Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek hogy szállítsak...

Szerintetek hogy szállítsak egy shetit?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki hogy apum végre megengedte hogy legyen egy shetim is. Van már egy sportpónim de ő lovardai. Igazából két kérdésem volna. Szerintetek egy shetit és a csikóját 150négyzetméteren lehetne tartani a kert egyik részében? Egy erdő mellett lakunk, nincs sok szomszédunk. A kanca amit kinéztem már újra van vemhesítve. Ezért a 3 hónapos csikóját eladnám ha már kicsit több mint fél éves. Ugye a kanca ha minden jól megy újraellik. Ha már nincs meg egyik csikó sem, akkor egy heréltet vagy egy kancát vennék mellé. Így jó lenne? A másik kérdés hogy ti hogy szállítanátok 120 km en keresztül? Egy barátnőmék bepakolták a kombiba a kutya mellé de mondjuk csak egy 10 percet mentek. Tapasztalat? Ötlet szallítás terén?

2013. jún. 28. 11:11
 1/7 anonim ***** válasza:

kombiba ne, de kisbuszba, dobozos autóba már lehet, bár feltételezem, hogy nem hivatalos és ha megállít a rendőr, akkor baj van.


szerintem a kanca sose legyen egyedül, leválasztani is könnyebb, ha megszületik a második csikója és akkor úgy is lerúgja magáról az elsőt és akkor azt eladhatod.


de utána miért akarnád eladni a 2. csikót és venni mellé egy heréltet, miért nem tartod meg, főleg, ha kanca lesz?


150 négyzetméter rohadt kicsi, de elférek rajta, csak néha engedd ki őket, pl. legelészni a kertbe, olyan helyre, ahol azért meg is tudnak iramodni, illetve ekkora helyen illik 1-2 naponta felszedni a trágyát.

2013. jún. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
a 150négyzetmétert úgy értettem hogy karámnak. egyébként sheticsikóneveléssel van tapasztalatom. tanítani, futószárazni minden nap fogom őket. meg a közelben van olyan hely ahol lehet fogatot hajtani. csendes, homokos talaj. szóval akár fogatozni is lehet velük. bár eredetileg szabadidomítani szeretnék velük. Csak akkor passzolnám le a 2. csikót ha mén. nem akarok semmilyen problémát. De pont azért nem gondolom hogy legális lenne kisbusban utaztatni. Meg te mit szólnál ha eladnád a lovadat és egy teherautóval vinnék el... hát én nem lennék oda :)
2013. jún. 28. 17:16
 3/7 anonim ***** válasza:

Futószárazni mondjuk csikót biztosan nem fogsz, hacsak nem akarod kicsinálni szegényt, póniknál legelőre minimum fél hektár kéne, hogy legyen 2 pónira, de ideálisabb az egy hektár. Ha a második csikó mén, simán herélteted, annyi. 3 éves kora előtt nem dolgozol vele, nem raksz súlyt a hátára, bekocsizása legkorábban 2-2,5 évesen történik, ekkor azonban valós súlyt nem húz (lötyög a hámja), csak azt szokja meg, hogyan kell majd közlekednie - a súlyt a másik ló húzza. Súlyt először 3 évesen teszel rá.


Érdemi munkát hasas lóval nem tudsz végeztetni, most még azért, mert szoptat, mikor már nem teszi, akkor pedig már a vemhessége lesz a korlátozó tényező. Én el se hoznék olyan lovat, amivel így futószalagon nyomatták a csikókat, mert ki tudja, milyen állapotban van (tisztességes tenyésztő nem tesz mént egyből a lovára, amint az leellett!), 120 km-en csikót és hasas kancát szállítani rizikós, kezdve azzal, hogy a szállítás minden esetben stressz az adott pacinak (nehezen hiszem, hogy közelebb nem találtál?), a hasas kanca amúgy is mindig lutri, ha belehal az ellésbe, ott vagy két totál nyers csikóval, amiből az egyiket még tápoznod is kell, ráadásul mire az a ló újra használható lesz, addigra már ott tartasz, hogy hónapok munkája, mire újra olyan formába és kondiba jön, felfrissül a tudása, stb.


Lovat, pónit lószállítóval szoktak szállítani, ha nincs útlevelük, akkor teljesen mindegy mondjuk, mert akárhogy viszed, illegális, erre gondolni kell majd, ha még nincs lekérve az útlevelük. A csikót süttetni/chippeltetni kell majd és oltatni (az anyát is), ha el akarod adni... Meg amúgy is illő.

2013. jún. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
tisztavérű shetlandi. Útlevele, származási lapja, papírjai rendben. Állatorvos megvizsgálta minden oké nála. Csikója is tisztavérű, megvannak a papírjai. Anyja chippelve van. Martin v. bitterschoten az apja. apa azt mondta csak 70km-re van a hely. az valamivel ugye kevesebb. Nem holmi silány, gebe, koszos állat. De a szállítást azért kérdezem hogy hogyan lehet kikötni hogyha bármi van ne törje össze magát. a csikónál meg főleg. valaki azt mondta hogy érdemes fentmaradni velük az úton valakinek és figyelnie hogy minden ok-e.
2013. jún. 28. 19:11
 5/7 anonim ***** válasza:

fennmaradni nagyon veszélyes, na én apukád helyében biztos nem engedném, hogy 2 idegen pónival egy lószállítóban utazz 120 km-t! és azért jobban megbüntetnek, mintha kisbuszban vinnéd a pónit!


valaki meg folyton kiírja az olyan jellegű kérdéseknél, hogy ekkora, meg akkora karám elég-e, hogy lovanként minimum 1 hektár legelő kell. csak hogy a kérdés nem az volt, hogy mekkora legelő kell, ugyanis nyilván egy 150 négyzetméteres karámban fű nem sokáig lesz, tehát nyilván fognak kapni szénát. egy nagy ló is lazán elvan fél hektáron, sőt, sokkal kisebb helyen is, ha rendesen dolgozik, csak szénát eszik, nem legel. igen kevés lónak jut fejenként 1 hektár legelő sajnos manapság, főleg Bp közelében.

2013. jún. 29. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én mikor szállítom a lovam (100 km), soha nem utazok vele, elől ülök a kocsiban a sofőr mellett. Értelmetlen a ló mellett utazni, balesetveszélyes, ráadásul nem is igen tudsz segíteni neki, ha bármi is történne, főleg nem menet közbe, ha még be is pánikolsz, azzal rontasz a helyzeten. A lovat simán ki kell kötni a szállítóban, teszel elé szénát, és annyi.

Nagy lóra is a minimum legelő terület 0,5 hektár amúgy, az 1 hektár már az ajánlott/ideális. 150 m2 persze, hogy semmi két pónira, az karám méret nekik max, kell mellé széna és ha dolgoznak, akkor bizony abrak is.

2013. jún. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az hogy szénát / lucernát fognak kapni az szerintem egyértelmű. Meg ha úgy adódik akkor van pónitom is. Hiszen a Sportpónim is Versale-Laga pónitápot eszik. Ha őt visszük valahova akkor én is elöl ülök. De ha belegondolsz ez egy 80 centis sheti és a csikója aki kb 40-50 centi magas. És a mamának kamáslit még lehet venni de a csikónak... Én tuti nem maradok fennt. De eddig még egy értelmes választ sem kaptam. Egyébként szerinted az biztonságos hogy egy pónit olyan magasságú karikára kötsz ahova egy nagylovat? Ha elcsúszik felakasztja magát. Az aztán nagyon jó! És a csikót mégis hogy kötöm ki? Vagy az szabadon járkaljon az utánfutóba? Még szerintem mindig az a legésszerűbb hogy betesszük a válaszfalat az utánfutóba és az egyik oldalra valahogy kikötjük a pónit, A válaszfal másik oldalán meg valaki fogja a csikót úgy hogy lássa az anyját. Ha bármi baj van az illető előre tud szólni és közben cselekedni
2013. jún. 29. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!