Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kantározásnál hátrál a lovam....

Kantározásnál hátrál a lovam. Hogy lehetne leszoktatni?

Figyelt kérdés
Megfogom az orrát, de mikor a zabla a szájához ér, felemeli a fejét, átemeli a vállam fölött és elhátrál. Bokszunk nincs, úgyhogy nem tudom bokszban kantározni. Beálló van, de ott meg mindig a többi ló áll, oda nem tudom bevinni nyergelni, meg elég nagy is a hely, ott is tudna hátrálni, forgolódni.
2013. jún. 21. 12:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Kösd ki kötőfékkel és akkor megtanulja, hogy nem tud elmenni. Legyél nagyon óvatos mert ha hisztis lehet hogy rángatni fogja magát. Lehet hogy makacsság vagy komoly probléma áll a háttérben szájfájás vagy fogfájás vagy csak félti a fejét. a legjobb módszer, ha valami csemegét tartasz abban a kezedben amelyikben a zabla van és úgy kinyitja rá a száját, vagy erősebben fogd az orrár és mond meg ott ahol nincs foga, akkor kinyitja és beleügyeskedheted, de ez csak akkor működik ha nem kapdossa el a fejét.
2013. jún. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
* nyomd meg
2013. jún. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ezt ne hagyd rá. Nem lehet, hogy párszor a fogához verted a zablát és most nem tetszik neki, vagy valami rossz élmény érte?

Volt a szomszédban egy 175-ös marú ló, gondolhatod milyen magasra emelte a fejét, amikor nem akarta a kantárt. Ilyenkor kicsatoltam egyik oldalon a zablát, sokat simogattam az üstökét, megvártam míg leengedi a fejét és kicsit ellazul. Ilyenkor a füleivel kezdtem, és a zablát utólag tettem a szájába. Érdekes nem is volt hiszti. Ezt egy 2-3 alkalommal eljátszottuk, aztán engedte magát normálisan is felkantározni, hogy nem csatoltam ki a zablát.

Ha ellép, mindig vezesd vissza az eredeti helyre. Maradj türelmes és inkább szánj egy kicsit több időt rá.

2013. jún. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem érte rossz élmény, csak hisztis. 8 lovat tartok most, mind úgy került hozzám, hogy fél, vagy agresszív, lovagolhatatlan, ijedős, rúgós, műsánta, lebakolja a lovast, lefekszik futószáron. Az összes többi ló fél-egy év alatt abbahagyta a hülyeségeit, mert egész nap kint vannak legelőn társakkal, heti 1-2 alkalommal kell csak dolgozni, és azt élvezik. Ő viszont következetesen mindig eljátssza ezt, nem értem mitől lehet. Fogfájásra nem gondoltam, de utánanézek akkor annak is. A zablakicsatolósat meg fogom próbálni, lehet, hogy az jobban tetszene neki, mert a kötőféket meg mindig be akarja kapni. 150 centis kis törpe, de úgy meg tudja emelni a fejét, hogy csak nézek... :)
2013. jún. 21. 12:54
 5/8 anonim ***** válasza:
lehet meg kéne nézetni a fogait, mert lehet fogproblémái
2013. jún. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha szánsz rá egy kis időt akkor erre van egy módszer hogy hogyan lehet lekérni a ló fejét. Még zabla sem kell hozzá, elég a kötőfék vagy a két ujjad. Vagy megfogod a kötőféket és elkezded lefele húzni de nem hirtelen csak fokozatosan egyre erősebben, ha ujjal csinálod akkor a füle mögött a tarkóját nyomd ugyan így lefele. Arra figyelj ha le teszi már egy kicsit is a fejét azonnal hagyd abba a nyomást. Fontos, hogy csak akkor engedj, ha lefele mozdul, ha oldalra vagy kibújik akkor ne engedj. Ez hatásos eddig mindig bevált.
2013. jún. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Rakjál rá borjúkötelet úgy kösd ki valahova ,és csak akkor vedd le róla ha már rajta a kantár.Így nem is tudja annyira megfeszíteni magát,mint a kötőfékkel ha esetleg feszengene.De is megkérhetnél valakit ,hogy álljon mögé ,ne engedje kihátrálni.
2013. jún. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jó a borjúkötél csak oldó csomót köss rá és azért tudd hogy hol a kés nem árt ha a közelben van mivel ez a kötél nem az a szakadós típus és lehet, hogy nem bírod kioldani a csomós se. Ha megfeszül vagy beleakad, elesik akkor csak elvágni tudod. Mellesleg láttam már hisztis lovat borjúkötéllel kikötve az biztos, hogy megtanul vele állni mert nincs mese az nem enged, de ez túl hisztis volt és a kötél mentén nagyon bedagadt a nyaka, ahogy megrántotta.
2013. jún. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!