Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Honnan tudom hogy a lovam...

Honnan tudom hogy a lovam nincs egyensúlyban?

Figyelt kérdés
13 éves telivér, sokszor botladozik, vágtában nem lehet vele alakzatokat lovagolni(rögtön visszaesik ügetésbe), és a hátralépést abszolút megtagadja. Vélemények?

2013. jún. 26. 12:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nincs meg az egyensúlya, de a fő probléma inkább az, hogy nincs rendesen belovagolva.

Nem tudom, milyen múltja van, de valami nem stimmelt a belovaglásával.

2013. jún. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nincs egyensúlyban, és alapvető hiányosságai is vannak.

A hátralépés amúgy egy nagyon alapvető engedelmességi feladat, ha azt megtagadja, akkor ott komoly gondok vannak, jó edző, vagy belovagló segítsége kéne, lehet, magát az átlovaglását végezték el hiányosan. Az én lovam mondjuk ügető, neki se megy még hibátlanul a vágta, csak széles íveket lehet vele megtenni, hosszú egyenesen pedig elrohanóvá válik, viszont a lépését, ügetését teljes mértékben rendbe lehetett tenni, és kellett is, mielőtt a vágtájával kísérleteznék, stb... Az ilyen lovakkal mindig körültekintően kell eljárni, le kell nyugtatni őket, szépen rávenni őket a támaszkodásra, és persze lefektetni, hogy rangban ők vannak alul...

2013. jún. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Botladozni attól is botladozhat ha esetleg hosszú a körme.. De itt gondolom most nem erről van szó. Azért eshet valószínűleg vissza ügetésbe,mert feltehetőleg csak az első lábain hordozza a súlyt és a hátsó lábait nem használja,nem tol eleget hátulról. Azt kéne elérni ,hogy összébb tolódjon és ültetettebb legyen a vágta,hogy hátuljára vegye a súlyt.
2013. jún. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!