Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mindössze 43 kg vagyok....

Mindössze 43 kg vagyok. (Nehezen találtam angol nyeregben is megfelelőt) Western nyerget szeretnék venni, de az sajnos nagyon nagy nekem. A konkrét kérdés az lenne, hogy érdemesebb lenne vennem egy póni western nyerget vennem?

Figyelt kérdés
Évek óta angol nyeregben lovagolok, alkalmanként besegítek westernben is. Nem régiben ajánlottak egy western nyerget, ami nagyon jó áron az enyém lehetne, viszont az a probléma, hogy nekem a normál western nyergek nagyon hatalmasak, így nem is túl kényelmesek.Póni nyerget is ajánlottak ugyanabból a márkából,szintén ár alatt,és azt viszont rövid távon tudtam ugyan kipróbálni,de már akkor is nagyon kényelmesnek bizonyult.Nem túl nagy a lovam sem,153 cm bottal,de okozhatna-e bármiféle kellemetlenséget neki?Nagyon feltűnő lenne,hogy a nyereg pónira való?Vagy létezik valahol olyan felnőtt méretű nyereg,ami colban megfelelő lenne számomra is?Köszönöm a válaszokat!

2013. jún. 4. 15:30
 1/5 anonim ***** válasza:
93%

Évek óta lovagolsz de eddig nem sikerült megtanulnod hogy a nyerget nem a lovasra hanem a lóra vesszük!

Jöhetsz itt a marmagassággal de ha mindenki olyan önző módon fenékméretéből adódóan venne nyerget sok meggyötört ló kényszerülne mozgásra.

Én sem vagyok nagydarab de nagy marú lovam miatt nagyobb méretü nyerget vettem nem póniméretűt.

Lehet lepontozni,fikázni de nyerget akkor is lóra veszünk és nem lovasra,aki meg rendesen megtanult lovagolni mindegy milyen nyeregben ül..

2013. jún. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%

nem értek egyet az előzővel. a nyerget úgy kell választani, hogy az lónak és lovasnak is egyaránt jó legyen. ha nem találsz olyat, ami mindkettőnek jó, akkor ott ló-lovas méretbeli próbléma van.


egy 155 centis nő egy 18-as nyeregben nem fog tudni úgy ülni, hogy az jó legyen, mert majd csúszkál előre, hogy legalább megközelítse a térdtámaszt, és nem ott fog ülni, ahol kéne.


western nyeregnél meg egyszerűen egy nagyobb nyeregnél nem tudsz olyan rövid kengyelt állítani, hogy az jó legyen.


sajnos a western nyergekhez egyáltalán nem értek, de én se gondolom, hogy póni méretet kéne venni, inkább a legkisebb western nyerget (angolból ugye 16-os a legkisebb nyereg, westernből annyit tudok, hogy a 16-os átlagos méret, 15-ös biztosan van, de talán még kisebb is).


szerintem a kérdező se venne meg olyan nyerget, ami nem jó a lovára! ugye? :)


(eleve próba nélkül ki vesz nyerget?) egyébként meg egye nagyobb póni se sokkal kisebb, mint a kérdező bottal 153-as lova!

2013. jún. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
60%

na most megnéztem és a póni nyerget írják 13-asnak, 15 pedig a legkisebb rendes nyereg méret, tehát neked 14-es kéne! :)


ha van pénzed, akkor pedig mindenképpen csináltass egy Májki nyerget, amit a lóra csinálnak a te fenekedhez, abban biztos nem lesz hiba!

2013. jún. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak csak annyit,hogy minden nyergem tökéletesen illeszkedik a lóra,nekem viszont egyik sem kényelmes,ezért szeretnék olyat találni,ami mind a kettőnknek megfelel.Nem gondolom,hogy ennek bármi köze lenne az egoizmushoz :))

És igen,természetesen mindegyiket előtte rápróbálom,anélkül nem is veszek nyerget!!

Köszönöm a választ,megpróbálok keresni 14-es nyerget,hátha valahol lelek... :)

2013. jún. 8. 13:04
 5/5 A kérdező kommentje:
jaj,bocsánat,önző vagyok nem egoista.. :D
2013. jún. 8. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!