Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek hogy rávegyem a...

Mit tegyek hogy rávegyem a szüleimet?

Figyelt kérdés
Az a lovarda ahová most járok kész katasztrófa! 3x jártam ott táborba de semmit nem tanultam (ápolás, nyergelés, a ló irányítása). Sőt 1-2 futószáras gyakorlás után kiraktak karámba, és minden nap sétálgattam a lóval egy egy óráig! De úgy hogy teljesen magamra hagytak. A másik hogy rám szólnak olyan hibáimé amit ott nem tanítottak meg nekem! És velem ott mindenki mindig is önző volt! (szó szerint mindenki)! Utálom hogy 2 éve odajárok de senki nem tudja a nevem, nem köszönnek rám (én köszönök de vissza senki), baromi hangosan káromkodnak! A nagyon rossz dolog: LOVAK. Mindegyik egy depressziós, nyugtalan, sietős, engedetlen, lusta ló! Tele vannak csikókkal (úgy 5-6 csikó), de azok is idegesek, harapnak, sőt még az egyik csajt mellbe is rúgta az egyik csikó! Ebből már elegem van! De a szüleim nem akarnak másik lovardába hordani. Ez a lovarda 5 percnyire van kocsival a másik meg 1 órára! Viszont a másik lovarda (ugyan nagyon szegényes) de sokkal jobb! Ott mindenkivel lehet barátkozni, megtanítottak ápolni, nyergelni és ami a legfontosabb segítettek újrakezdeni a lovastanulmányaimat, mindent ki tudtam javítani amit ott tanultam (pontosabban elbaltáztam). A szüleim meg mindenfélét kitalálnak mikor megmondom nekik hogy én oda akarok járni! Kitalálnak olyanokat hogy ott túl profik vannak, túl messze van, túl megközelíthetetlen, nem olyan otthonos! + még 1500 forinttal olcsóbb a lovaglás! De még is hogyan értessem meg velük hogy én ott ahova most járok baromi rosszul érzem magam? És hogy már a másik lovi érdekel?

2013. jún. 14. 10:39
 1/5 anonim válasza:
Nem zavarja őket, hogy egyedül hagynak ilyen lovakkal? És hogy nem tanítanak neked semmit? Ezeket amiket ide leírtál elmondtad a szüleidnek is? Engem tuti nem engednének ilyen helyre...Ha máshogy nem megy, mondd meg, hogy ez totál fölösleges pénz kidobás és semmi értelme az egésznek. Próbálj meg megegyezni velük, hogy mi lenne ha az új helyre járhatnál, de kezdetben csak ritkábban. Egy idő után csak megenyhülnek.
2013. jún. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Simán közöld, hogy ez életveszélyes. Nekem is kitalálta tavaly egyik szülőm, hogy mi az istennek kell nekem oktatás, mikor van saját lovam aztán jónapot. Mert egyedül nem tudom képezni a lovat, azért, illetve nem úgy, ahogyan kéne, stb-stb...

Arról nem is beszélve, hogy az ilyen magadra hagynak és kezdj magaddal valamit dolgok azon túl, hogy veszélyesek, el is rontják a lovat és a lovast is (mivel nem képzett embereket hagynak magukra...), az ráadás, hogy ezért egyáltalán pénzt kérnek - szerintem ők adhatnának veszélyességi pótlékot. Az alapokat mindenképp meg kell tanulni, mert azok nélkül nem fogsz boldogulni soha, hiába lesz lovad, ha nem tudod, hogy kell leápolni vagy felszerelni, és akkor még rá se ültél...!

Mi az, hogy túl profik vannak ott? Az a lényeg pont, hogy lóhoz értő ember tanítson. Ha egy óra az út, de annyival olcsóbb a hely, akkor bőven megéri, főleg, ha vállalod, hogy kibuszozol.

2013. jún. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Velem is egy hasonló dolog volt :) Egy új lovardába kellett mennem a lovammal.Azt hittem hogy jó, hely minden tökéletes, tanár,hely minden jó :) Csak akik oda járnak lovagolni k###a köcsögök, mert rögtön ha van lovad, főleg ha egy tiszta vérű, díjnyertes, Apa el kényesztetett kicsi lánya vagy, aki lovagolni se tud :P Ezt vágták a fejemhez. Így rögtön el mentem onnan :P
2013. jún. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Meséld el nekik, hogy ez veszélyes. Hogy a lovakat nem képzik megfelelően, harapnak, rúgnak, téged nem tanítanak, csak egyedül hagynak (és ha megijed a ló, leesel, észre se veszik feltétlenül), bunkók, káromkodnak, stb. A másik helyen pedig nem. Ebből fognak érteni, hiszen nekik is fontos a biztonságod. Mondd meg, hogy a lovaglás veszélyes sport, és fontos, hogy ló helyen tanulhasd, különben könnyen megsérülhetsz.
2013. jún. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
(4. vagyok, hozzánk a legközelebbi lovarda 20 percre volt, oda vittek sokáig anyumék, de mikor még 2 év után is csak futószáron ügettem körbe, kerestem egy jobb helyet, ami 2 órányira volt. Elvittek 3 alkalommal, meg voltam ott táborban egy hetet, és megtanultam 3 jármódban stabilan ülni, egyedül irányítani a lovat, akármilyen jármódban elindítani, megállítani, ennyit számít egy jó hely)
2013. jún. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!