Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy holsteini lóhoz milyen...

Egy holsteini lóhoz milyen felszerelést vegyek?

Figyelt kérdés

Most fogom megkapni, de tanácstalan vagyok... Szóval milyen kantárt, nyerget, nyeregalátétet, zablát, stb. vegyek?

174 cm a marmagassága, már nem fog nőni.

Díjugratásban versenyeznek vele, de én nem vagyok annyira profi, hogy folytassam vele a versenyzést. Csak terepre szeretnék vele menni, esetleg néha ugratni, egyébként pedig karámban lovagolnám.

Légyszíves segítsetek :)

Köszönöm.



2013. jún. 21. 21:05
 1/7 Pivekla ***** válasza:
41%
Mindenből fullos kell neki.
2013. jún. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%

Mindenből fullos, nyeregből én pl. egy wintes 250-es univerzálisat ajánlanék, vagy egy stübben, kieffer, prestige, kentaur, ilyesmi nyerget esetleg, használtan olcsón utánad csapják, kisebb ugrásokat akár díjlovas nyereggel is lehet teljesíteni, benti idomításhoz az remek, terepen sincs vele semmi gond, nekem pl. az van, de ha nem akarsz elsőosztályú ugró lenni, de nagyon érdekel az ugrás, akkor az univerzális is remek választás lehet.

Kantárból egy teljesen sima megteszi, zablából csikó vagy olív megfelelő lesz, ha nem bírsz vele, akkor meg egy jó edző kell. Nyeregalátétből attól függ, díjlovashoz olyat, ugró/univerzálishoz nyereg alakú is megfelel. Ha a ló igényli, egy zselét tehetsz a nyereg és az alátét közé, nyeregemelők, ilyesmik feleslegesek, a nyereg legyen rá jó, ez a legfontosabb.

Ugráshoz, terepre tehetsz rá ínvédőt és bokavédőt, idomításhoz nem kell, és semmiképp se íntámaszos legyen, fásli csak a legritkább esetekben indokolt.

2013. jún. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

És milyen méretre lenne szükség kb. ?

2013. jún. 21. 22:41
 4/7 anonim ***** válasza:
Meg a zablaméret sem mindegy. Elvileg le kell mérni a szájszeglet távolságát és úgy kapod meg a megfelelő méretet. Átlagos méret a 13,5 (135) zabla,legtöbb lónak ilyen szokott jó lenni.De van sok méret.
2013. jún. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kérdezz rá a mostani helyén, hogy mekkora cuccai vannak. Mérd le a jelenlegi zabláját, hevederét. Kötőfékből, kantárból tutira fullos kell. Nyerget meg rá kell próbálni, hogy jó legyen. Kengyelszíj hossza az tőled függ. Ha van ínvédője azt is kérdezed meg mekkora.
2013. jún. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ínvédő, bokavédő, kantár (sima angol, hannoveri, vagy kombinált, mexikói felesleges - szerintem, ahogy a zabla nélküliek is) és kötőfék full, a nyerget rá kell próbálni (utolsó bordacsont előtt véget kell érjen, ha minden nélkül teszed rá, át kell láss alatta, és 2-3 ujjnak a mar és a markamra közé be kell férnie, a nyeregpárnáknak pedig jó helyen kell felfeküdnie, nem állhat el, vagy lehet ferde. Ha használt, a nyeregváz nem lehet törött).

Zablánál le kell mérni a ló szájszegletei közti távolságot, alaphelyzetben a zabla 1-2 redőt vethet a szájszegletben, többet nem, ha annyit vet, az azonban egyáltalán nem baj.

Hevedert le kell mérni szintén, amelyik a mostani nyergéhez jó, a tiedhez nem biztos, hogy stimmelni fog.

Kengyelszíj hossza tőled függ, a nyeregtípustól (ugróhoz rövidebb, díjlovashoz hosszabb kell pl), illetve a ló oldalának bordázottságától. 145-155 cm bőven elégnek kell, hogy legyen. Kengyel mindegy, legjobb, ha biztonsági.

2013. jún. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm, majd megkérdezem a mostani helyén, hogy milyen, és mekkora cuccai vannak :)
2013. jún. 22. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!