Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nyeregről véleményt! (túra,...

Nyeregről véleményt! (túra, esetleg Bock? )

Figyelt kérdés
Nyereg vásárlás előtt állok, és véleményeket szeretnék. Jelenlegi univ nyergemet cserélném, és akárhogy gondolkodom egy túranyereg lenne számomra a legideálisabb. Az esetek 90%-ban terepen lovagolok hosszú túrákat, a néha pályán való ügyeskedés és kisebb ugrások szerintem azzal is megoldhatóak. Valakinek van valami tapasztalata ezzel a nyereggel: [link] ? Eddig ezt találtam ami szóba jöhet, bár erősen elkezdtem gondolkodni talán egy Bock nyergen. Sajnos semmi tapasztalatom nincs velük, így azokról bármilyen véleményt szívesen meghallgatok! Válaszokat előre köszönöm!

2013. jún. 7. 14:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem ismerem ezeket a nyergeket konkrétan, de amit javasolni merek, hogy használtan vegyél ilyen árkategóriában nyerget, mert újonnan a 60-70 ezres nyergek általában nem a legszuperebbek, és kevésbé tartósak... A Norton relatíve jó márka, én biztosan wintec, kieffer, stübben, prestige márkák felé kacsintgatnék.
2013. jún. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

én nortont nem vennék, de amúgy a túranyereg pont jó lesz azokra, amiket írtál. nekem is volt, simán lehet benne ugrani is akár.


sajnos itthon nem igazán divat, ezért használtból elég kicsi a választék.


a bock nyeregről annyit tudok, hogy drága és rohadt nehéz, csak a lengőtalpast érdemes venni belőle, a lovon jól felfekszik, de te viszonylag távol vagy a lótól.


akkor már inkább ajánlanám a cseppentő féle nyerget, de az is igen drága.


arra vigyázz, hogy nehogy váz nélkülit vegyél, mert elég sok váz nélküli túra nyerget árulnak mostanság.

2013. jún. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 FannaL ***** válasza:
Bock igen, általában lengőtalpas a jobb, de nekem a sima is megfelelt. :) De én találkoztam egy jobb nyereggel ami kifejezetten túrára-távlovaglásra a legideálisabb. :) [link] Persze azt kell nézni ami lentebb van. :) Én is ilyet használok. majdnem egy Bock nyereg ára, de erről nála kell érdeklődni.
2013. jún. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
amit belinkeltél az a cseppentő féle, amit korábban említettem. de ez azért más árkategória, mint amit a kérdező linkelt...
2013. jún. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 FannaL ***** válasza:
Nem láttam az egész hozzászólást. Ezt is mondhatjuk túrának, egyébként a legőtalpas felújított is abban az árkategóriában van mint a Cseppentőféle, emiatt is mertem javasolni.
2013. jún. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én még az ausztrál nyerget tudnám ajánlani. Terepezésre túrázásra kiváló, sok karika van rajta és jó mélyen ültet így idomítani is lehet benne.
2013. jún. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi segítségeket! Cseppentő nyergek is érdekelnek, csak azt majd akkor szeretném ha lesz egy akhalom is alá ;) Ausztrál nyergem volt egy pár évig, valóban nagyon kényelmes, bár erre a célra lehet egy western nyerget kellene majd beújítanom, ha marad rá keret. A Bock és a túra azért nagyon szimpatikus nekem, mert elég sokat jártunk felvonulásokra és kisebb amatőr versenyekre is, oda pedig az angol kinézetű nyereg 'illendő'. Meg nem tudom valahogy nekem ezek a legszimpatikusabbak :) Neizer nyergekről esetleg valami vélemény? Abból találtam most egy gyönyörű használtat.
2013. jún. 9. 14:49
 8/8 anonim ***** válasza:

Western nyereg csak western stílusú lovagláshoz jó, angolhoz nem való, mivel máshogy ültet, és ha a fene fenét eszik is, ez a tény akkor sem változik.

A túra vagy bock nyereg remek választás lehet, az ausztrál is kényelmes, nekem a cseppentő féle mondjuk nem túl szimpatikus darab, de ez én vagyok. Mondjuk nyerget újonnan nem vennék, 60-100 ezer közt néznék használt márkás darabot, de onnantól már meg kell nézni az adott darabot, rápróbálni a pacira, stb. Másképp nem megy. :)

2013. jún. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!