Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek várjak még?

Szerintetek várjak még?

Figyelt kérdés

Fél éve lovagolok,mind a három járómódban stabilan ülök.Márt régóta szerettem volna lovat és apukám venne nekem egyet a nyáron,vagy ősszel.A felelősséggel nincs gondom,mert van jelenleg is több állatom,akiket rég óta gondozok.Az állatokkal jobban kijövök,mint az emberekkel.Egy 10 év körüli herélt lóra gondoltam,most heti 2x járok,de ha meglenne,akkor heti 3x és meg is kérném az oktatómat,hogy néha üljön fel rá.Idén kezdem a gimit.A paci bértartásban lenne ott,ahol lovagolok(hatalmas legelők vannak,tehát ki lenne engedve).A lovarda tőlünk 20 percre van.Mindennap kijárnék,de ha kihagynék heti 1-2 napot,az gond lenne?

Betudnám szerintetek osztani a tanulást és a lovat is?

Nagyon korai még?(Feles tartást nem szeretnék)



2013. jún. 4. 18:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Fél év lovaglás után a saját ló nagyon korai, azt is korai kijelenteni, hogy mind a három jármódban stabilan ülsz, főleg, ha heti 2x jársz, tehát eddig ültél lovon 50x?


A másik kérdésedre a válasz meg az, hogy ha jó helyen van a lovad bértartásban nem kell látogatni naponta, semmi baja nem lesz, ha hetente pár napot nem mész ki hozzá.

2013. jún. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Fél év alatt ha mindhárom jármódban stabilan ülsz heti 2×-i alkalmak után, akkor vagy nagyon jól csinálsz valamit, vagy az edzők tesznek a fejedre, amint a nyeregben maradsz, kicsaptak osztályba, aztán zötyögjél, nagy baj már' nem lehet (...és az a baj, hogy ez reális félelem, ilyen miatt én egy halom üléshibát, meg mindent hoztam magammal, amit alig tudtam javítani).

Nem korai a ló, ha minden edzés alkalmával lenne melletted egy edző, aki időnként felül és korrigálja a lovat, hogy ne tudd elrontani, és lesz lehetőséged mellette időnként más lovakra is felülni, tanulni...

Heti 1-2 nap nem baj, de ez attól is függ, hogy milyen lovan van, és hogy van tartva, ha állásban van, akkor pl. gond, mert a lónak minden nap mozognia kell. Bokszban is gond, mert legalább karámba ki kellene engedni, hogy mozogjon, ha akar. Ha karámban vagy legelőn van, akkor fel se fog neki tűnni - mivel herélt, ezért valószínűleg ki lesz engedve legelőre, de ezt meg kell kérdezni, mert voltam olyan helyen, ahol simán közölték, hogy a bértartásos lovak állásban vannak, az iskolalovak meg a legelőn, és közéjük egy lovat se engednek, nehogy összerúgjanak... Ott se jártam mondjuk többet.


Amúgy nem tudom, hogy gondoltad, tehát heti 3× mennél ki edzésre, de csak 1-2 nap maradna ki hetente - mi lesz a másik 2-3 nappal?


Nekem egyetem mellett megy simán a lovaglás, akinek nem megy suli mellett, az vagy nagyon rosszul csinál valamit, vagy hazudik, vagy csak még be kell sűrítenie, hogy suli, aztán elmegy XY-nal ide, oda, amoda, aztán gyorsan tanul otthon, aztán még elmegy buliba, akárhova, és úgy lehet, tényleg nem fér bele a ló...

2013. jún. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!