Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mikortól érdemes elkezdeni...

Mikortól érdemes elkezdeni versenyezni? És ha pl. dijlovagklásban versenyzel akkor mikor tudod meg hogy mit hogyan csinálj majd a pályán és nem nehéz megjegyezni?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok mindhárom jármódban tudok lovagolni.Heti egyszer járok lovagolni.A óktatom azt modta hogy szép a ülésem és a tartásom stb.meg jároiskolánál is és hogy van érzékem.Ugrani még nem ugrottam csak vágtáztam át egy rudon.Még nem akorok versenyezni csak tudni szertném mikortól érdemes.És ha pl. dijlovagklásban versenyzel akkor mikor tudod meg hogy mit hogyan csinálj majd a pályán és nem nehéz megjegyezni?

2013. jún. 23. 14:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Hogy jelenleg mit is kell csinálni egy adott szintű díjlovas programban, az bármikor megtekinthető, letölthető a Lovasszövetség hivatalos oldalán.


Hogy nehéz-e megjegyezni az attól függ mennyit készülsz rá, és milyen szellemi adottságaid vannak, szóval ez relatív.


Versenyezni meg akkor fogsz majd ha az oktatod rá bólint, ugyanis ezt ő dönti el. Annyit még hogy szerény véleményem szerint, és az adott információk alapján még nagyon messze állsz te ettől.

Kiképzési skála, helyes támaszkodás, patanyom figurák, és ezek csak a töredékei mind annak amit még tudni kell egy díjlovas versenynél, még akkor is ha csak előkészítő. Na és persze nem árt egy erre alkalmas, jól idomított ló meg egy pénztárca tele húsz-ezresekkel.


De hajrá, ne add fel, szép szakág a díjlovaglás de nem egyszerű. Ez mindennek az alapja, de egyben mindennek a teteje is, a lovas sportok királynője.

2013. jún. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mindig előre tudod, milyen szintű versenyre nevezel, és ott milyen programot kell lelovagolnod, amit így előre tudsz, jól begyakorolsz, nem úgy van, mint az ugrónál, hogy aznap látod meg, mi lesz majd, éppen ezért nem nehéz megjegyezni, hiszen lelovagolhatod otthon előtte akárhányszor...

Ha jó edződ van, akkor simán tehetsz REV-t, azzal kalkulálj, hogy egy versenyen nem az az érdekes, hogy a ló adott jármódban van-e, és megcsinálja-e, ami a feladat (pl. átlóváltást megy-e, vagy amerre lát), mert ez úgymond az alap, hogy ismered a pályát, és uralod a lovat, ami arra megy, amerre akarod. De szép átmenetek kellenek, tiszta jármódok, pontosan előkészített és kidolgozott feladatok, stb.

Ha jó edződ van, ez nem lesz nagy gond, díjlovaglásban amúgy nem kell ugrani. Én sem ugrok sose, nem szeretem... A lényeg, hogy az olyan lovardákat kerüld, ahol egymás után zötyögtök 6-8-an, mert ott szeded össze az olyan komoly üléshibákat, és egyebeket, amikkel aztán évekig küzdhetsz, mire verseny közelébe jutsz...

2013. jún. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Velem pont múlthéten volt az hogy német országban voltam egy 3 napos díjlovaglóversenyen aztán jöttem haza másnapra egy versenyre.3!!! percem volt megtanulni a megváltoztatott pályát és csak annyit rólam hogy borzasztó a memóriám,1 nap minimum 5x kérdezem meg hogy milyen nap van.
2013. jún. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!