Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Honnan tudhatom hogy egy ló...

Honnan tudhatom hogy egy ló bízik bennem?

Figyelt kérdés
Pl. nyugodtság far, és hátsó lábak matatásánál, esetleg bárhol a test többi részén, követés stb....1-2 példa amit én most leírtam ide.

2013. jún. 16. 17:36
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni: 16 hónapos csikóról van szó.
2013. jún. 16. 17:39
 2/11 anonim ***** válasza:

Követ, szépen vezethető, nem húz el, nyugodtan tűri a pucolást, 4 láb felvétele tisztítását nyugodtan állja, kiköthető. Nem ijedezik takaróktól, fóliáktól, traktoroktól, hangos, nagy dolgoktól.


Pl ilyen korban, sőt már korábban el kell kezdeni tompítani a csikót a félelmet keltő dolgokra. Lehet neki zörgős zacsit vinni, zászlóval, pálcával, ostorral simogatni, karikással csattogtatni. Ha ezeket szépen tűri, nem veszi fel ezeket a dolgokat, akkor megbízik benned. Ha ezeket megszokja később sem lesznek gondok, mert a későbbi kiképzésnél is már a rád vagy a lovasára fog figyelni és nem a külső környezet fogja érdekelni.

2013. jún. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Rendben, akkor megbizonyosodtam róla hogy jól csinálom. :)

Már elkezdtem ezeket a feladatokat. Az ostorral kezdtem, azzal már szépen haladunk, a csattogtatást is tűri. Kisebb zacskóktól, nagy ruhaanyagoktól nem fél, utóbbi kettőtől első perctől fogva nem tartott.

Szeretném felhasználni azokat amiket leírtál, és még nagy szemeteszsákot is felhasználok átléptetésre, labdákat, esernyőt, illetve zajokkal tompítom a csikót.

Lábait adja, de a böglyök idegesítik és szokott velük kapálózni, azon felül pucolást, kikötést gyönyörűen tűri, vezetni is lehet.

2013. jún. 16. 19:43
 4/11 A kérdező kommentje:

És sose használtam jutalomfalatokat, szóval és paskolással dicsérem.

Szeretném hogy a lehető legjobban bízzon bennem, amit kitudok hozni :)

2013. jún. 16. 19:46
 5/11 A kérdező kommentje:
Annyi hiba van viszont, hogy ha a karám fele megyünk a többi lóhoz, kissé húz..
2013. jún. 16. 19:48
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha húz, azonnal állítsd meg, és léptesd hátra - tanulja meg, hogy tiszteljen, mert amikor húz, akkor változik a felállás, és ő vezet Téged. Ha ne tisztel, akkor pedig kuka az egész, hiába bízik benned. Ez apróságnak tűnik, de a nagy bajok is mindig apróságokkal kezdődnek.

Megverni nem szabad ilyesmiért, legyél vele türelmes, mutass neki új dolgokat, amik ijesztőek lehetnek neki, az jó, ha nem reagál ezekre sem agresszíven, sem pánikszerűen. Ha nyugodt, kiegyensúlyozott, le mer feküdni a jelenlétedben, vagy nem pattan fel azonnal, ha fekve találod, akkor bízik benned.

2013. jún. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A húzást, rád lépést, ellépést ne hagyd rá. Ha a bögöly miatt mocorog azért nem kell fegyelmezni. Szoktatsd hozzák a fújkálós dolgokhoz (spicnikhez, spraykhez) hogy ezzel se legyen később gond. Pl ilyen spricnis flakonból befújhatod neostomosan oldattal, vagy almaecettel, hogy nebántsák a bogarak.
2013. jún. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én olyat tudok, hogy a ló bizalom pontja a fara és a homloka, mivel ott nem lát. Szóval ha végig simogatod elől a két szeme között és nem húzza el a fejét, hanem nyugodtan tűri akkor jó vagy. A faras dologgal viszont csínján kell bánni mert igen baleset veszélyes lehet főleg csikónál, de ha átment a homlokos teszten akkor én nyugodt szívvel állnék be a fara mögé.


Aztán van még egy, ezt meg még egy idős lovas bácsitól hallottam. A legenda szerint ha az orroddal belefújsz a ló orrába és ő vissza fúj rád, akkor az azt jelenti hogy bízik benned. Nem tudom mennyi igazság alapja van, azt sem tudom a bácsi honnan vette, lehetséges hogy csak kitalálta az egészet, igaz nem néztem utána, annyira nem volt fontos nekem. Én még nem próbáltam, valahogy mindig elfeledkezek róla, vagy amikor az eszemben van akkor a körülmények nem alkalmasak.

Ezt csak figyelmeztetésként írom le, hogy ha esetleg kipróbálnád és nem kapnál rá "választ" akkor az nem biztos hogy a bizalom hiányára utalna.

2013. jún. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Akkor legközelebb elpróbáljuk a hátraléptetést.

Neostomosant akarok majd neki szerezni, és bekenni vele, mert szegénykém csupa dudor a böglyöktől, nagyon hajtja őket.

Nyugodt, kiegyensúlyozott kis csődörcsikó, nem agresszív, nem pánikol. Hát, leszokott feküdni a közelemben, odamegyek hozzá, nem pattan fel, épp ma is lehuppant, odamentem hozzá, lefektettem, és együtt fetrengtünk.

Pisilni is közvetlen mellettem szokott, nem zavartja magát :)

2013. jún. 16. 21:50
 10/11 A kérdező kommentje:
21:37 Igen, én is olvastam ezt a legendát. Szintén mindig elfelejtem kipróbálni. Homlokos dologgal úgy állunk hogy én mindig nyúzni szoktam, nincs olyan hogy ne simogatnám, ölelgetném végig a homlokát. Balesetveszélyes lehet igen, de szoktam babrálni a faránál, pucolásnál vagy ott kerülöm meg vagy átbújok a nyaka alatt. Bögöly nélküli időszakban a lábai között is bujkáltam, igazából bármit megtudok vele csinálni...
2013. jún. 16. 21:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!