Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vélemény a lóról?

Vélemény a lóról?

Figyelt kérdés
[link]

2013. jún. 8. 18:07
 1/9 anonim ***** válasza:
4%
A lónál haszontalanabb állatot el se tudok képzelni
2013. jún. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szép tiszta, a felszerelés is kulturált, ami jó környezetre utal. A Kisalagi LK amúgy is elég szépen csinálja a lóeladást. A lábai kissé rövidek, nem tudom, hogy ez lovagláskor nem kényelmetlen-e (pónis, pattogós mozgás) és a hátsó lábai sem tetszenek, mintha kissé nyitottak lennének a csánkjai, de ez lehet a kép hibája is. Mindenesetre attól függ, hogy megvenném-e, hogy mennyit kérnek érte. Jó lenne lovas, nyereg nélküli képet is látni, hogy lássuk, nem törte-e fel a hátát, nincs-e más hátproblémája (beesett hát, sebek, esetleg más sütés, mint amilyen fajtájúnak hirdetik)
2013. jún. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Más sütése nyereghelyen aligha van, mint aminek hirdetik, mivel ha jól látom, akkor nyakon sütött...

Attól még a háta miatt tényleg jó lenne lovas nélküli kép is, de mondjuk szerintem nem rossz ló ez összességében, attól függ, mire kellene, de hobbihoz, könnyebb szintű versenyekhez jól néz ez ki.


Az meg, hogy a lónál haszontalanabb állat... Akárhol komoly civilizáció jött létre, ott mindig nagy ménes volt, igencsak fejlett lótenyésztési tudással, háttérrel! Az első világháborúig a ló döntő haditechnika volt, a mai napig kiemelt hatása van a mezőgazdaságban, az erdészetben, terápiás célokra ugyanúgy megfelel, mint pl. a delfin, a vasútépítés elképzelhetetlen lett volna nélküle, akárcsak a postakocsi szolgálat (azt bizony nem tudták volna megoldani ökörrel...), a személy-, és teherszállítás sokáig kizárólag rájuk épült, ezen túl szérum előállításra mai napig használják, vemhes kanca vizeletéből gyártják többek közt a fogamzásgátló tablettákat, továbbá még meg se említettük a vágólovat, amely messze egészségesebb hús, mint pl. a sertés, vagy sokszor a mangalica (az csak akkor egészségesebb, mint a sertés, ha nem moslékot eszik, hanem szálastakarmányt elsősorban, esetlegesen szemestakarmánnyal kiegészítve), és lehetne még sorolni... Ehhez képest akárhogy nézem, a házimacska max. megfogja az egeret, meg dorombol. Imádom a macskám, szó se róla, de a mai civilizáció jó eséllyel könnyebben állt volna fel nélkülük, mint a lovak nélkül... És még nem is beszéltem pl. a tengerimalacról akkor...

2013. jún. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a két utolsónak a hasznos választ!

Az elsőnek meg megírtam a véleményem privátban. ;-)

2013. jún. 8. 19:36
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha tényleg nyakon van sütve, akkor ezer bocsánat, csak kicsit vak vagyok, meg a képernyőm is kicsi, de láttam olyan lovat is, aminek a nyakán is meg nyereghelyen is volt sütés, azt mondta a bácsi, hogy "ez a magyarfélvér, mert ez a sportlókeverék", mindenesetre nem hiszem, hogy ő ne lenne rendesen szabályosan sütve, de mindenképp meg kell nézni.
2013. jún. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Átlag hobbiló, 2-300 ezret megér (bár nem írtad az árát). A sütése jól látható a nyakán. Szembetűnő felépítésbeli hibája nincs. Hobbira (a kép alapján, amin persze nem látszik minden) megfelelő, versenyzésre valószínűleg nem alkalmas.
2013. jún. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
SZép ló, meg is akartam nézni pont ezt. Megbeszéltem a pasival vasárnap hogy szerdán megyünk, erre ma felhvom és közli hogy eladta a lovat. Úgyhogy lovat innen ne.
2013. jún. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Utolsó, nem értem a gondot, szerintem korrekt - ha te hirdetsz egy lovat, és valaki felhív, hogy megnézné, azt mondod neki, hogy bocs, de jön xy megnézni a lovat, ha neki biztosan nem kell majd akkor felhívlak, hogy kijöhetsz-e megnézni? Egy eladónak hirdetett lóra általában több jelentkező is akad, aki kimenne megnézni, nincs ezzel semmi baj, ahogyan azzal sem, ha az egyik helyben azt mondja a megtekintés után, hogy holnap jön érte és viszi, fixen itt a kp... A lehető legkorrektebb, hogy eztán a többi, még a lovat meg sem tekintő embert felhívja a tulaj és szól, hogy a lovat más elvitte előlük, nem voltak elég gyorsak.


Biztos, hogy ha nekem XY azt mondja, hogy max áron elviszi holnap a lovam, és látom, hogy jó helyre, hozzáértő ember vinné, ne mondom azt neki, hogy bocs, de előtte még 6 másik ember megnézné, hátha valamelyik szintén megvenné, és akkor tarthatnánk ki ad többet versenyt... Ha senkinek se kel la többiből, akkor persze a magáé... Én pl. akkor hagynám ott a vevő helyében az eladót sürgősen.

2013. jún. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyrész megígérte, hogy megvár velem szerdáig. Másrészt meg szart rá hogy felhívjon.
2013. jún. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!