Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Amikor le van izzadva a ló...

Amikor le van izzadva a ló meg lehet-e fürdetni teljesen? Milyen vízzel fürdessem langyossal/vagy hideggel? Milyen gyakran lehet fürdetni lovat?

Figyelt kérdés
2013. jún. 10. 20:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Amikor tényleg le van izzadva és valóban nyár van (25-35C) nyugodtan fürdetheted. Ha te tudsz válogatni, hogy hideget vagy langyosat inkább a langyossal kezdeném és ha tényleg rohasztó meleg van , mehet a hideg is. Figyelj arra hogy lentről, vagyis patától felfele kezdd el füröszteni. Szerintem nem célszerű napi szinten teljesen lefüröszteni ,mert hamar kiszárítja a ló bőrét. Ha minden áron füröszteni akarsz egy héten 1szer 2szer csináld meg.
2013. jún. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nyáron, melegben minden edzés után le lehet mosni a lábát viszont (a hasát már ne érje), a teljes lovat heti 1-nél többször felesleges, havi 1-nél többször samponozni értelmetlen. Amit meg lehet ég tenni viszont, hogy nedves szivaccsal nyereghelyen átdörgölöd.
2013. jún. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én minden dolgoztatás után csak a lábait mosom meg, inkább langyossal, főleg a mellső lábait. Fürdetni nem szoktam mindig.
2013. jún. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek :)))
2013. jún. 10. 21:20
 5/7 Valletta ***** válasza:
Le lehet mosni, de alap, hogy addig léptetjük a lovat, amíg az leszárad.
2013. jún. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Pivekla ***** válasza:

Télen ha megizzad akkor egy polár takarót terítünk rá és lesétáltatjuk. A polár takarónak van egy melegítő-légáteresztő hatása amely azért jó mert így a ló nem fázik meg, de nem is tud visszaizzadni a takaró alá ha már megszáradt.


Nyáron ezzel ellentétben lehet lovat mosni, sőt, a nagy melegekben munkától függetlenül ugyanúgy jól esik nekik a pancsolás mint nekünk embereknek.

Langyos vízzel fürdetjük, a hasát nem tudom miért ne érhetné víz, ez hülyeség, ott is nyugodtan meg lehet mosni. A lába között is és a fenekét is meg kell.

A fülére vigyázz hogy ne kerüljön bele víz.


25-30 fokokban akár minden nap lehet őket mosni, sima vízzel, utána pedig lesétáltatni a napon. A víz számla az egyetlen ami határt szabhat.


A ló lábait viszont HIDEG vízzel szokás lemosni, lelocsolni, fürdetéstől FÜGGETLENÜL munka után.

2013. jún. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi istálló tetőre szerelt hordóból fürdetjük a lovat. Ott megmelegíti a nap. Munka után ugyanis tilos az egész lovat hidegvízzel lemosni
2013. jún. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!