Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez nem veszélyes, amit a ló...

Ez nem veszélyes, amit a ló csinál 4:41-nél?

Figyelt kérdés

Nem törheti ki a lábát? Vagy nem mehet ki valami ízülete?

Nem értek a lovakhoz, csak annyira bizarr. És tudom, hogy a lábukra nagyon vigyázni kell.


http://www.youtube.com/watch?v=6J0orC2QECc


2013. jún. 8. 00:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy pontosan mire gondolsz, de 4:41 után az jön, hogy körbe fordul az eleje körül, szóval gondolom arra.


Már régebben is láttam ezt a videót, és szerintem bámulatos, hogy miket megcsinál az a ló csak az ember "két szép szeméért". Ha jobban megfigyeled, majdnem minden feladat után jutalomfalatot, simogatást, elismerést kap a ló, szeretettel és bizalommal tanítják, nem erőszakkal. A ló ezt nagyon jól tudja, ezért mindent megtesz, ami nem fáj neki, ebből következik, hogy az a feladat sem fáj, nem bántja a lábát. Van egyébként egy hasonló gyakorlat (eleje körüli fordulat), amit a lovaglás során gyakran alkalmaznak, de ezek egyike sem tesz kárt a ló lábában.


Valóban vigyázni kell a lovak lábára, az a "legértékesebb" része, az élete függhet tőle, de ez még egyáltalán nem olyan megterhelés, hogy baja legyen. Egy ugró vagy egy díjlovagló edzésen többet kap a lába, mint ilyen helyzetben. :)

2013. jún. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Eleje körüli fordulatnál mondjuk nem akasztja be egyik lábát sem a másikba, azt le kell szögezni, hanem három lábbal dolgozva tesz egy 180°-os fordulatot valamely mellső lába körül.


Az, hogy jutalomfalatot kap, és szeretettel van nevelve, semmit nem jelent, egyrészt a ló számára a jutalom eleve nem természetes, a másik, hogy a pokolba vezető út is jószándékkal... Tudjátok. Lehet nem akar rosszat neki valaki, ha nem rét hozzá. Rengeteg lovat nyomorítanak meg úgy, hogy valójában nem ez a cél.


Baja a feladattól amúgy nem lesz, ha helyesen előkészítve csináltatják vele, bár a patájával felsértheti a másik lábát ha nem megfelelően akasztja be, ez állandó kockázat.


A lábakra persze, hogy ügyelni kell, amelyik lónak nincs lába, az már csak kolbász lehet általában... De ami igazából gyilkolja a lábaikat, az a gyorsasági versenyeztetés (galopp, ügető), majd a díjugratás... A helyesen végzett, klasszikus idomítólovaglás hihetetlenül kímélő, az más dolog, ami a legtöbb versenyen, pályán vagy a gyakorlás/felkészülés alkalmával történik...

2013. jún. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ennyitől nem lesz semmi baja. Azért a ló lába sem porcelánból van, hogy ne bírja el a saját súlyát :)
2013. jún. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!