Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy hívják ezt a segédszárat?

Hogy hívják ezt a segédszárat?

Figyelt kérdés
Szóval úgy néz ki hogy a zablán keresztül kell a hevederbe fűzni, és így a lovas kezében két szár lesz.

2013. jún. 29. 10:47
 1/10 anonim ***** válasza:
olyan,mint a felrántó szíj,nem??
2013. jún. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem egészen.

Ja, és azt kifelejtettem hogy a hevederhez nem oldalt, hanem a ló két mellső lába között csatolják.

2013. jún. 29. 11:23
 3/10 anonim ***** válasza:
Veiroter
2013. jún. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A martingált csatolod oda, de a többi nem illik rá.
2013. jún. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez egy veiroter, és az egyik legrosszabb mind közül, mert sokan nem úgy használják, mint, ahogyan kellene... Ideiglenesen, ésszel lehet használni csillagvizsgáló lovakon, de ha nem vigyáznak, úgy betépi a ló fejét, hogy utána akár hónapokig/évekig is eltarthat, mire a ló újra megbízik a lovas kezében, és a zablában... Az így lovagolt lovaknál kierőszakolnak egy nyaktartást, ami márpedig önmagában soha nem cél, csak következmény - ezek a lovak ettől még nem támaszkodnak, és nagyon fáradtságos munka újra rávenni őket, hogy nyúljanak a zablához.


A martingált átveszed ugyan a heveder alatt, de nincs két szár a kezedben - átveszed a nyakszíjat a ló nyakán, két karikán átfűzöd a szárat, így meggátolja, hogy a ló felfelé kapkodja a fejét... De nem ad +1 szárat.

2013. jún. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Lovagoltam egy lovat, akire tettek egy ilyet. De ilyen nagyon durva volt, mondták hogy fogjam szorosabban a segédszárat, de adjak neki több szárat, és akkor így, most mi van?!? Soha életemben nem lovagoltam még ilyen segéd cuccokkal, kivéve ugye a martingált, szóval azt se tudtam hogyan kell fogni, meg mit, miért, mikor, hogyan. Gondoltam ha megtudakolom a nevét akkor legközelebben okosabban állok hozzá, főleg ha nekem kell felszerszámozni a lovat.

2013. jún. 29. 18:49
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem jó az, ha van a lovon, miközben te azt se tudod, mi a helyzet - a veiroter, mint írtam, nagyon durva dolog, csak ésszel lehet használni, tapasztalatlan lovas kezébe adni veszélyes, ha nincs rá felkészülve, stb-stb...

A veiroter amúgy hatalmas nyomást helyez a zablára, ezzel a ló a fejét a szügyéhez közelíti, mert ott enyhül az az erős nyomás. Ez hosszabb (egyes érzékeny lovaknál már nagyon rövid) távon azt eredményezi, hogy a ló nem bízik meg többé a lovas kezében, és valóban magától felvesz egy nyaktartást - csakhogy ideális esetben a nyaktartás egy következmény, és semmiképpen sem cél, ha csak azt erőszakoljuk ki, többet ártunk, mintha hagynánk az egészet a fenébe, ugyanis ettől a ló még nem lép maga alá, nem ad le kellő tolóerőt a farával, nem viszi hátrébb a tolóerőt, nem bízik a lovas kezében (ezt simán lehet ellenőrizni egy szárakat a kézből kirágatni feladattal), hírből sem támaszkodik, csak távolról nézve tűnhet jónak... Ahol ilyet kell használni, az általában egy elrontott ló, amelyik folyton az égben tartja a fejét, ezeknél is csak mértékkel, rövid ideig, hogy kicsit lentebb hozza a fejét, majd onnantól a fő szerep a lovason van, és a finom fokozatos haladás... Ha kezdőt (ne vedd sértésnek, konkrétan arra értem, hogy ilyen szárral ültetnek fel - én se tenném csak úgy, egy ismeretlen ló esetén pl...)ültetnek fel így, ilyen lóra, én azzal a lendülettel ott is hagynám őket.

2013. jún. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A tulaj azzal indokolta a segédszár használatát, hogy a ló előtte 9 hónapig csak gyerekeket sétálgatott, szóval egyáltalán nem volt dolgoztatva, idomítva. Meg hogy valami ősének állandó szokása volt a csillag vizsgálás. Azt is elmondta hogy egyébként martingállal is el lehet lovagolni, ő terepre azzal jár, de most a biztonság kedvéért rá teszi ezt. A ló mén, és életemben először találkoztam vele. De elvileg hozzá fogok járni lovagolni, és kérni fogom hogy akkor inkább tegyünk rá martingált, mert én egyáltalán nem értek a segédszárakhoz, és így csak a lónak okozok fájdalmat.
2013. jún. 29. 20:32
 9/10 anonim ***** válasza:
Valamelyik őse csillagvizsgált? Tök jó, ne gipszeljük be a tulaj lábát, mert állítólag a nagyapjának egyszer eltört a lába... A dédapja meg furán lépett, ami hajlamosítja a bokaficamra! Ez kb. ennyi... Ha meg nem ültek a lovon 9 hónapja, ne tanulókat ültessen rá, hanem üljön fel ő maga, max 1-2 hét alatt rendbe lehet tenni a ló agyát, ha addig tudatos és pontos edzésben, munkában volt... De hagyjuk, nem akarom elbírálni senkitől se a megszerzett szaktudását, nyilván neki lehet igaza.
2013. jún. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igen, ezen én is mosolyogtam, de nem igazán volt beleszólásom.

Annyi amúgy, hogy a tulaj babát vár, és pont ezért keres lovast (mondjuk időben), hogy amíg ő nem tud lovagolni, valaki szinten tartsa a ló tudását. Mert hogy nagyon sok munkája van benne, és jó képességű ló.

Le lehetett volna futó szárazni mielőtt felülök, de 'felesleges' lett volna állítása szerint, és azt hogy 9 hónapig nem dolgoztak vele, én csak akkor tudtam meg amikor leszálltam.

Érdekes tapasztalatokat szereztem, mindenesetre.

2013. jún. 30. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!