Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért csinálják ezt? Másik...

Miért csinálják ezt? Másik lovardába kéne mennem de nincs rá lehetőségem.

Figyelt kérdés

szóval van egy lovam. díjnyertes ugróló, versenyzek is vele. bértartásban tartom, de nagyon elegem van a lovardából. mindig amikor kimegyek a lovardába hallom hogy kibeszélnek, folyton bántanak hogy egy elkényeztetett p*csa vagyok. az is a bajuk h ők westernben lovagolnak, én meg angolba. mondtam már szüleimnek h másik lovardába kéne tartanunk a lovat de ők hallani se akarnak róla, mert egy ismerősük ajánlotta a lovardát aki ott dolgozik és mit szólna ha máshova vinnénk a lovamat, meg h a közelünkbe nincs is másik lovarda. maga a lovarda is nagyon sz*r hely amúgy, az iskolalovak is tiszta idegesek, nyugtalanok nem kezdőknek valók. nem tudom miért bántanak folyamatosan a többi lovasok. azt már csak mellékesen megjegyezném, hogy ők full kezdők/bénák. van egy csaj, nemrég kezdett lovagolni egy tök beképzelt liba. múltkor bemegyek az istállóba, hallom h a barátnőcskéjének ecseteli h én mekkora r*banc vagyok és még lovagolni se tudok. hát megnéztem h az a csaj h tud lovagolni. mondanom sem kell, úgy állítja meg a lovát h beleránt a szájába tiszta erősen. (az edző rá se szólt...) senki nincs ott akivel jóba lennék, még vissza se köszönnek ha köszönök nekik.

hogy győzzem meg anyámékat h másik lovardába menjünk? :(


2013. jún. 26. 11:54
 1/10 anonim ***** válasza:

"mindig amikor kimegyek a lovardába hallom hogy kibeszélnek, folyton bántanak hogy egy elkényeztetett p*csa vagyok."


Gondolom akkor ezért tettél is valamit...

2013. jún. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem biztos, h a kédező tehet bármiről is. Velem is ugyanez volt, rám pusztán féltékenyek voltak, mert nekem volt saját lovam, és saját edzéseket tartottam magamnak. Emlékszem egyszer az oktató viccesen kijelentette, hogy milyen jó üzlet neki, hogy lovakat tör be, és hogy felárért elvállalja az enyémet (a pacimat még csikóként kaptam), aztán eljött az idő a belovaglásra, amit én, saját kezűleg végeztem el, na onnantól kezdve már ő sem nagyon állt velem szóba. Volt egy kiscsaj, aki még csak futószáras oktatást kapott, és meglátott engem ugratni, erre közölte, hogy az én lovamon akar tovább tanulni. Megmondtam neki, h nem iskolaló, nem lehet, erre én is a lovarda r.banca lettem... Engem egy ideig nem érdekelt, pláne mert a lovamból lett a legjobb ló a lovardában, és habár nem vagyok profi, (szerintem egy jó lovas élete végéig tanul) de én voltam az a lovas, aki a legnagyobb összhangban lovagol a lóval, aki nyereg meg kantár nélkül is ki mer menni terepre stb... Én végül lovardát váltottam, mert az edző egyszer megverte a lovamat. Állítólag megrúgta, amit nehezen hiszek el, mert parellizett lovacska, ha tényleg rúgott, akkor biztos nyomós oka lehetett rá... Szerintem hosszú távon ez a jó megoldás. Én olyan helyre vittem, ahol több a bértartó, mint a lovagoltatott emberek, ott általában nem szokott lenni ilyen probléma, nem mellesleg ezeken a helyeken már több a felnőtt, mint az elkényeztetett kis idióták...
2013. jún. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A lovastársadalom 90%-a már csak ilyen, jobban teszed, ha hozzászoksz. Én 19 éve lovazom, de még nem sikerült rájönnöm, hogy miért van az, hogy a lovasok többsége beképzelt, bunkó, lenéző és alattomos. Talán azért, mert a lovaglás a vagyonosabbak sportja.

Megszoksz, vagy megszöksz... tényleg nem lehet mást csinálni, mit beletörődni abba, hogy a lovagolni nem vagy alig tudó "lovastársak" kibeszélnek, nem köszönnek vissza, bunkók veled, esetleg beléd is kötnek. Ez van. Ne vedd fel, mást úgysem tehetsz.

Valamilyen szinten minden lovardában ez megy, bár van, ahol jobban, van, ahol kevésbé. Az meg, hogy más stílusban lovagolsz, mint ők, még egy ok arra, hogy kinézzenek. De ne várd, hogy ha átmész egy olyan lovardába, ahol mindenki angol stílusban lovazik, ott nem fog senki kinézni. Találnak rá okot ott is, hidd el. Fúj milyen színű az izzasztód, fúj ez fúj az... aki hajlamos a kinézésre, az talál csomót a kákán is. Mondom, annyit tehetsz, hogy nem veszed fel.

2013. jún. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

hát köszi a válaszokat megpróbálom nem fel venni a megjegyzéseiket.


első: ha valóban tettem volna érte valamit, nem bántana hogy így viselkednek velem.

2013. jún. 26. 13:34
 5/10 anonim ***** válasza:
Hála égnek nem mindenhol.Ahol én vagyok nincs,ez pedig csak hobbyzok,és csak egy ügetőm van.De nem néz ki senki,jó a viszony mindenkivel.Innen inkább az arcoskodók mennek el hamar,mert nem vevő rá senki :-)
2013. jún. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

szerintem ne foglalkozz velük.hogyha nem jössz ki velük akkor nagy ívbe kerüld el őket.de te is vigyázz hogy beszélsz velük.Mindig maradj nyugodt.Nem tudom mennyire jársz abba a lovardába, de minden nap menj be,és ellenőrizd a lovadat.(bocsika hogy ezt mondom de szerintem nem fogsz nekem hinni,ugyanis nekem nincs is lovam,úgyhogy te nagyon szerencsés vagy.Összpontosíts a lóra,habár nehéz elviselni a gúnyolódásukat)


SOK SZERENCSÉT!:)

2013. júl. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Szia :) Húú nem vagy egyedül.A lovardába ahová jártam no ott ember legyen a talpán aki oda jár.Az oktatóm olyan mogorva.Már azért is kiabál meg veszekszik hogy nem csizmát vettem fel hanem egy szimpla cipőt.Emlékszek vágtáztam és a ló megijedt valamitől én meg leestem.Az oktató megfogta a kezemet bevitt a ló bokszához és jó megpofozott,csak azért mert leestem.A többi lovasról ne is beszéljünk.Nem szólt senki hozzám(de egy jó barátnőm azért van a lovardába.Hála a jó istennek).És kaptam egy lovat(a lovardába amit én lovagoltam).Az egyik csaj(aki melesleg nagyon utál,de nem tudom miért)kinyitotta a box ajtót és a lovam kiszökött.Ott flangált a lovardában.Ilyekhez csak azt tudom mondani hogy ki kell bírni.Ne törődj velük,azért csinálják mert ők nem olyan jók mind te :)
2013. júl. 31. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
94%

A baj, hogy már csak az írásod (és ide tartozik a kommentelők többségének az írása is) arra utal, hogy igen is egy kicsit elvagy szállva magadtól. :)

"maga a lovarda is nagyon sz*r hely" ugyanazt teszed amit ők.

"mellékesen megjegyezném, hogy ők full kezdők/bénák." ki is a bunkó?:) Te is voltál kezdő...


Te se vagy különb ez alapján náluk, nézz magadba úgy igazán. Sokat az ilyenek még maguknak sem vallják be, hogy mit művelnek a körülöttük levőkkel.


Jöhetnek a mínuszok, de ez jön le a szöveged alapján. (Mielőtt megírtam még 3 ismerős látta, közel ugyanaz a vélemény.)

2013. aug. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
az hogy azt irja sz.r hely a lovarda még nem jelenti azt h el van szállva magától. nehogy már egy kezdő mondja egy versenyzőnek hogy nem tud lovagolni!!! ez nem a kérdező hibája, ilyenek legtöbb lovardában vannak. biztos irigy rád mert saját lovad van meg vagy olyan jó lovas hogy versenyezhetsz. komolyan, annyit tehetsz h tudomást sem vezel róluk. :)
2013. aug. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

kedves utolsó előtti: miért ne mondjam hogy sz*r hely, amikor egyszer nagyon beteg lettem és szóltam az egyik normális(nak tűnő) lánynak, hogy ha nincs más dolga 1-2szer mozgassa meg a lovam. el is vállalta. kb. másfél hét után valamennyire jobban lettem, és kimentem a lovardába. a lovam bokszában rakásban áll a lósz*r, olyan büdös volt, hogy be se tudtam menni. le se volt kefélve, ráadásul ütésnyomokat is találtam rajta. ezek után miért ne mondjam, hogy szar hely??? természetesen az eset után lovardát váltottunk. ja és valamiért mégsem bennem lehet a hiba, mert az új lovardában a legtöbben jóban vannak velem, (a többi lovast nem ismerem) és még barátaim is lettek ott.

2013. okt. 24. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!