Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Agresszív kanca?

Agresszív kanca?

Figyelt kérdés

Ő egy 6 éves arab, sodrott, és egyéb turmix kanca. Nem az enyém, csak egy karámban van az én fiatal csikómmal.

Sosem volt könnyű eset a kanca, az én lovam is hajkurássza, haparja, nem hagyja enni, egy igazi vezérló, még a gazdáját is meg akarta rúgni egymás után háromszor. Engem egyszer felkent a box oldalára, pedig csak bementem valamiért. Aztán volt olyan hogy majdnem elharapta a csikóm lábát, majdnem összeesett, ijedtemben ráütöttem(nem ,nem vagyok gonosz állatkínzó) és azon nyomban láttam a fején hogy elöntötte a méreg, fordult felém, de elugrottam a rúgásától.

Tegnap azonban ez nem sikerült. Fürdetni akartam a csikóm, de fel akarta vedelni a vödör vizet, elvettük előle, rászóltam de vedelte tovább, és rácsaptam. Ismét elöntötte a méreg, felém dobta a farát, és már repült is a két lába, elugrottam de eltalálta a kezem.

nem tudom az előző gazdái mit csináltak vele, hogy nevelték, de ez a ló veszélyes, sajnos az én csikómra nézve is, útban is van, de már azt hiszem félek a közelébe is menni. Mit csináljak vele... Nem hagyhatom figyelmen kívül mert egy karámban van az enyémmel. Tudnék még mesélni a hülyeségeiről, sorolhatnám, annyi biztos, veszélyes, és dominál mindenki felett.



2013. jún. 9. 21:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mivel nem a Te lovad, ezért azt a kérdést nem Neked kell megoldanod! Ez az egyik, a másik, hogy mivel ha jól értem, ez bértartás, szólj, hogy nem ezért fizetsz. Egy ló, egy karám, vagy ha végképp legalább kettőt raknak össze, akkor másik társat kérsz, pont. A lovarda elvileg gondos gazda módján kell, hogy eljárjon, ha az adott ló a másikra vagy annak gazdájára komoly, reális fenyegetést jelent, akkor nekik kell azt "eltenni útból", nevezetesen mint egy csődörnél, külön karámot biztosítani neki.
2013. jún. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem írtam, hogy ismerősnél van bértartásban.. Esetleg az megoldható hogy a közvetlen mellette lévő karámba átrakni? Elég lenne egy 15 hónapos csikónak hogy lásson lovat a közelében? Egy teljes karám van, de egy kisebb rész el van kerítve. A nagyobb területet nem kaphatja meg a kanca, mert már egyszer áttörte az árammal teli kerítést, volt elég lendülete a terület miatt.
2013. jún. 9. 21:19
 3/14 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy van, hogy reggel kiviszik legelőre a lovakat, akkor együtt vannak, abrakosztásnál és este pedig egy ló/karám, ekkor is össze tudnak szagolni, stb. Nem tudom, ez pl. megoldható-e, egyáltalán hány ló van, stb. Az biztos, hogy nem tartanám ilyen ló mellett a sajátom.

A karám méretét nem ismerem, de a túl kis hely is okozhatja, hogy a lovak időnként már kialakult hierarchia mellett is összeharapnak, rúgnak (ez az eset áll elő gyakran pl. futóistállóban).

2013. jún. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Eddig 3 ló volt a nagy karámban, vasárnap vitték el a kancának a 10 hónapos csődör csikóját (leírom a félreértések elkerülése végett, ez előtt rúgott meg a kanca szombaton,elírtam.)

Most már csak ketten vannak, nem tudom hogy fog ezentúl viselkedni vele...de az biztos hogy az emberekkel szemben nem jobban.

Azzal hogy el lett kerítve majd a fele a nagy karámnak, nem lett a lovaknak kis területe hogy ebből hierarchiai problémák adódjanak.

Ha az elég lenne a fiatal csődörömnek hogy összeszagolnak, mindenféleképpen meg kell majd oldanom hogy a közvetlen nagy karámban legyen. Előbb utóbb külön kell őket rakni, mert egy éven belül ivarérett lehet az enyém, és két éves kora előtt nem heréltetem.

Az enyém egy halál nyugodt kis ló, nebánts virág, nem tudom mekkora trauma lenne neki hogy nem érintkezhet úgy más lóval.

2013. jún. 9. 22:28
 5/14 anonim ***** válasza:
Jobb neki ha csak összeszagolni tudnak, mint ha bántják. Egy kedves, barátságos társ lenne az ideális, ha fenyegetve érzi magát, mert rúgja harapja a másik, annál jobb a külön karám is, pláne ha azért össze tudnak szagolni. Ha nagyon hiányolják egymást, kerítésen keresztül még mindig barátkozhatnak, de egyik se idegeli ki a másikat. Szerintem próbáljátok ki, hogy külön teszitek őket:)
2013. jún. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Valletta ***** válasza:
Nem értem mi a kérdés. Külön karámba lehet őket tenni és akkor nem lesz semmi gond. Máskülönben nem bírom ki, hogy ne jegyezzem meg, hogy a ló viselkedése mindig reakció valamire. Véleményem szerint az nem normális hozzáállás, hogy ha egy ló iszik ("vedel" - gondolom mert szomjas, nem azért, hogy kicsesszen veled), erre te rávágsz. Ez nem "állatkínzás", de nem fair és nem lovasemberhez, lóhoz méltó viselkedés. Amíg az emberek a ló közelében így állnak a dolgokhoz, a ló is így fog hozzáállni, szóval magatokra vessetek.
2013. jún. 10. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

A kérdés az, hogy mit tehetek ezzel a lóval, megy egy területen kell osztoznunk vele a lovammal.

A ló nem volt szomjas, mellette volt egy nagy kádnyi friss víz! Ahogy írtam, elvettem előle, rászóltam, de itta a vizet. A vedel kifejezést nem azért írtam mert szomjaztatjuk ott az állatokat, azt hiszem félreértettük egymást. Ez a kanca egy rúgós, sunyítós, kiszámíthatatlan állat, ami nem az én hibámból fakad, hanem aki eddig nevelte, bánt vele. Azt gondolja mindent megtehet, mert ő ott a vezér.

Szóval nem, nem volt szomjas, bazi nagy kádnyi víz van mellette egész nap, minden nap frissen cserélve.

És igen, sokadik rászólásra egyszerűen rácsaptam, egy olyan csapást meg sem érez a ló bőre, még ha fájt volna neki, jobban megértem, de ez nem normális viselkedés részéről.

A gazdája is külön megkrt rá hogy egyik szemem rajta, mert kiszámíthatatlan. és igen, volt hogy kétszer spontán úgy belém harapott hogy hetekig meglátszott a helye, akkor sem hagytam hogy na jól van legközelebb is nyugodtan harapj belém...nem..kapott akkor is egy pofont, bár akkor nem mutatott ilyesfajta viselkedést, mint az utóbbi időben. Én nem tudom mit csináltak/csinálnak a lóval.

2013. jún. 10. 07:27
 8/14 anonim ***** válasza:

Meg kell rakni azt a lovat de rendesen. Egyszer kétszer jól elvered és nem fog neked menni, mert megtanulja mi a tisztelet. Ráhagytak egy csomó mindent, hagyták, hogy ő legyen a főnök, még a saját gazdája is. Szóval csúnyán el lett rontva. Az hogy párszor elvered egyáltalán nem állatkínzás, hisz a ménesben sem simogatják egymást a magasabb rangért. Egy 600 kilós állatnál meg baromira nem mindegy, hogy ki a domináns, mert egyszer tényleg komolyabban eltalál akkor csak leshetsz. Szóval nyugodtan csapkodd meg nem lesz tőle semmi baja.

A csikódat meg tegyétek külön.

2013. jún. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Valletta ***** válasza:
Persze, ha ész nélkül elveri a lovat, az majd segíteni fog...egészen biztosan...
2013. jún. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

De akkor még is mi segít egy ilyen lónál? Ezt kérdezem, mit csináljak vele Valletta.

Valójában nem az én dolgom lenne, de némi tiszteletet tanulhatna, talán az sem megoldás ha mindig elkerülném.

Annyi biztos hogy valóban el lett rontva.

2013. jún. 10. 14:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!