Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Megérti ez a szett? Véleményet...

Megérti ez a szett? Véleményetek róla?

Figyelt kérdés

1:

[link] (FEKETE)


2:

[link] (BORDO)


3: [link]


4: [link]


5: [link] (FEKETE)


6: [link] (FEKETE)


Ti megvennétek ezt a szettet? Ha igen, akkor miért és ha nem, akkor miért? Ha nem akkor linkelnétek olyant ami ezek az árak körül vannak és jók? (amúgy a termékek között az akciót nem néztem, lovamnak lesz, az előző felszerelést az előző tulaj adta, de szeretnénk újat)


2013. jún. 15. 12:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Milyen célra? Ugrani? Ahhoz nem feltétlenül kell kötőfékes kantár, elég egy sima, olcsóbb. Távlovagláshoz meg nem feltétlenül ugrónyereg kell. A Tattini bokavédő tuti, de akkor már vedd meg az ínvédőt is szerintem. (Már ha szükséges.)
2013. jún. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szintetikus kantárt ne vegyél, ha csak nem távlovagolni készülsz. Inkább vegyél fekete bőr kantárt. [link]
2013. jún. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
[link] na ez a jó link
2013. jún. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lótól függ, van akinek az előbb linkelt kantár a vastag orrszíj miatt nem áll jól, viszont ez a fajta nem csípi be a szakállát, a speciális csatja miatt.
2013. jún. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Akkor meg erre a nyeregre gondoltam: [link]


Amúgy nagyon szép a kantár csak fura a második képen, de nagyon szép, csak az a baj, hogy így találomra bőr kantárt nem vennék, mert nem tudom ellenőrizni a bőrt, mi meg nem lovasbolt közelen lakunk. PVC kantárral nem lehet annyira pórul járni, emellett túrázunk is. Sokat megyek több napos túrára, néha több hetesre is. Ugyanúgy díjugratunk is, és jelenleg nem birok két nyerget venni, nem a pénz az akadály mert az van, csak a nyereg elhelyezése karban tartása és félek, hogy valaki lenyúlja a loviban, kettő széfet meg nem veszek ki. Nem az első lett volna, hogy lenyúlják egymás holmiját.

Nagyon köszi az eddig írtakat!

2013. jún. 15. 15:30
 6/7 anonim ***** válasza:
A második nyereg jobb, mert jobban tapad a térdtámasz, hosszabb túrákra is kényelmes, és 120-ig biztos el tudsz benne ugrálni, akár magasabbig is. Én a díjlovas nyergemmel ugrok, ott 100 cm körülig nem is érzem, annál magasabbig is menne, de többet sose ugrottam, mert rossz a paci patája. A Wintec jó márka amúgy, én ajánlom.
2013. jún. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A PVC kantár sokkal kevésbé bírja a strapát, úgy szakad ketté, hogy előtte még nyikkanni is elfelejt, én nem ajánlanám. Egyetlen előnye, hogy ha a ló beleizzad, lekapod, belevágod a vödörbe, kiveszed, és voilá, már teheted is vissza akár... A bőr ezt annyira nem díjazza ugye, de több érv nem jut eszembe a PVC mellett. Az én bőr kantáram már nem is tudom, milyen idős, 7 ezer volt akkor, mai napig annyi a boltban, soha semmi baja nem volt. Havonta egyszer átkenem bőrápolóval, és annyi.

Nyeregnek ha nem kifejezetten ugrósportra kell, akkor inkább az univerzálisat ajánlanám, terepre kényelmesebb, idomítani is jobban lehet vele, és az ugrást sem lehetetleníti el egy adott magasság felett sem. A Wintec 500 pl. jó választás, bár én használtan venném, ha jól van kiülve, stb., elég tartós példányok ezek, árban is jobb, de ez én vagyok.

Ha már marvédő, én sima zselét vennék, azt a sablon fekete, elől nem kivágottat, remekül eloszlatja a súlyt, ha helyesen bánsz vele, tartós is, nyeregemelő funkció felesleges, ha a nyereg jó a lóra, ha meg nem jó, akkor akármit csinálsz vele, akkor sem lesz jó.

Én mindenképp vennék ínvédőt is, amúgy, mechanikai védelemnek remek terepre, akár ugráshoz is. Idomításhoz mondjuk felesleges, de oda a bokavédő sem kell, hacsak nem bokázik a ló rendszeresen.

2013. jún. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!