Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nyakmadzaggal irányítás miért...

Nyakmadzaggal irányítás miért nem megy? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Légyszi ne hurrogjatok le.


Jó pár hónapja próbálgatom a nyakmadzaggal való lovaglást karámban. Egy egészen kis jelre is meg tudom állítani, sőt, hátra is tudom vele léptetni.

Földről teljesen szuperül tudom vele irányítani, fordulatok, alakzatok, állj,m hátralépés, elindulás, akármi.

Hátról viszont egyszerűen nem tudom elfordítani, nem tudok vele semmilyen alakzatot sem lovagolni , mert egyszerűen az oldalra való húzásra nem reagál.

De mondom megállítani meg hátraléptetni gond nélkül tudom, földről pedig fordulni is, a legapróbb jelre is.

Ahogy felszállok, oldalra már nem tudom fordítani.


2013. jún. 22. 22:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne a nyakmadzaggal fordítsd oldalra, az csak segítség legyen. Csizmával, testsúllyal. Ülj fel rá úgy, hogy kantár is van rajta, és úgy fordítsd, hogy először csizmával, derékkal, utána húzd a szárat. Ha erre reagál, ezt kell gyakorolni. Mikor már megy csak derékra és csizmára, akkor kezdd összekötni ezt a nyakmadzaggal.
2013. jún. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Használd a csizmádat és a testedet is, próbáld nem a száron irányítani. Mondjuk én még nem lovagoltam nyakmadzaggal de anélkül igen. Amelyik irányba fordulni szeretnél, az egész felsőtestedet fordíts afelé és használd a csizmád nyugodtan.
2013. jún. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A hajlítás zablával is elsősorban a testsúly és a csizma feladata, a csizma köré hajlítod a lovat, a szársegítség csak jelzésértékű, a külső megtart, hogy ne sodródjon, oda támaszkodjon a ló, de nem az húzza be a lovat, stb - ha igen, akkor ott gond van, és persze, sokszor ezek a lovak tudják demonstrálni, hogy a zabla nem jó dolog, mert húz, tép, akármi.

Én mondjuk rendes kantárral lovagolok, de a bemelegítés után csak testsúly és csizmasegítségre a lovam simán csinálja az oldaljárásokat, keresztlépéseket, tolódásokat... Ezt kéne gyakorolni, előtte a ó mindig legyen ellazítva, bemelegítve. Amíg nem megy, nem baj, ha pl. kötőfékkel próbálkozol, vagy akármivel, ami átmenet a kantár irányába, és az a cél, hogy minél kevesebb szársegítséggel menjen a dolog.

2013. jún. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben, hálásan köszönöm a válaszokat!
2013. jún. 23. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!