a sundisznos jatekra epul. Amikor a sundisznos jateknal a lo farat tolod el vagyis mikor az elso laba korul fordul befele a lo, azt gyakorold es tudjatok nagyon jol. Mindug mikor nem engedekmeskedik tudod azt alkalmazni. Amikor ennel a feladatbal eljuttok arra a szintre h csak a lo farara kell mutatnod eltulzott testmizgassalakk kezd el a koron valo munkat. Meg kell tanitanod h mikor a farara mutatsz latvanyosan eltulozva a testeddel is arra dolve akk a kor belseje fele kell fordulnia a lonak. Ezt a futoszarazasnal is tudod alkalmazni illetve amikor pl engedeky nelkul el kezd legelni a vad kantar vagy kotofek rancigalasa helyett ezzel a mozdulattal rogton fekfigyel rad a lo es varja h vmi deladatot kapjon.

Sztem ha nem akarsz nagyon belemenni a parellozesbe akk ennyi boven eleg lesz. Ezzel megtanulja a lo h te vagy a fonok ill jo kapxsolatot tudtok kialakitani. A sundisznos jatekbak koszonhetoen lovaglas kozben a csizmasegitsegekre is sokkalta jobban fog reagalni mert megtanulja h nyomasra engednie kell.

Boxsi h ekezet nelkul irtam telorol vagyok. Rem tudtam segiteni ha vmi kerdesek van nyugodtan irjak privatot szovesen segitek mindenben amiben csak tudok :)

2013. jún. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az első legyen a tisztelet rendezése. HA a lovad tisztel onnantól könnyebb a munka. Családtagokat ránevelni arra, ha a ló rájuk lép, eltolja őket pofátlankodik,csipked, nyugodtan vágják szájon, utána őket is figyelembe veszi.
2013. jún. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
megkérdezhetem hogy te hol laksz? esetleg Székesfehérvár környékén nem ismersz olyat aki tudna személyesen is segíteni?
2013. jún. 3. 13:55
 7/7 A kérdező kommentje:
amúgy köszönöm, ehhez hasonlókat már próbálgattam, egy volt edzőmnél aki tanult valamelyest ilyesmit és ngyjából jól mentek, de kicsi apró számomra szinte észrevehetetlen hibáim voltak, de érzékeny lovon gyakoroltam aki már tudta és így könyű volt ..a sját lovammal majd, aki még nem ismeri ezeket, lehet követnék el hibákat, ezért jó lenne ha valaki személyesen is segítene!de persze közben várom még bárkinek ha eszébe jut valami használható szívesen fogadom!
2013. jún. 3. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!