Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit gondoltok a Vénusz istálló...

Mit gondoltok a Vénusz istállóról? Tapasztalatotok? Érdemes ott tartani lovat?

Figyelt kérdés
honlapja: [link] :D érdekelne milyen eddző van ott,milyen a pálya,milyenek a lovak,milyen a bértartás,lovagoltatás,a tulajdonos.Minden tapsztalat vagy javaslat lovardákra a 15.-16. kerületben :)

2013. jún. 9. 20:29
 1/8 anonim ***** válasza:
34%

Ha jól értem, akkor elsősorban galopplovakról van szó, azokra meg munkalovas és zsoké kell, tehát komoly lovaglást ott biztosan nem fogsz tanulni, ha az érdekel, akkor más után kéne nézni.

Azt nem tudom, hogy a bértartás milyen, a versenylovaknál nem a ló jólléte az elsődleges, de a megfelelő mennyiségű kaját meg kell, hogy kapja, valamilyen kovács patkót is üt a lábukra, mivel nem hosszútávra vannak ezek tervezve, ezért egy-két helyen mondjuk mindegy, hogy hogyan van felütve, csak ott legyen, az kétségtelen, de ha komolyabban gondolják, akkor jó kovácsuk is van... Én biztos nem ide akarnék járni, az mondjuk egy másik történet, bár nekem ügetőm van, de őt alig bírtam leszoktatni attól, hogy ha egyenest lát, akkor rohanjon, mint az eszelős, nekem nem ez kell, igazából a lónak se.

2013. jún. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

Én ismerem a helyet, volt ott lovam. Már nincs, elhoztam. Hacsak nem a terep az elsődleges célod, akkor egyáltalán nem ajánlom.


Fedeles nincs, igazi pálya nincs, tehát télen meghaltál, nem tudod rendesen mozgatni a lovat.


Nehezen megközelíthető, ha nincs egy terepjáród vagy egy zakkant kocsid, amit rááldozol a kijárásra, akkor gyalogolhatsz 20 percet az erdőben.


Az oktatás nem fog felkészíteni téged egy díjlovas versenyre, de ha csak ülni akarsz a lovon, akkor teljesen jó.


A tulaj rendes, de ha egyszer vitába keveredtek...


A bértartásról annyit, hogy nagyon oda kell figyelni, ha nem akarsz gubancot.


Amúgy nem járnak ki sokan, elég családias a légkör, ha sikerül beilleszkedned.


Röviden összefoglalva: ha nincs személyes edződ, és nem csak terepezni akarsz, akkor nem fogsz sokáig maradni.

Én amúgy kedveltem, mert ez egy olyan hely, ahol nem kell tenni magad, mert különben furán néznek rád. Pl. ha nincs tuti szerkód, vagy hülyén ülsz a lovon. Itt magadra hagynak, azt csinálsz, amit akarsz. Csak nekem ez nem volt jó, kezdő létemre. Magamra hagyni egy lóval... :(

2013. jún. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem gondolom,hogy galopp tréningtelep lenne.

Az,hogy fent vannak a versenyek időpontjai,semmit nem jelent.

Szerintem ki kéne menned személyesen,nem másra hallgatni.

2013. jún. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem csak a versenyidőpontok vannak kint, de azt is írja, hogy a saját lovaikat futtatják...
2013. jún. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Bocsánat,ezt nem olvastam.
2013. jún. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én oda járok és szeretem. Voltam máshol is de az nem igazán vált be (egy helyen) csoportos lovaglás volt és ha elengedtem volna a gyeplőt is ugyanugy ment volna a lo. Beallitottak mimket egysorba es mimden lo kovette az elsot.

Itt nem az van. Nehany lo van a palyan, az edzo segit (nagyon rendes) es kijavit ha valamit nem jol csinalsz.

Nekem nincs pacim sajnos de eddig az osszes lo akin ultem nagyon jo volt.

Ehez hozza kell tenni, hogy en hobby szinten lovagolok.

Mimdenesetre a legjobb az lenne azerintem ha szemelyesen mennel oda es ott kerdezoskodnel. Ok tobbet tudnak arrol mik a lehetosegek, milyenek a bertartas korulmenyei stb. es korbe is nezhetnel.

2013. jún. 26. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"csoportos lovaglás volt és ha elengedtem volna a gyeplőt is ugyanugy ment volna a lo"

Ha elengedted volna a MICSODÁT??!


Nem ismerem a helyet, de a holnap alapján nem szimpatikus. A galopposokról nem az igényesség és az állatbarát hozzáállás az első, ami eszébe jut az embernek, inkább a teljesítményorientáltság. De ezt a - jogos - előítéletet leszámítva sem tűnik jó helynek. Nincs sem leírás, sem kép a legfontosabb dolgokról: mit értenek oktatás alatt, hány fővel foglalkoznak egyszerre, boxok mérete, árak... Nincs fedeles, körkarám, a leírás alapján még patamosó sem (!), és egyetlenegy pálya van.

Nem tűnik jó helynek, na.

2013. aug. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Ló imádó válasza:
Szerintem nagyon jó az istálló minden ló jó husban van azaz nem is soványak nem is dagatak. Én szivesen tartom ott a lovamat és imádom az az istállót! Van egy lovas tanár aki két loval dolgozijk és megtanit váktázni. Minden jó benne mindenkinek ajánlóm.
2016. jan. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!