Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Használt már valaki magnézium...

Használt már valaki magnézium táplálékkiegészítőt ideges természetű lónál? Bevált?

Figyelt kérdés
Néhány hónapja van meg a lovam, de eléggé ideges természetű. Ez eléggé megnehezíti a vele való munkát. Csak hobbi szinten van lovagolva, de eléggé sok gond van vele a természete miatt. Arra gondoltam, hogy lehetne neki adni magnéziumot táplálékkiegészítőnek a táphoz keverve. Szerintetek tényleg hatásos lenne? Olvastam, hogy nem lesz tőle tompa és lusta a ló, csak nyugodtabb. Illetve, mivel én nem versenyzek, csak úgymond "otthoni" használatra kéne, így meddig alkalmazható? Amíg el nem fogy és hagyjak utána szünetet, aztán ha újra idegesebb időszaka lesz, akkor újra?
2013. jún. 15. 14:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Adhatsz neki kúraszerűen elvileg, 1 hónapig adod, aztán 1 hónap szünet, utána megint, stb. Esetleg lehet az elején úgy, hogy két hónapig adod, 1 hónap szünet, ahogy látod...

Az enyém is idegbeteg volt anno, futkorászott jobbra-balra, megijedt mindentől, lovas alatt leginkább csak rohanni tudott, rajta a sima idomítóedzések sora segített önmagában, bő 1,5 éve dolgozom vele, fél év után már össze se lehetett hasonlítani a régi énjével, ma meg már szó szerint nem ismernek rá néha...

2013. jún. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2013. jún. 15. 22:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!