Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovam ma haza akart jönni...

A lovam ma haza akart jönni velem a terepről, még sose csinált ilyet, mitől lehetett?

Figyelt kérdés
Máskor is voltam már kinn vele,egyedül is,nem volt még vele ilyen gond,3 éve van velem.Nem változott a takarmány,felszerelés,máskor is jártunk már arra,semmi új nem történt.Persze nem engedtem neki,hogy visszaforduljon,erre rohanni akart,csikorgatta a fogát(még sose halottam ezt ezelőtt)iszonyat hisztit vágott,le nagyon meglepődtem...Ilyenkor játszak rá és hajtsam,vagy "csakazértse" engedjem(most ezt csináltam)?Ebből most lehet,hogy rendszer lesz?Nem örülnék neki,ha "háború" lenne a vége...

2013. jún. 20. 20:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy a nagyon nagy meleg miatt volt hisztisebb vagy esetleg szomjas volt.
2013. jún. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Véletlenül se engedd hazarohanni. Ilyenkor állítsd meg, menjetek a másik irányba, ha nagyon hisztizik, akkor mutasd meg neki a pálcád. Ne hagyd nyerni, mert utána csak szenvedés lesz. Párszor be próbálkozik, te nem hagyod rá és utána szerintem nyugi lesz. Nem lehet hogy az utóbbi időben kicsit lazultak a korlátaid?
2013. jún. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Néha álljatok meg terepen, és csinálj vele idomítómunkát, tanulja meg, hogy a terep ugyanúgy munka, és nem arra megy,és úgy, amerre kigondolja. Az, hogy egyszer már kivívtad a tiszteletét, és elfogadtattad magad vezetőként, nem jelent egy állandóságot, a ló időnként rápróbál, tesztel. Semmiképpen se hagyd rá, hajts hozzá, arra, amerre te menni akarsz, akárhogy csikorgatja a fogait...


Az ok lehet sok minden, abrakosztás van, meleg van, fáradt, csikója van, hiányzik a többi ló, sárlik, akármi.

2013. jún. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
lehet a meleg,v betegség,de akár érhette olyan külső hatás/inger amit te nem érzékelsz.
2013. jún. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát erre én is gondotam,dehát tavaly is volt meleg.Talán olyan szomjas se lehetett mert kb 20p utánn találta ki még vágta se volt...
2013. jún. 20. 20:36
 6/9 A kérdező kommentje:

Hát remélem nem betgség...Amúgy kb 10p utánn alábbhagyott a hisztivel...

Sárlás/csikó kilőve mert mén:-)Kajaidő se volt.

Még arra gondoltam,lehet amiatt volt,hogy idén mindig társaággal mentünk ki,most először egyedül,és félni kezdett talán.Reégebben voltam kinn vele egyedül akkor nem volt gond.

Remélem nem betegség előejle...

2013. jún. 20. 20:41
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor lehet, hogy az egyedül lét miatt csinálta a hisztit. Menj vele máskor is egyedülés ne hagyd rá.
2013. jún. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Simán lehet azért, mert megszokta, hogy van társaság, most meg hirtelen nem volt, helyes, hogy nem hagytad rá, párszor lehet, hogy még rápróbál majd, de nem lesz azzal gond.

A mén volta amúgy önmagában is magyarázat lehet, ők elég megbízhatatlanok tudnak lenni rosszabb napjaikon.

2013. jún. 21. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Tegnap meg ma is voltam kinn semmi ilyen jellegü gond nem volt...Köszönöm a válaszokat mindenkinek..
2013. jún. 23. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!