Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Az év melyik szakában vesznek...

Az év melyik szakában vesznek a legtöbben lovat?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy pl. ősszel vesznek lovat a legtöbben, mert akkor télen tudnak vele dolgozni, hogy tavasszal elkezdjenek vele versenyezni. Jól gondolom, hogy így van? Vagy melyik évszak, melyik hónapok a leginkább a szezonja a lóvásárlásnak-lóeladásnak? Azért kérdem, hogy mikor a legérdemesebb árulni egy lovat, melyik az az időszak, amikor a legnagyobb esély van rá, hogy sikerül eladni?

2013. jún. 5. 09:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha nem a millás nagyságrendű lovakról besészélünk, hanem az olcsóbbakról.

Sok "lovasiskola" tavasszal vesz lovakat, akkor van sok vendég, és ősz végefele eladja őket. Ha már olyan ramaty állapotban vannak, akkor a vágóra. Balaton mentén van akiknél csak nyáron van nagyobb lólétszám, a turistákra építenek, máskor nekik felesleges lovat tartani, legalábbis anyagi megfontolásból.

2013. jún. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És millás nagyságrendű sportlovat mikor vesznek a leginkább?
2013. jún. 5. 09:52
 3/4 anonim ***** válasza:
Millás nagyságrendű sportlovat az év bármelyik szakában el lehet adni, mert aki komolyan gondolja, az bármikor megadja ezt az összeget, de szerintem nyár vége ősz lehet a csúcsidőszak. Azt viszont figyelembe kell venni, hogy télen drága a takarmány, ilyenkor lejjebb mennek a lóárak. Milló körül csak jó származású, aktívan és eredményesen versenyző lovat lehet eladni.
2013. jún. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor jól gondoltam ezt a szezon dolgot!
2013. jún. 5. 12:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!