Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hany honapos babaval mernel...

Hany honapos babaval mernel felulni egy lora?

Figyelt kérdés

Persze csak setalasra gondolok, jol ismert terepen, sajat birtokon, megbizhato, kb. 155 cm marmagassagu loval.

(Ja, es persze mar megszuletett babara gondolok, nem terhessegre)


2013. jún. 15. 19:00
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
én 2-3 évessel, mert nem vagyok túl ügyes, úgyhogy velem nem lenbne sokkal beljebb. de egy hozzáértő lovassal úgy, h én mellettük megyek, olyan egyéves kora körül már simán.
2013. jún. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%
Hát 1 éves volt a lányom, mikor magam elé vettem a nyeregbe úgy, hogy anyu sétált a ló mellett, kizárólag karámban és a ló saját lovunk volt, ami persze nem életbiztosítás, de azért jól ismertük a pacit. Egyedül, hogy nem magam elé, hanem csak felültettem nyeregbe, talán 3 éves volt, de ott is két oldalról a nyeregnél sétált felnőtt fogva a gyerek lábát, amit egyébként a kengyelszíjba betettünk. Én pedig vezettem a lovat.
2013. jún. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
2-es vagyok azóta az az ominózus paci 24 éves és megtanította a lányomat lovagolni, vágtázni. (A lányom most 16 éves és ma már a nyugdíjas pacink fián lovagol). :-)
2013. jún. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
Miert akarnal egy babaval ulni a lovon? Egyatalan nem biztonsagos, nekik meg nincsenek ugy kifejlodve a csontjaik torekenyek es a legbaratsagosabb lo is konnyen kezelhetetlenne valik pl egy ismeretlen vagy hirtelen hangos hanghatastol, leestek, konnyen bele is halhat a gyerek. Eleg nagy szuloi felelotlenseg....
2013. jún. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hároméves kor alatt nem szokták javasolni, a mozgáskoodináció és a koncentrációs készség fejletlensége miatt. Nálunk voltak kivételek, másfél éves kislány az anyukája előtt a nyeregben kezdett tanulni lovagolni, most még nincs hároméves, de kapaszkodás nélkül üget a shetland póninkon. Olyat is láttam már, hogy az anyuka ahogy elkezdett a szülés után lovagolni, már az első alkalommal maga elé vette a babát egy fénykép erejéig.
2013. jún. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A sajátom szerintem katapultálná, ha elkezd sírni, és hacsak nem terápiás ló, vagy legalábbis egy terápiás hátas mentális tulajdonságaival, képességeivel megáldott paci, akkor addig, amíg nem évekről, csak hónapokról beszélünk, nem ülnék fel. Simogassa a földről, esetleg megemelem, és úgy, adjon neki valamit, tanulja meg, hogy kell ápolni (a maga szintjén), felszerelni, stb., de felülni egy másik dolog. 2-3 évesen már lehet, pár éven belül már önállóan ülhet shetland pónin, vagy ilyesmin, ami igazán lovagolni lehet, nem fogja megtanítani, de stabil ülést kifejleszteni, lóval bánni, lóhoz kötődni igen... 2-3 hónapos gyerekkel lóra ülni simán felelőtlenség.
2013. jún. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem biztonságos gyereket magunk elé venni a lóra! Szakedző vagyok, saját lovaim vannak meg három gyerekem de még egyik sem ült velem lovon! 8 hónaposan raktam őket először lóra, egyedül, én a lovat vezettem, valaki más a családból pedig a gyereket fogta. Így simán és bármikor felrakom őket és fel is raktam, de úgy, hogy magam elé veszem, kizárt.

Egyébként a nagyobbjaim (most 3 és 5 évesek) gond nélkül ügetnek a pónijukon, az öt éves lányom már nagylovon, voltizshevederrel a vágtát tanulgatja.

2013. jún. 16. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 x) ***** válasza:
Hát a lányom most fél éves de már elég régóta kinézte magának ezt a lovaglás dolgot, mindig kérné, hogy ültessem föl. :) De én várnék 1 éves koráig a komolyabb lovagoltatással. Most még annyi is elég neki, hogy felül a ló hátára, én fogom, a ló meg álldogál egy 10 percet vele.
2013. jún. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek az utolsó két hozzászólóval. A kérdés: minek? Minek magad elé venni a gyereket, ő azt is élvezi, ha megsimogatja a lovat, vagy ha kicsit idősebben felülteted, úgy, hogy valaki fogja a lovat te meg a gyereket. Lesz még rá elég idő, hogy lóháton üljön, teljesen felesleges magad előtt fogni, arról nem is beszélve, hogy mennyire veszélyes, akármilyen birka lóról és jó lovasról van is szó, sosem tudhatod!
2013. jún. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!