Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ugrásváltáskor gyorsabban...

Ugrásváltáskor gyorsabban kezd vágtázni, megnyúlnak a lépések. Ez szabályos?

Figyelt kérdés
Egy olyan lovat kezdtem lovagolni, aki 1-2 éve még aktívan díjlovaglásban versenyzett, viszont sérülés miatt egy-másfél évig semmi munkát nem kapott, most egy hónapja dolgozok vele. Emlékszik homályosan a dolgokra, de újra bele kell rázódnia. Ugrásváltáskor mikor átugratom, belelkesedik (telivérezett, úgyhogy sokszor belelkesedik) és szalad pár lépést, mielőtt újra visszaáll összeszedett munkavágtába. Ez szabályos így, vagy végig rövidnek kell lennie? Segíthet ezen, ha nagyon sokszor kérek tőle ugrásváltást, és megunja, és már nem izgul rá annyira, vagy ez amiatt van, mert nem találja az egyensúlyát?
2013. jún. 9. 21:58
 1/2 Pivekla ***** válasza:
Látni kéne videón hogy pontosan hogyan történik. Ha viszont másfél éves kihagyás után most kezdtél el vele dolgozni akkor én az első hónapban még biztos nem kérnék tőle semmilyen összetettebb elemet, had álljon vissza az agya a munkára, meg a teste is.
2013. jún. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Pivekla válaszához annyit még, hogy nem az első felüléskor másfél év után várok el tökéletes ugrásváltást, előtte pár hónap terepmunkával, meg kezdő lovas alatti könnyű edzéssel lett megalapozva a kondija, meg hogy mégis eszébe jusson hogy zabla meg nyereg meg ilyesmi. Kb 1-2 hónap után kezdtem vele a rendes munkát, akkor is az első két edzésen csak a jármódokat próbálgattuk, mennyire megy, szokja a támaszkodást, de egész szépen ment, mentek a fokozások, hajlítások is egész tűrhetőek voltak, akkor kezdtem próbálgatni, hogy mennyire emlékszik régről, mert videón néztem, és pöccre csinált combra engedést, vállat be-farat be gyakorlatokat, hátralépést és ugrásváltást, úgyhogy kipróbáltam vele, hogy mennyi maradt meg, és bizonytalanul, de ment minden. Mindegyiknél éreztem, hol a hiba, amit majd javítani kell, milyen munkát kell vele csinálni, hogy ha egy pár hét múlva újra kérem, jobban menjen, egyedül ez asz elszaladást nem értettem, hogy ez rossz tanítás miatt van, vagy csak az egyensúly nincs még meg. :)
2013. jún. 10. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!