Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovas club üzemeltetési...

Lovas club üzemeltetési szabályairól keresek hiteles információkat adni, mihez van jogom, mint szomszédnak?

Figyelt kérdés
Mint egy két hete, a szomszéd ingatlanon, nyílt egy lovas iskola. Mivel a lakásunk a telekhatáron van. A lovak a fal mellet járnak, vizelnek stb. A konyhánk ablakától kb 2m- lovagolnak a gyerekek. Egész nap, illetve hétvégén is üzemelnek, mintha egy általános iskola udvarán laknánk, nem lehet pihenni még csukott ablaknál sem.

2013. jún. 27. 07:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Én átmennék a tulajhoz, jelezném a problémát, törekednék a közös, mindenkinek megfelelő megoldásra. Így is olyan nehéz a lovasiskoláknak, nagyon hálásak egy jó szomszédért, aki nem egyből feljelentget, hanem értelmesen lehet vele beszélni.

Azzal együtt felhívnám rá a figyelmét, mindkettőnk jóléte, és jól-léte érdekében tartsa be az előírásokat: elsősorban a trágya tárolása legyen maximálisan szabályszerű!

Fontos, hogy ne a magas C-ről kezdd a problémák sorolását, tényleg az érződjön, hogy közös megegyezést szeretnél, és hidd el, hálásak lesznek érte! :)

Üdv, egy lótulajdonos ;)

2013. júl. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Itt több kérdés is felvetődik: pl hogy mekkora területen működnek, illetve annak a területnek mi a besorolása a helyi településrendezési terv szerint. Nálunk csak bizonyos besorolású területeken lehet haszonállatot tartani. Gondolom nem 2-3 ló van ott, így legalább szükségük van egy 6-8 hektáros területre.

Sok helyen bele lehet ebbe kötni, pl trágyatárolás, de akár az üzemeltetésbe is, pl adnak-e számlát és a lovardavezetőjének van-e lovastúra vezetői képesítése.


Első körben én is azt javaslom, hogy próbáljatok békésen megbeszélve közös nevezőre jutni, amennyiben ez nem valósul meg, akkor lehet "aknamunkázni". Igaz ezt elég proli dolognak tartom, de ti laktok ott régebb óta, és csak akkor tartható fent a lovarda, ha a komfortérzetetek nem sérül. (mondom ezt lovasként) nem véletlenül vannak a lovardák városok külterületein vagy falvakban, általában azoknak is a szélén.

2013. júl. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az egész telek területe ahol a tevékenységüket folytatják, 5000 m2. Ebből kb az 1/3 rész erdő, illetve 3% épület. Az én telkem az utolsó belterületi lakóingatlan, a szomszéd a telkét tanyának minősítette, és bent lakik a városközpontban.
2013. júl. 25. 03:32
 4/4 A kérdező kommentje:
Ez meg történt, a szomszéd közölte velem hogy ott tart lovat ahol akar, csak bejelentési kötelezettsége van. Nem tudom de szerintem a lótartás nem ugyanaz mint a lovasszolgáltatás. Vagy rosszul látom?
2013. júl. 25. 03:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!