Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Heréltet vagy kancát?

Heréltet vagy kancát?

Figyelt kérdés
Ha minden jól megy ősszel szeretnék venni egy haflingit de nem tudom hogy kancát vagy heréltet. Mit ajánlanátok lovagolni tudok főleg szőrén, amúgy otthon lenne tartva.
2013. jún. 23. 17:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mind kettőnek vannak előnyei, hátrányai. A herélt egy ideális hobbiló és ha esetleg lesz társa akkor nem kell válogatni mint a kancánál, hogy csődör mellé nem kerülhet. Viszont ha később szeretnél kiscsikót, mert ugye az évek során bármikor felmerülhet benned, akkor a kanca előny, viszont vannak olyan kancák akik a sárlás idején hisztisek. De őket csak egy másik kancával vagy herélttel rakhatod össze. Nekem van kancám és heréltem is. A kanca kicsit érzékenyebb, de ez egyedtől függ. Azt hallottam és tapasztaltam, hogy a herélteknél nagyobb az esélye idős korukban a kólikára. A másik érv a kanca mellett, hogy ha nem válik be vagy olyan helyzetbe kerülsz, hogy kénytelen vagy eladni, szerintem a kancát jobban veszik, mint a heréltet.
2013. jún. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Pivekla ***** válasza:
Egyedfüggő. Jó hogy odáig eljutottál hogy kanca legyen vagy herélt, de innentől kezdve ne csak az egyiket vagy ne csak a másikat nézd, hanem egyedet keress.
2013. jún. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, a herélt nem sárlik, de nincs is tenyészértéke. Általában nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb, de itt már az egyed dönt, nem csak a nem. Meg fontos a ló kora, előélete, stb... Ha anno szétverték a fejét mindenért, a herélt is lehet idegbeteg, meg ha 2 éves, akkor pl. totál nyers, tehát kell egy belovagló majd, egy év múlva... És még pár év, hogy benőjön a feje lágya.

Otthon legalább két lovat tarts, egyet nem tartunk egyedül, mert a mentális/szociális szükségletei nincsenek úgy kielégítve, kínzás neki. Minimum egy shetland póni kéne mellé.

Ha napi szinten akarsz lovagolni vele fél órát vagy többet, akkor vegyél nyerget, és felejtsd el a szőrén lovaglást, mert több százezres költség lesz után a hátát helyrehozni különben.

2013. jún. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én kancapárti vagyok. A sárlás nem egy komoly "probléma", az viszont, hogy a tenyésztés lehetősége eleve kizárt, igen. Nekem eddig minden lovam kanca volt, és ezután sem szeretnék soha heréltet venni.
2013. jún. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!