Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha all egy lo, akkor allasbol...

Ha all egy lo, akkor allasbol hogy kell vagtaba ugratni?

Figyelt kérdés
Nem ugetesbol, nem lepesbol, hanem mozdulatlan allapotbol. Ezerszer probalkoztamde nem sikerult...
2013. jún. 14. 08:16
 1/8 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem abban az esetben, ha ügetésből be tudod rendesen ugratni vágtába, tehát jó a technikád, akkor állásból is be kéne tudnia ugrani egy kicsit intenzívebb segítség adással, feltéve, hogy jó az idomítása.

Én ilyenkor a belső oldali szárat enyhén meghúzom, és a belső lábamat kicsit(!) előrébb csúsztatom, a hátsót kicsit(!) hátrébb és nem rúgó, hanem masszírozó mozdulattal indítom el a lovat, általában értenek belőle és teszik a dolgukat.

2013. jún. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

1. vagyok. A határozott csípőmozdulatot kifelejtettem a leírásból.

Egyébként lépésből már sikerül beugratnod? Mert szerintem fokozatosan kéne haladnod, és ha már az megy, akkor nyugodtan haladhatsz tovább.

Remélem sikerülni fog, csak türelmesen! :)

2013. jún. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Illetve mindig biztos bemelegítés kell, mert az okos ló nem fog elindulni hidegen helyből vágtába, mert letapadnak az izmai, és kész a baleset. A bemelegített és ellazított ló, ha megfelelően van idomítva, és ügetésnél nem belehajszolja magát a vágtába, hanem segítségre ugrik, akkor azt bármely helyzetben képes értelmezni, akár hátralépésből vagy állj-ból is.
2013. jún. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%

Élőszőr is szögezzünk le egyet s mást.

1. Nem minden ló képes állásból vágtára!

2. Gondos előkészítésre és idomítottságra van szüksége.

3. A feladat végrehajtásához rendelkezni kell egy ízig-vérig átengedő, összeszedett és feligazított, magasan képzett lóval.

4. A tanítás módjának fokozatosnak kell lennie.

5. Csak gondosan bemelegített loval szabad ilyen téren foglalkozni.

6. Egyensúlyban álló, négy lábat egyformán terhelő ló tudja csak helyesen végrehajtani a feladatot.

7. Minél alacsonyabb jármodból emeljük be a lovat, annál határozottabb félfelvétel, illetve vágta segítség szükséges.


Az előbbiek figyelembe vételével:

Az állásból vágtát minden esetben lépésből vágta előzze meg. Előkészítésként a lovat a lehető legérzékenyebbé kell tenni a csizma segítségekre. Törekedni kell a legösszeszedettebb vágta munkára. Rengeteg teljes felvételt kell alkalmazni. Ilyenek pl.: lépés-vágta-lépés-állj-hátra, ügetés-vágta-állj-lépés-hátra, lépés-ügetés-állj-ügetés-vágta-hátra stb.. Az előkészítések célja hogy a ló akarjon(!) vágtázni és neked csak meg kelljen ezt engedni neki. Állásból vágtánál ha a ló nem reagál azonnal a segítségekre, újra kell kezdeni az előkészítés folyamatát. Fontos viszont hogy minden fajta próbálkozást jutalmazni kell. Ennek a feladatnak a tanítása nagy tudású, tapasztalt lovast és lovat igényel, illetve nem egyik-napról a másikra fogja a ló megtanulni, ez egy elég hosszadalmas folyamat szokott lenni, bár lófüggő.

2013. jún. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! A másik lovammal gond nélkül ment ez a feladat, ez a ló teljesen más. Próbáltunk mindent, de nem sikerült, persze előtte jól átmozgattam, bemelegítettem a lovat, bemelegítés nélkül nem kezdünk munkába, mert ugratunk.

Elkezdjük a leírtakat és meglátom mi sül ki belőle.


Minden válasz nagyon hasznos és a lényegre törő, ráadásul normális, ezért mindenki zöld pacsit kapott.

2013. jún. 14. 18:58
 6/8 anonim ***** válasza:

Amelyik ló álljból nem tud vágtába ugrani, azt zsákmánynak hívják... Ha épp legelészik, megáll egy nagyobb fűcsomó felett, ott a farkas, nincs az a ló, amelyik ne tudna beugrani vágtába. Azonban az már más, hogy melyik mennyi idomítást, gyakorlást, próbálkozást igényel, pl. egy ügető nyilván messze nagyobb kihívás, a múltja függvényében lehet soha nem fogja megtanulni, de ez sem képességbeli kérdés... Nyilván az se mindegy, hogy milyen az az állj, ha négy lába négyfelé, abból nem lesz szép vágta, ahogyan ügetés is csak rendezett lépésből lehet pl., stb.

A többivel egyetértek, amit az utolsó írt.

2013. jún. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Meg kell tanulni, de nem az inernetről!
2013. nov. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Szia! Nem teljesen innen tanulom. Innen csak a használhatatlan elméletet tanulom. A száraz elméletet. Hidd el a dolgokat élőben szeretem tanulni. Őseink is leírtak sok mindent, hogy megmaradjon nekünk! Amúgy most már megy!

Elsőnek kettő lóval gyakoroltuk, majd elhagytuk, néha beraktuk, aztán másik ló nélkül.


De igazából köszönöm azt, hogy egy mondatot küldtél felém. Most, hogy mennyire zöld vagy piros... Hát. Legyen egy közepes kéz, oké? Remélem nem sértődsz meg érte utolsó!

2013. nov. 4. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!