Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak, hogy ne féljen?

Mit csináljak, hogy ne féljen?

Figyelt kérdés
Már írtam egy kérdést róla, egy haflingi kancáról van szó. Körülbelül egy hónapja és egy hete van a lovardában, ahol lovaglok. A boxban teljesen normális, nyugodt, kedves, mindent enged és szereti a csutakolást. Azonban ha kötőfékkel és vezetőszárral kiviszem az istálló elé, hogy legeljen, kicsit legel, majd felemeli a fejét és nagyon figyel, megmerevedik. Ilyenkor beszélek hozzá nyugodt hangon, megsimogatom, de nem használ. Megint legel egy kicsit, majd megint figyel. Nincs ott semmi, csak egy erdő. Úgy értem semmi gépjármű, nagyobb állat, vagy ember, ami megijeszthetné. Nagyon félek, hogy egyszer majd elszalad :| Segítsetek :S

2013. jún. 20. 14:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Mivel új neki a hely, vitted már körbe? Vidd el messzibbre vagy oda ahova nagyon figyel, lehet valamire kíváncsi és nem hagyja nyugodni
2013. jún. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Vittem már nagyjából. De nem szeretném annál messzebbre vinni, mert komolyan fogja magát és elszalad.
2013. jún. 20. 14:36
 3/9 Pivekla ***** válasza:

Az istállóban nem hall, nem lát, nem érez semmi különlegeset, természetes hogyha kiviszed akkor elevenebb lesz.

Egyszerűen csak érzékeli a környezetét, hangokat hall, apróbb mozgásokat láthat, szagokat érez. Főleg ha utána nem ugrál vagy ijedezik akkor semmi probléma nincs, hagyd neki, had nézzen meg amit akar.

2013. jún. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Pivekla ***** válasza:
Nem láttam még a másik kérdést. Új helyen van? Akkor pedig főleg nincs min csodálkozni, nyilván érdekli az új hely, környezet.
2013. jún. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Teljesen normális az, hogy egy ló egy számára alig ismert helyen felélénkül, figyel, fülel. Ha attól tartasz, hogy elszalad, kérj meg egy határozottabb embert, hogy vezesse körbe akár kézen, akár nyereg alatt. Ha megismeri, megszokja a környéket, már nem lesz ilyen feszült. (Bár ez a típusú feszültség teljesen normális, hiszen te is körülnézel, ha idegen helyre kerülsz, nem?)
2013. jún. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Tegyél rá egy kantárt és vezesd végig a környéken, hagyd, hogy megnézzen, megszagoljon mindent. Elvinni meg csak nem fog, hiszen még is csak zablán vezeted, meg ilyenkor jól meg kell vetned a lábad és erősen kell fognod a kantárszárat. Jah és sose engedd el, még akkor se ha tüzet okád.

De szerintem nem lesz gond, hagyd had ismerkedjen a környezetével és jobb lenne, ha napközben inkább legelőn lenne és nem a boxban. Sőt mi most éjszakára is kinn hagyjuk a lovat.

2013. jún. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A másik kérdésed volt az, ahol lovaglásnál nem fordult? Megintcsak a hafi-csődör gazdája vagyok, az enyém is ilyen idegeske, sokszor figyel, ha nem ismeri a helyet, de még ismerős helyen is. Utána meglehet, hogy egyszercsak kiugrik oldalra, de sose szalad el, csak ugrik egyet, és pár lépést szalad. Ha futószárral, kantárral vezeted körbe, akkor ha megszalad is, tudsz engedni a száron, és meg tudod állítani, ha már pár lépést szaladt. Ha meg mégis kitépi a szárat a kezedből, és rálép, a bőr kantár el tud szakadni, nem lesz baj.
2013. jún. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha több ló is van, vigyetek ki többet egyszerre, így eleve megoszlik a feladat - nem csak neki kell figyelnie kajálás közben, másrészt látja is, hogy a többiek nyugodtak, és neki sem kell pánikolnia.
2013. jún. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
a hetesnek mondom, hogy igen, ő lenne az :) köszönöm a segítséget. a nyolcasnak pedig, hogy minden lóval dominál, csipkedi, a másik helyen ő volt a vezérkanca, plusz új a hely, a lovakat sem ismeri még annyira.
2013. jún. 20. 22:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!