Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez a paci alkalmas lehetne...

Ez a paci alkalmas lehetne iskolalónak?

Figyelt kérdés

[link]

Hobbiból oktatok a saját lovamon, de ő nem annyira alkalmas gyerekeknek, túl pörgős. Amúgy is szerettem volna még egy lovat, és akkor már olyat, aki gyerekeknek is jó lenne. A sodrottak viszonylag nyugisak, neki elvileg vannak papírjai, és parellizték, úgyhogy elvileg jól van idomítva is. Szerintetek jó lenne gyerekeknek? Nem napi 10 órát, csak heti 2-3 alkalommal, pár héten mikor tábor van, akkor napi 2 órát. Elég messze van tőlünk, csak akkor veszem fel velük a kapcsolatot, ha jónak tűnik... Egészségesnek tűnik, alkalmas lehetne a feladatra?


2013. jún. 24. 21:44
 1/9 anonim ***** válasza:

Western stílusban van lovagolva, ha jól nézem, ha angolt akarsz vele tanítani, akkor már nem lesz jó. Ha nem parellit akarsz tanítani, akkor rém mindegy, hogy parelliztek-e vele annak előtte, ettől még nem lesz jól idomított.

Ismerek ügetőt, vagy angol telivért is, ami pörgős, ha olyan lovas ül rajta, de kezdők alatt futószáron eltötyög szépen, ha kell - kis hozzáértés, és le lehet nyugtatni ezeket a pacikat is. :)

Túl messzire én ezért a lóért nem mennék amúgy, nyugodt és kiegyensúlyozott lovat találni bárhol szinte, egyedet kell nézni, nem fajtát.

2013. jún. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, a nyerget nem figyeltem. Nem írták külön, hogy westernes, de akkor ezt azért letisztázom. Angolt akarok vele tanítani, nyugodt, de papíros pacit keresek olcsón, kb ilyen magasságban. Az én lovam is nyugodt, alattam minden felszerelés nélkül is elmegy, de rém érzékeny, nem bírja, ha a hátán pattognak, vagy nem pontosan mondják neki, mit csináljon, hanem lötyög a szár, mozog a lovas lába, nem jelez derékkal, stb, úgyhogy elég nehéz vele. :)
2013. jún. 24. 21:59
 3/9 anonim ***** válasza:
semmi köze nincs ahhoz hogy milyen nyereg van rajta. Attól, hogy western nyereg van a hátán még nem biztos h a pasi is westernesen lovagolja. ha rá raksz egy angol nyerget semmit nem fog csinálni, ugyan úgy fog menni mint eddig. Inkább akkor szokott probléma lenni mikor előbb volt angolba lovagolva és kicserélik weszternre
2013. jún. 25. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Akár alkalmas is lehet, de elég alaposan át kell majd lovagolnod. Ettől még alkalmas lehet, mert a képek alapján tényleg elég békésnek tűnik, csak számítsd hozzá, hogy elég sok munkád lesz a be- illetve átlovaglásával.
2013. jún. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A nyergeket keverni semmiképp sem jó, mert máshogy ültetnek, más a testsúlysegítség... Olyat persze én is ismerek, aki angolban lovagol western nyereggel, és hót büszke is magára miatta, de az ilyenekkel meg nem nagyon kell foglalkozni. Gyanítom, ha oktatólovat keres, akkor nem olyan lóban gondolkozik, amit át kell előtte lovagolni, egy-két kép erejéig meg az idegbeteg ló is lehet nyugodt, csak le kell szedálni (illetve van, ahol ez már csak így megy), de ez élőben ki szokott derülni, ha hozzáértő ember nézi a pacit.

Túl messze nem mennék érte én se, simán egy nyugodt, de hiányos tudású "hobbilovat" találsz akárhol. A parelli önmagában nem jelöl idomítási szintet, van, akinek a 7 játék már a komplett parellis kiképzést jelenti, nem az alapokat, stb... Úgyhogy ezzel is légy óvatosabb inkább, mert érhetnek csúnya meglepetések (tapasztalat).

2013. jún. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azért írtam hogy mindegy a nyereg, mert ahogy a hirdetésben is van írva kiképzése folyamatban... Lényegtelen, hogy milyen nyereggel indítod el. Hobbi szinten van lovagolva, tehát lényegtelen, hogy milyen nyereg van rajta, mert semmilyen szakképzést nem kapott sem westernbe sem angolban. Tehát tökéletes hobbiló ami szerintem itt kimerül abba hogy csinálja amit kérsz lép, üget, vágtat és irányítható kötőfékben is szóval nem agyas és nem elrohanós, tehát gyerekeknek tökéletes, persze oda kell menni kipróbálni, de az alaptudása megvan és már könnyen a saját stílusodhoz alakíthatod.
2013. jún. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Jól elindított pacit keresek, aki reagál derékra, csizmára szépen, hogy ne csak a szárat tanulják kezelni a gyerekek. Olyan szintű lovas meg nagyon ritka nálunk, akinek támaszkodás, oldallépés meg ugrásváltás kellene, inkább kezdők vannak.
2013. jún. 25. 19:58
 8/9 anonim ***** válasza:
Csak a tudásában biztos, megingathatatlan ló tud oktatni, amelyik olyan szinten van, hogy alárúgsz, megy, megrángatod, megáll, az nem képes olyan tudást továbbadni senkinek sem, hogy az belátható időn belül egyáltalán ugrásváltásra gondoljon...
2013. jún. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
(Viszont a támaszkodás alap, amíg az nem megy, nem biztos, hogy le kell venni futószárról az illetőt...)
2013. jún. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!