Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek vegyek?

Szerintetek vegyek?

Figyelt kérdés

Heti 3x járok,még csak 2 hónapja.Most sima nike cipőben járok,e gondoltam arra,nem -e kéne venni lovagláshoz valót,ezt néztem ki,ez jó?Vagy fölösleges?

[link]



2013. jún. 8. 17:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Egyaltalan nem felesleges! En pl. mar az elso lovaglooramra vettem cipot, mert az edzo azt mondta, hogy kell. Mondjuk termeszetesen nem kotelezo korantsem, viszont sokkal jobb, marcsak a sarka miatt is, hogy nem tud a labad becsuszni a kengyelbe. Ha az a penz nem feltetlen kell masra, szerintem mindenkepp vegyel!:)
2013. jún. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Első nekifutásnak sokkal előnyösebb választás lenne egy gumi lovagló cipő, jóval olcsóbb, és heti 3x-i lovagláshoz teljesen megfelelő. Ha meg mégsem kötelezed el magad a lovaglás mellet, hosszú távra akkor nem kellet feleslegesen 12 ezret kidobnod.


Bár én előbb mindenféle képen egy kobakot és lovagló nadrágot szereznék be, az hogy rendes cipőben lovagolsz semmiben nem akadályoz vagy hátráltat, viszont egy nem lovas gatya szép sebeket és fájdalmakat tud okozni, illetve a nem saját kobak meg higiéniai szempontból nem megfelelő, bár kinek mi. Ez viszont nem azt jelenti hogy fölösleges lenne lovagló cipőt venni!


Ajánlom itt néz körül, kezdőknek, megfizethető áron, igen jó termékeket kínálnak, én legalábbis szeretem: [link]

2013. jún. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Valletta ***** válasza:
Ha csak lovagol, nem dolgozik lovak körül, akkor hadd ne vegyen már gumi cipőt, amibe 5 perc utána belerohad a lába... Én évekig lovagoltam sima utcai cipőkben (keskeny talp, kicsi nyelv), semmi, ami ez alatt az idő alatt történt nem róható fel a cipő hibájára. Ha veszel, akkor vegyél normális bőrcipőt, de ha nem, az sem baj, csak legyen egy keskeny, alacsony cipőd, aminek nem lóg ki a nyelve, így nem tud beszorulni a lábad. Ezen kívül viselj kobakot, minden más másodlagos.
2013. jún. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Egyetlen ami igazán a lovaglócipő mellett szól, az az emelt sarok, hogy kevésbé tudjon a lábad a kengyelbe csúszni és beleszorulni. (Pl eséskor) Elég egy olcsóbb is, de ha megengedheted magadnak, javaslom a bőrt, mert nem rohad bele a lábad úgy, mint a gumiba. (Viszont trágyázáshoz, lómosáshoz sajnálnám, akkor inkább gumi) Nekem decathlonos hasítottbőr van, ha vizesbe megyek egyből beázik, de amúgy évek óta bírja, szeretem.
2013. jún. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
A linkelt bőrből van,ez jó? Nadrágom,kobakom márt van.
2013. jún. 8. 18:49
 6/19 anonim ***** válasza:

Én lovasboltban azt hiszem, 10-11 ezerért vettem lovascipőt, gyengébb minőségnek tűnik, mint az első cipőm, az 6 ezer volt kereken, 10 évvel ez előtt, és most adta fel, ámbár lehet, még javítható... A mostanim pár hónapja, ha van használva, de már most azt mondom, ezt hiba volt megvenni - a régihez képest.


Mindenesetre mindenképp ilyesmi inkább [link] mint ez pl. [link] - heti egyszer érdemes (az előbbit) átkenni bőrápolóval, vagy ritkábban, a használat függvényében.


Szerintem jobb a lovascipő + lábszárvédő kombó, mert fogja a bokát, de nyilván semmi sem kötelező (a kobakot leszámítva, mert igenis az kell).

2013. jún. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
De amit linkeltem,az jó?
2013. jún. 8. 19:24
 8/19 anonim ***** válasza:

A Horze általánosságban elmondható, hogy drága márka, de a minőség azonban nem követi megfelelően ezt az árat.

Ettől még jó lehet, meg kéne nézni élőben, és az alapján dönteni. A Decathlonosokhoz képest biztos jó...

2013. jún. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
És még hol,lehetne ilyen áron kapni?Budapesten
2013. jún. 8. 19:42
 10/19 anonim ***** válasza:
[link] - pl., ők is Pesten vannak, de nem tudom, még milyen boltok vannak arra, nem vagyok Pesti.
2013. jún. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!