Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a véleményetek a fjord...

Mi a véleményetek a fjord lovakról?

Figyelt kérdés
A szüleim nemrég egyeztek bele, hogy saját lovam legyen, és azonnal elkezdtem hirdetéseket böngészni. Régóta szeretnék egy fjordot, díjlovaglásra, amatőr díjugratásra (70-80cm) használnám, de kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is. Egy fjorddal mennyire lehet díjlovagolni, díjugratni? Akinek van személyes tapasztalata, akár a fjordok karakterével kapcsolatban, szívesen elolvasnám.

2013. jún. 26. 13:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Pónik közül inkább a welsh az, amelyik igazán alkalmas versenyszintű teljesítényre, nem véletlen, hogy a sportpóni minimum 25%-os génhányadát is jellemzően egy welsh egyed biztosítja. A fjord háta elég hosszú, amit anno a málházás miatt tartottak kívánatosnak. Azonban kiemelkedően tanulékony és jóindulatú fajta (általában, kivételek mindenhol akadnak), viszonylag igénytelen, kellemes temperamentumú - tehát ha tudsz rá időt és energiát áldozni, akkor remek kis hátassá válhat, jellemzően nem felfele, hanem inkább előre dolgozik, térölelően, ezért komoly szinteken sem díjlovaglásban, sem ugrásban nem lesz bajnok jó eséllyel (kivételek még mindig adódhatnak), de ezek nem véletlenül lovasversenyek, nem lóversenyek, jó lovassal párosítva bármi megeshet. Egyedet kell nézni mindenesetre, ezek a pacik tipikusan "mindenesek", semmiből se nagyon-nagyon, de mindenre jók egy bizonyos fokig, ezért tud rá teret adni, hogy kipróbálhasd magad.
2013. jún. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Miért pont a fjordot választottad? Bár valamilyen szinten lehet vele díjlovagolgatni, ha kimondottan díjlovaglásra keresel lovat, ez a fajta biztos nem lenne benne az első 10-ben, ha ajánlanom kéne. Díjugratni meg pláne nem. Kisebb akadályokat szinte minden egészséges lóval le lehet küzdeni, ahogy néhány egyszerűbb patanyomfigurát is szinte minden lóval le lehet lovagolni, de ez nem egyenlő a díjlovaglással, díjugratással.

A fjord egy szívós, erős kis hobbiló, hosszú terepekre, rosszabb talajviszonyok esetén is. Jól bírják a szélsőséges időjárási körülményeket, télen is elvannak rideg tartásban. De nem díjlovak és nem is ugrólovak. Szerintem válassz a fjord és a díjlovaglás-díjugratás között, mert a kettő nem igazán kompatibilis egymással...

2013. jún. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 FannaL ***** válasza:
A fjord tényleg gyönyörű és jó kisló. De nem díjlovaglásra használják. Képes nagyobb hosszabb terepeket kibírni és kilométereket menni, de nem épp gyengéd a mozgása. Díjugratásban a legtöbbjük nem rossz, de arra is ott vannak a kisebb, fürgébb fajták. De hobbira tökéletes(tapasztalat 4 fjord a szomszédba), terepek mezei lovaglás, de még tanító lónak is kiváló. Ezt szerintem még gondold át.
2013. jún. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szerintem nyugodtan válassz fjord lovat! nekünk 5 fjordunk van, ebből 3 versenyzünk díjlovaglásban (a másik kettővel csak, azért nem, mert még csikók) és tavaly én és a húgom megnyertük a póniklub országos bajnokságát! (ha esetleg ez nem hihető nézz utána a póniklub honlapján meg lehet nézni az eredményeket,csak név kell hozzá: Kertész Anna.) Általában a póniklubos számokban indulunk, de talentum és a wintermüle kupa egykét fordulóján is indultunk már és jó részt helyezettek lettünk. A fjordok okos lovak, gyorsan tanulnak.
2013. jún. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!