Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Le lehet így szoktatni róla?...

Le lehet így szoktatni róla? Ezzel nem ártok neki? Javaslatok? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Van egy ló,(most kezdtem lovagolni) akiről eddig mindig ugyanazon a helyen szálltak le. Ezért munka közben már kevésbé, de lesétáltatásnál, amikor teljes hosszú szárat kap, mindig bepróbálkozik. Szóval oda megy és magától megáll, hogy akkor én most tessek leszállni róla, de azonnal. Soha nem hagytam rá, és nem is fogom, viszont szeretném mielőbb leszoktatni róla. Már elkezdtem hogy mindig a pálya különböző pontjain szállok le, viszont ezt nagyon sok időnek érzem, mire így megtanulja.

Azt ötlöttem ki hogy ahányszor engedély nélkül nélkül oda megy, és figyelem nélkül hagyja a szárat, csizmát, annyiszor fogok vele + 1 kört ügetni.


Azért vannak ezzel kételyeim mert így a lesétáltatás közepette fogom és meghajtom, ezzel nem tudom hogy ártok-e neki vagy sem? Mármint értitek, hogy értem.

Meg úgyebár kérdéses hogy így le-e fog szokni róla, egyáltalán?

Össze tudja kapcsolni a két történést? Vagy mit javasoltok, milyen negatív de ártalmatlan élménnyel jutalmazzam ezt a fajta viselkedését? Volt már valakinek ilyen loval tapasztalata? Mi vált be?



2013. jún. 27. 19:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha már megállt, léptesd hátra, aztán indítsd el, érezze, hogy attól, hogy szárat kapott, még mennie kell.

Ha még nem állt meg, de érzed, hogy készül rá, akkor tol a derék, rázár a csizma, ha nem reagál rá, akkor pálcával csípd meg - ne megverd, vagy fenyítsd, büntesd, hanem figyelmeztesd, hogy rád kell figyeljen, és te nem mondtad, hogy most lehet megállni. Ha nincs nálad pálca, akkor végső esetben a szármaradékkal is odasózhatsz a nyakára, de ezzel azért csak óvatosan, ne ess túlzásba, mert ha ezt napi szinten bevezeted, egy idő után igencsak megelégelheti... De ha 2-4 alkalommal le tudod ezt vele játszani, akkor éppenséggel ez is beleférhet. A másik, idomítani kéne még, hogy tisztában legyen vele, ha valamilyen segítséget kap (pl.: menj tovább...), akkor arra illő odafigyelni.

2013. jún. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen erre már én is gondoltam, de az a félelmem akadt hogy ha pálcázom akkor fájdalommal fogja majd össze kötni a megállást és ezzel csak azt érem el hogy nem fog egy helyben megállni. Már felszálláskor is egy kisebb 'csatát' kell vívnom vele, hogy ne menjen el. Meg ő nagyon kis érzékenyke a pálcára, már nem egyszer rendezett le olyan bakóló parádékat hogy hú, csak azért mert egy csöppet megpöccintettem.

A hátralépést meg egyáltalán nem tudja, sosem volt rá tanítva, elsőnek én is erre a megoldásra gondoltam, de nagyon hadakozott velem így ezt az ötletet elvetettem. Mindegy rajta vagyok ezen az ügyön is.

Nála amúgy igen, észleltem hogy sok belovaglási hiányossága van, és kőkemény idomító edzésekre van szüksége, ezekre mielőbb sor fog kerülni.


Köszönöm a választ!

2013. jún. 27. 20:09
 3/5 anonim ***** válasza:

Lesétálás megkezdése után már ne ügessen,pont az a lényege a sétának,hogy visszaálljon a keringése,légzése mielőtt visszakerülne az istállóba. Meg ettől nem szokna le..

Lovagold ki minden lépését,séta közben is sokszor válts vele kezet(foglald le),ha kell erőteljesebben léptesd előre,szárral ne üsd a nyakát,az hülyeség, de a pálcát,derekad,csizmád használhatod. Foglald le a figyelmét ,ne hagyj neki gondolkodási időt és nem fogja csinálni.

2013. jún. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mindenképp meg kell tanítani hátralépni, mert az egy abszolút engedelmességi feladat, és remek fegyelmező erő. Ugyanúgy, ahogy azt is tudnia kell, merre van a jobb és a bal (oldaljárások, tolódások már a kiképzés elején szükséges, hogy a tudásanyaga részét képezzék).

Nyugodtan hozzáhajthatsz erőteljesebben, ha meg akar állni, ellenben az edzés során legyen sok átmenet, és sok teljes megállítás, ha nem négy lábra terhelően áll meg, igazítsd ki. Pár mp-t eztán álljon (2-5), aztán lépés indul, vagy ügetés, vagy akármi, legyen valami feladat - sok ló nem szeret állni, ezért az önmagában jutalom, ha megindulhat, de ha szépen áll, akkor simíts végig a sörényélén, azt szeretni szokták.

A pálcával ne hadonássz soha, és földről szoktathatod hozzá - az enyém szó szerint rettegett tőle (versenypályáról jött paci), úgyhogy nála sokszor volt, hogy földről mutattam neki a pálcát, és azzal simogattam meg szép fokozatosan, mindig ott, ahol engedte, idővel egyre nagyobb területen engedte magához közel, és szépen megtanulta, hogy nem bánt.

2013. jún. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Laura012 ***** válasza:
Szerintem is foglald le. Csináljatok kis kört, nyolcast, átlóváltást, átváltást, kígyóvonalat esetleg szlalomot is. Ha 1 kör után megint arra a helyre értek akkor a belső csizmával hajtsd kifelé és természetesen a külső kézzel húzd a szárat, hogy érezze a ló, hogy rajta ülsz és még nem akarsz leszállni. Az ló is ezt csinálja amelyiken lovagolok. Én ezt csináltam vele és mostanára már nem csinálja alattam( persze nem azt mondom, hogy a tiéd is le fog szokni róla de az enyémnek sikerült). Egy próbát megér nekem sikerült.
2013. jún. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!