Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit kezdjek vele?

Mit kezdjek vele?

Figyelt kérdés
van egy 103cm körüli ponim én 177 cm vagyok(a lábam nem ér le róla ha ráülök) futoszárazni,tisztitani,legeltetni szoktam..mit kezdjek vele?ha ráülök csak lépni szoktam vele...mert mást sose akar.egyedül viszont nemtudom rávenni sehogyse a további jármódokra..nehéz is vagyok neki nem?(60kg) parellizni nemakarok vele mert engem nem kötne le..segitsenétek?

2013. jún. 26. 17:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Kezdj el vele lovasoktatásra járni. Ha edzőhöz járni nincs lehetőséged, keríts egy tapasztalt lovast, aki tanít, vagy tanácsokkal lát el. Valóban túl magas vagy hozzá, a súlyod pedig határeset. Ha egy kicsit zömökebb póni, ekkor nem vészes a helyzet. Érdemben nyilván nem nagyon tudnád őt lovagolni, de egy kicsit ügetgetni azért szerintem nyugodtan lehet vele.

Amúgy meg add el és vegyél helyette egy "nagy" lovat.

2013. jún. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Keress valakit, aki még nem nőtte ki az egyméteres lovakat és lovagoltasd. Ki is szabhattok rá pénzt, amúgy nem muszáj. Ha ezt nem, akkor is törődj vele sokat, vidd el terepre, hogy melletted megy, és gondolj rá úgy, mint egy kutyára (ha már nem ülsz rá): Aranyos, szeretni való, sokat lehet vele játszani. :)

Ezek a lehetőségek, ha már pici neked

2013. jún. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Add ki bérbe,és vegyél egy hozzád való lovat ha nagyon kivitelezhetetlen a lovaglása,adottságai miatt. Ha kiadod bérbe,még a te tulajdonod marad és összekötöd a kellemest a hasznossal,nem kell megválnod tőle és még pénzt is hoz a konyhára. Veszel egy hozzád illő lovat és azzal járhatsz edzőhöz.
2013. jún. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Pivekla ***** válasza:

Ha nincs kedve dolgozni alattad akkor valószínűleg már nehéz vagy neki és kellemetlen érzés ha rajta ülsz, hagyd vele a lovaglást.

Keress rá aracsonyabb (gyerek)lovast, vagy ha nem szeretnéd hogy más is foglalkozzon vele akkor földről idomíthatod, megtaníthatod lefeküdni, ülni is, jó móka.

Ha van tereplehetőség akkor elmehettek sétálgatni, amennyiben a közelben van bármilyen víz pancsolni is.

Földről ugrani is taníthatod.

2013. jún. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!