Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Problémásabb (tehát nem...

Problémásabb (tehát nem mindent tűrő iskolaló), aki hajlamos ijedezni, néha bakol milyen lovaglási szinttel érdemes/szabad bevállalni?

Figyelt kérdés

Az egyik ismerősömnek van egy ugrólova, akivel régebben versenyzett is, most időhiány miatt "parkolópályára" tette + már nem olyan fiatal (12 éves). Mondta nekem, hogy ha van kedvem, és kicsit bátrabb vagyok, akkor lovagolhatnám a lovat, de hozzátette, hogy kicsit bonyolultabb teremtés, szóval nem egy automata ló. Nem tudom, hogy be merjem-e vállalni, mert nem szeretnék jó nagyokat repülni már az első alkalommal... :D

Eddig olyan közepes temperamentumú lovakat lovagoltam, szóval nem vadállatokat de azért ha érezték hogy pl.: kezdő ül rajtuk akkor kibújnak a munka alól.

Mindhárom jármódban biztosan ülök, kisebbeket ugrottam is már, rendesen, edzővel tanulok lovagolni heti 1-2 alkalommal (bár így nyáron 2x fogok járni). Tolódások, , alap díjlovas gyakorlatok, patanyomfigurák lovaglása mennek. Nem csak úgy utazgatok a lovon, használom mindkét szárat, támaszkodtatom a lovat.

Tudom, hogy ezt így nem lehet megítélni, hogy se engem, se a lovat nem ismeritek, de azért kíváncsi lennék a tapasztalataitokra, véleményetekre, hogy ti mikortól, milyen tudással vállaltatok be nem olyan egyszerűen kezelhető lovakat.


2013. jún. 17. 10:45
 1/10 anonim ***** válasza:

12 éves ló nem öreg, most van a pályája csúcsán, 18 éves koráig simán versenyezhet.

Ki kell próbálnod. Ne félj tőle, lehet kicsit határozottabban kell hozzányúlnod, ha rakoncátlankodik. Ne hagyj rá semmit és nem lesz baj :)

Egy próbát megér.

2013. jún. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

ahhoz, hogy igazán jó lovas legyél nagyon sok féle lóra fel kell ülnöd. nem ismerem a helyet, ahova jársz, de a lovardás lovak már csak azért is, amennyit pályán, meg futószáron mennek, meg azért is, mert heti 5-6-7szer mennek napi 3-4 órát, szóval teljesen mások, mint egy "magán" ló. próbáld ki, legfeljebb leesel, na bumm. előbb-utóbb le kell esni. csak ne úgy ülj fel rá rettegve, hogy jaj le ne dobjon, mert akkor le is fog. :)


az más kérdés, hogy a saját próbálkozós, hisztis lovamra nem ültetnék fel egy fiatal, kezdőbb lovast (bár azt nem írtad, hogy mióta lovagolsz).


szerintem terepen és gyogyós lovaktól nagyon sokat lehet tanulni!


(félre ne érts, ezzel nem azt tanácsolom, hogy ülj fel és menj ki vele egyedül)

2013. jún. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem élj a lehetőséggel! Ha esetleg leesel akkor lesz egy tapasztalatod, ha megülöd akkor meg önbizalmad. Mindenhogy megéri, ne izgulj és menni fog az. Ha valóban annyira vadállat lenne akkor már alapból nem engedne felülni rá az ismerősöd, szerintem.
2013. jún. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg edzőt, hogy szerinte jó ötlet lenne e. (hozzátéve hogy mellette természetesen folytatnád nála is a lovaglást) esetleg megkérheted hogy 1-2 alkalommal jöjjön el x összegért.
2013. jún. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kb. 6 éve ültem lovon először,vagy 2 évig terepeztem oktatás nélkül, mert a lovardában mindenki mehetett ki azonnal, pálya nem volt, galoppoztunk egy idő után meg minden... Utána el is mentem a helyről. Végül kihagyások és rossz lovardák sora után tavalyelőtt kezdtem el járni rendes edzőhöz, de mindent az elejéről kellett megtanulnom, a berögzült hibáimat kijavítanom. Az év első felében megint volt egy kb. fél éves kihagyásom, most megint újrakezdtem. Összesen olyan 4 évet lovagoltam a kihagyásokat nem számolva főleg terepen, rendes oktatás nélkül, de érdemben, edzővel 1,5 évet. Tudom, ez nem sok, de a sok lovarda, a sok ló miatt nem érzem magam olyan tapasztalatlannak. Az ilyen megugrásokhoz, megijedésekhez hozzá vagyok szokva, biztos az ülésem. Esni is estem már, attól se félek már túlzottan, csak azért nem tudom, hogy ilyen tudással mit merjek bevállalni.
2013. jún. 17. 11:35
 6/10 A kérdező kommentje:
Az edzőm ismeri a lovat, mert abban a lovardában van bértartásban ahová járok. Azt mondta, ha szeretnék és elég bátor vagyok, akkor üljek fel rá, igazából ez az "ha elég bátor vagy" bizonytalanított el... Amúgy edzővel lovagolnék ezen a lovon is.
2013. jún. 17. 11:38
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát, az edződ ismer, tudja hogy milyen szinten vagy. Egy próbát szerintem megér. A ha bátorral szerintem csak annyit akart közölni, hogy azon a lovon nem elég utazni.
2013. jún. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha az edző figyel rád, akkor nagy baj nem lehet, új tapasztalat. Ha leesel, ülj vissza, rendezd le a lóval a kérdést, ennyi. :)

Ami fontos, jó, ha van mód rá, hogy előtte edződ azért felüljön, vagy nem tudom, mennyire ismeri a lovat, tudja-e, mit tud, mit lehet várni a lótól... Az ilyen első napon menjél terepre aztán majd lesz valami dolog sajna tényleg a legalja, mert az alapvető dogokra nem tanít meg, pl., hogy hogyan ülj biztosan a lovon mindhárom jármódban úgy, hogy az mindkettőtöknek jó legyen, és nagyon nehéz javítani... Ellenben azért megtanít néhány helyzet rutinszintű lekezelésére, én nem paráznék be a lótól. 12 évesen már nem csikó, nyugodott az agya elvileg, de egyáltalán nem öreg, akár 20 évesen is versenyezhet, bár akkor már nem feltétlenül ugróban persze.

Hajrá! :)

2013. jún. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Szia, egy 12 éves ló nem öreg. Az enyém 15 éves és minden "müködik" rajta. Ha nincsen merszed ahhoz, hogy fölülj a lóra, ne eröltesd, mert rosszul is elsülhet a dolog. Esni mindenkinek kell azt gondolom...egyszer mindent ki kell próbálni (itt arra céloztam, hogy a vadabb lovakat), de csak akkor, hogyha egy szó nélkül és szívesen csinálod. Amiket leírtál azok mér jó pontok a lovaglasi tudásoddal szemben. Remélem tudtam segíteni.
2013. jún. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ennyire ne parázz tőle. Ha lepakol, akkor visszaülsz és megmutatod annak a lónak, hogy téged nem rázhat le csak így.

Azért mondta azt az edződ "ha elég bátor vagy", mert szerinte nem lesz gond, viszont a hozzáállás fejben dől el. Annyi, hogy ezt a lovat lovagolni kell, jobban kell figyelned mindenre, és hidd el neked ez csak előnyödre fog válni, mert a te tudásod is nő.

Ha parázol a helyzettől, akkor le is fog tenni. Ez nem egy sárkány, hanem egy ló, akinek ha odafigyelsz a heppjeire nem lesz semmi gond :)

Esetleg kis önbizalom növelésnek futószárazd le, dolgozz vele kicsit földről is.

2013. jún. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!