Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi kell a REV-hez? Edző...

Mi kell a REV-hez? Edző nélkül lehet?

Figyelt kérdés
Van lovam, tud ugrani, én is tudok, a lovaglás részével nincs gond. Elméleti füzetkét, pályarajzot honnan lehet szerezni? Megtanulom az elméletet meg a pályát, kell még valami? Edző, egyesület, sportorvos, állatorvos, akármi. A lónak kell fehér izzasztó meg fülvédő, vagy jó a bézs? Most bézs van neki. A nyáron szeretném letenni az ugró REV-et, azért akarok felkészülni, mi is kell hozzá, kell-e keresnem edzőt, lovardát, dokit magamnak meg a lónak.
2013. jún. 25. 23:20
 1/3 anonim ***** válasza:

A bézs alátét jó. Kell sportorvosi igazolás (más orvos nem adhatja ki), amit a sportkönyvecskédbe írnak be, ezt és a tagságid igazolásához a lapot (kell tagsági, 5e/év), illetve a felkészítő könyvet az MLSZ-től kérheted meg, ezt postán kapod meg, a könyved és az egyik igazolólapot vissza kell küldened, majd lepecsételve megkapod, ekkor már beírathatod a sportorvosit. Kell egy edző, aki befizette az éves licencét, és vissza is jelöl téged a rendszerben, hogy a tanítványa vagy.

Az elméleti anyag, meg ezek a papírok kb. 7 ezerbe kerülnek, maga a vizsga is (5e a gyak, 2 az elmélet ugróra, ha jól emlékszem, díjlovira 9e összesen), a sportorvosi vizsgálat 2e, kell hozzá még ortopédiai lelet és szemészeti is, kapsz majd hozzá beutalót.

A lónak rendelkeznie kell érvényes útlevéllel, benne az oltások igazolásával.

A pályát nem látod előre, a pályaépítő aznap építi meg, pályabejárás lesz, előtte ha akarsz, van egy-két napos felkészítőtábor, attól függ, ki csinálja, van, hogy nagyon jó, van, hogy csak kiherél előtte, és a pályaépítő alig győz teljesíthető, könnyű pályát csinálni...

2013. jún. 26. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A sportorvosi igazolást elég sokféleképpen adják. Barátnőmnek rev.re 5 ezerért adta úgy hogy őt nem is látta. Az én orvosom meg alig található ugyhogy az asszisztense adta úgy hogy engem nem látott de akkor nem kellett fizetni. Következőnek odaadta 2 ezerért az orvos de nekem is be kellett mennem. Akkor vérnyomást mért meghallgatta a tüdőmet meg a szívemet meg egy lábra kellett állnom.

Attól függ milyen orvost fogsz ki. Van aki simán aláírja van aki megszívat egy egész napos vizsgálatsorozattal.

Edző mindenképpen kell neki meg minden kérdésedre tudnia kell a választ.

2013. jún. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nagybátyám legutóbb 6000-et fizetett a sportorvosiért.
2013. jún. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!