Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha lovat megyek kipróbálni...

Ha lovat megyek kipróbálni mit vigyek mire készüljek, hogyan?

Figyelt kérdés
Bármit amit ilyenkor kell csinálni! Adnátok tippet? Mire figyeljek mit csináljak MIBE MENJEK?

2013. jún. 4. 19:11
 1/10 anonim ***** válasza:
64%

Lovas cuccba, amikor elmész megnézni, mindenképp futószárazza meg a tulaj, mindkét kézre, lásd, hogy csinálja, jól catolja-e a futószárat, megy-e a ló mindkét kézre mindhárom jármódban. Majd üljön fel először a tulaj, nézd meg, hogy lovagol, mit tud a ló, eztán ülj fel Te is, és minél jobban próbáld ki a ló tudását, mire hogyan reagál. Eztán menj ki egy előre be nem jelentett időpontban is, mert lehet, hogy a ló már két órája futószáron körözött, be lett nyugtatózva, vagy teletömve fokhagymával...


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__lovak__4357288-ha-lov..

2013. jún. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 FannaL ***** válasza:
18%

Lovagló nadárág ,és cipő+chaps vagy csizma, kobak és ha van még vmi védőfelszerelés.

Ott érdemes megkérdezni: Mennyire kell húzni a száját, mit ne csinálj vele lovaglsá közben, és mik a rossz szokásai, mennyire kell sarkalni és mennyire sarkald és húzd a száját fordulásnál. na én leírtam az a lovaglással kapcsolatban amit én bénáztam és nem kérdeztem meg mennyire kell húzni a száját pl. elindultam sarkaltam és csak egy picit volt feszes a szár, de arra neki megvolt tanítva az ágaskodás, így ágaskodtunk egyet.

2013. jún. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Azt mondjuk felülés előtt a tulajnak kellene közölnie, hogy ha ágaskodásra tanította a lovat, tekintve, hogy normál esetben a szár mindig rugalmas, puha, de állandó kapcsolatot tart a ló szájával, ha e mellé előrehajtó segítséget kap, és azt ágaskodással reagálja le, az simán súlyos gond... Nem a lovasnak kell előre rákérdeznie, hogy "ha felülnek, szokott-e hemperegni"... Az ilyet előre közölni kell, aki nem közli, azzal meg nem kell a továbbiakban tárgyalni, mert ha ezt "elfelejti", simán felejthet el mást is...


Aki tőlem mondjuk megkérdezné, mennyire húzza a lovam száját, annak annyit mondanék, hogy semennyire, nézzen másikat... Soha nem kérdeztem ilyet senkitől, fél perc alatt kitapasztalható, ha egy lovat fogni kell, mert valaki kellően elrontotta... Ha meg bele kell állni a szájába szinte szó szerint, hogy ne vigyen el a francba, megint csak nincs miről beszélni általában... Illetve ha olyan szintű a tudásom, hogy itt kérdezek, akkor biztos, hogy nem hozok el olyan lovat, amiről minimum karizomlázzal szállok le...

2013. jún. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

FannaL, nem bántani akarlak, de ha nálam próbálna valaki lovat, és megkérdezni mennyire kell húzni a száját, illetve sarkallni, biztos megkérném hogy távozzon, még mielőtt felül...

lovascuccban mész, vagy helyben átöltözöl. Nyereglésnél, ápolásnál át tudod nézni a ló lábait, hevederiszonyos e, érzékeny e a háta. Te vagy a tulaj lefutószárazod, amég a tulaj lovagol rajta, meg tudod figyelni hogy mennyire érzékeny. Utána te is kipróbálod. Értelemszerűen mindhárom jármódban. Ha lehet, vidd magaddal az edződet is. Elsőre állatorvos szerintem felesleges, de mielőtt megveszed, azért nézze át.

2013. jún. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
Ha valaki azt kérdezné, mennyire húzza és sarkallja a lovam, én is úgy küldeném el a fenébe, hogy öröm lenne nézni is. Ha egyszer el kell adnom a lovam, azt lovasembernek teszem, ilyen kérdéssel pedig nálam senki se lehet az... Igaz én rendesen belovagolt lovat adnék el ugye, nem olyat, ami arra lett tanítva, hogy tegye le a lovast, amint az felült.
2013. jún. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%

Ilyen húzást meg sarkalást ne kérdezz. Esetleg kérdezz meg annyit, hogy kell-e tudni valamit a lóról? Ha hevederiszonyos, vagy rúg az erősebb csizmasegítségre, vagy ugrásnál szeret megállni, vagy más "baj" van vele, azt a tulaj erre a kérdésre jó esetben megmondja.

Lovascuccban menj vagy legalább vigyél magaddal lovascuccot, te ápold le és te hozd ki a karámból vagy boxból. Ezek is jó lehetőségek arra, hogy megismerd, észrevedd, ha van valami rejtett rossz tulajdonsága.

2013. jún. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%

Kedves kérdező, kérdésedből jól látható, hogy teljesen kezdő vagy a dologban. Azt tanácsolom, mindenképp vigyél magaddal szakembert, ő majd tudja, mit nézzen, mit tegyen, te pedig figyelj és tanulj.

És menj lovascuccban, lovat nézni általában abban szoktak menni.

2013. jún. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Valóban nem voltam még lovat kipróbálni és ez lesz az első lovam ezért szeretnék jól dönteni!:)

2013. jún. 6. 21:31
 9/10 anonim ***** válasza:
73%

Mindenképp kérj hozzáértő segítséget, nagyon könnyű melléfogni, ha nem tudod, mit, miért és hogyan nézz egy lovon. Ráadásul az eladó is rögtön levágja, hogy kezdő vagy a témában és ha olyan, hát ki is használja.

Sok sikert és sok örömöt a pacihoz!

2013. jún. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Sssaszem ***** válasza:
Azóta milyen lovad lett?
2018. márc. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!