Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lányok, nők figyelmébe....

Lányok, nők figyelmébe. Nektek lovaglás után szokott fájni a nemi szervetek?

Figyelt kérdés

Többször is éreztem lovaglás után, hogy a nemi szervem megdagadt, napokig fájt, sőt, még vérzett is. Sport nyerget használok. Néha vágtázás és ügetés közben beleütöm magam a nyeregbe, ami csak később fájdalmas. Előfordulhat, hogy érzéketlenné válik a csiklóm emiatt, esetleg felhasadhat? Mert megváltozott a formája, és a szeretkezést már nem élvezem annyira, mint régen, sőt, alig tudok elélvezni.

Attól félek, ha ez igy folytatódik, később egyáltalán nem fogom élvezni a szeretkezést, és a csiklóm érzéketlenné válik.

Pedig lovaglás közben vigyázok, felállok a nyeregben ügetés és vágtázás közben, mégis megütöm magam...

Mit tanácsoltok, mit tegyek? A lovaglást nem fogom abbahagyni, szóval ésszerű megoldást keresek.

19/L



2013. jún. 17. 00:23
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Ilyesmi bajom nekem is volt, még a legelején, amikor kezdtem, majd akkor, amikor megkaptam a saját lovam (ügető), neki valahogy nagyon fura mozgása volt, és akárhogy próbáltam hátradőlni, ülőcsonton maradni, mindig kibillentett előre. Mára ez a gond megszűnt. Ami segíthet, ha futószáron gyakorolsz rengeteget tanügetni, a vágta óra végén szintén idomító ülésben. Nyisd szét, és hozd hátra a vállaid, a testsúlyod, annyira, hogy szinte azt érzed, hátradőlsz, valószínűleg ekkor lesz jó, a sarkad nyomd le, a comb zár, de a csípő és a derék lazán követi a ló mozgását. Ha előredőlsz, akkor gyakorlatilag az elülső nyeregkápán csúszkálsz kicsit előre-hátra, ez dörzsöl ki, ha meg tudod majd tartani magad az ülőcsontjaidon, ez a probléma meg fog szűnni, nem azonnal, de egy-két héten belül. Rengeteg ülésjavító edzés kéne azonban addig is, mert sajna a rögzült üléshibákat sokkal nehezebb javítani, mint eleve helyesen megtanulni valamit (tapasztalat - azóta is szidom azokat az "edzőket" akik anno rám hagyták, meg nem is foglalkoztak velünk, csak zötyögtünk osztályban 6-8-an...).

Mindehhez jó, ha olyan lóval kezdesz, aminek könnyen kiülhető mozgása van, és szépen tartja az ütemet is, ha a sajátod (?) nem ilyen, akkor az se baj, ha az oktatódén kezded el, 1-2 alkalom után sokkal könnyebben fog menni ugyanannak az érzésnek a megtalálása a saját lovadon is. Kezdetben jó, ha van a lovon nyakszíj, martingál, akármi, aminek a szíjába kapaszkodhatsz, esetleg a nyereg elülső kápája, és kézzel is próbálhatod jó helyzetbe hozni magad, aztán előbb az egyik kezed tedd csípőre, vagy ki oldalra, utána a másikat, végül mindkettőt. Ez remek gyakorlat egyébként is, mert segít függetleníteni a kezet, ha eddig előredőltél, és most hirtelen hátra, akkor a kéz sokszor kapaszkodóvá válik, a megváltozott helyzet miatt. Ülésjavító edzésekre X időnként amúgy is mindenkinek szüksége van, az Olimpikonoknak is... :)

2013. jún. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Kihagytam, futószáras tanügetéshez, vágtához nyugodtan le is csatolhatod a kengyelt, hogy ne ütögesse a lábad, ugyanis a kengyel nélküli tanügetés és vágtázás lesz a legjobb, ami fejleszti az ülésed. :)

A nyereg amúgy valószínűleg nem hibádzik a dologban (bár pl. én kényelmetlennek érzem ismerősöm Lemetex ugrónyergét, a saját díjlovasom a tuti - nekem, de ez megszokás kérdése. A kengyelméretet azért ellenőrizd majd).

2013. jún. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenképp javítani fogok az ülésmódomon. A lovam saját, én tanítottam be és én is magamtól tanultam meg lovagolni, kaptam tanácsokat, de futószáron sosem gyakoroltunk, fokozatosan a szabadban tanultunk. Valószínüleg ezért nem tudtam megtanulni helyesen ülni, mert nem mondták, hogyan kell. Viszont az előző lovammal nem volt semmi probléma, a mostani apróbbakat lép, talán ezért nem veszem fel néha jól a ritmust és ülök rosszul.

Köszi a válaszokat mégegyszer :)

2013. jún. 17. 13:46
 14/19 anonim ***** válasza:
58%
Kérj segítséget valaki hozzáértőbbtől, mert így nem csak neked iszonyú kényelmetlen, hanem a lovadnak is.
2013. jún. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Fenekeden ulj, ne pedig pucsitva.. :)
2013. jún. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Ha nem a fenekeden ülsz, akkor az a lónak is nagyon kényelmetlen, ezért elkezd menetelni, és még kényelmetlenebb lesz, ördögi kör. Kérj meg egy edzőt, vagy valakit, aki tényleg (mondom TÉNYLEG) ért hozzá, hogy tegyen futószárra, és közösen javítsátok ki az üléshibáidat. Sajna ez hosszú folyamat, mert mindig könnyebb helyesen megtanulni, mint utólag kijavítani, de menni fog - és meglátod, a lovad munkakedve is jobb lesz, mert nem úgy áll hozzá, hogy valaki már megint a hátába fog pattogni. :)
2013. jún. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
A fenekeden kell ülni, ennyi a titok. Keress egy edzőt, aki megtanít helyesen ülni a lovon, utána nem lesz ilyen problémád.
2013. jún. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Keress edzőt, aki házhoz jön. Mellesleg a ló és lovasképzésnek is alapköve a futószárazás.
2013. jún. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Koszi a tanacsokat! maskepp ulok a nyeregben, az ulocsonton, ugy ahogy irtatok..igy visszagondolva nem is tudom, hogy tudtam ugy ulni azelott... Most mar semmi gond nem volt, nem fajt utana ott, ahol szokott, nem dagadt meg, szoval kenyelmes volt kozben es utana is a lovaglas. Ugy ereztem a lovam is jobban elvezte az ugetest stb... Egy lovas ismerosomnek is feltunk h javult a tartas es a mozgasom. Megegyszer koszi :)
2013. jún. 25. 20:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!