Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy kell szépen piros szalago...

Hogy kell szépen piros szalagot fonni a ló farkába? Mit jelez pontosan, mikor használják?

Figyelt kérdés
Első versenyemre készülök a lovammal. Régen sokat rúgott, főleg a férfiakra, mostanában már nem jellemző, de mindig óvatos vagyok vele. A piros szalag csak azt jelenti, hogy lóra rúg, vagy emberre is? Van valami szabály, hogy hogy kell belefonni, vagy mindegy? Egyáltalán nem tudom, hogy szokták. Kell egyáltalán rá ha nem rúg mindenkire mindig, csak ritkán? Díjlovas, terepversenyen is kell, vagy csak ugrón? (Militaryban indulunk, egy napon van a 3 verseny) jár érte valami pontlevonás?
2013. jún. 10. 14:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Tedd bele a biztonság kedvéért. Ez egy jelzés mind a lovasoknak, hogy tartsák a távolságot, mind a "civileknek" akik nincsenek lovon. Általában úgy szokták hogy amikor begumizod, a piros szalagot rácsomózod, vagy úgy is lehet hogy belefonod, mintha az is a farkához tartozna.
2013. jún. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Valletta ***** válasza:
Ez nem kötelező, csupán egy hasznos jelzés, mert sok ember, lovas megfordul a ló körül és mivel tudják, hogy mit jelent, nagyobb távolságot tartanak. Versenyre én kivenném.
2013. jún. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Pont, hogy a versenyen legyen benne, hogy figyeljenek rá a melegítőpályán!
2013. jún. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Akkor elég, ha így befonom a farokrépa végéig, és a végére masnit kötök pirosból?

[link]

Kb egy centi széles szalag kell, vagy mekkora? Versenyre akkor kivegyem, vagy ne? Jelent valami negatívumot?

2013. jún. 10. 15:46
 5/6 anonim ***** válasza:
Én a farka tetejére, a farokrépához tettem, volt, hogy masniba, volt, hogy csak simán az egyik végét csomózva, és hagytam lógni, manapság nem nagyon használom, mert már lenyugodott az agya. Maradhat versenyre is, mert a melegítőpályán nem fogsz leszállni, levenni, majd kiérkezve visszatenni, nem von le semmit, ez egy jelzés a többieknek, de nagyon jól jön, mert így tudják, hogy nem a lovad hátuljában kell közlekedni...
2013. jún. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én csak egy rövid szakaszba fontam be a farkát, annyira, hogy a szalagot ne hagyjuk el, viszont hagytam kicsit hosszabban lelógni, hogy kicsit lobogjon, mert az jobban felkelti a figyelmet. Az én lovam nem rúg, de olyan helyre mentem, ahol sok a lovas gyerek, nem akartam, hogy abajgassák, meg amúgy is jobb a békesség.
2013. jún. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!