Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovam fél egy lila színű...

A lovam fél egy lila színű virágtól?

Figyelt kérdés
Nem viccelek sajnos....Lovaglás közben feltűnt,h drága lovam nagyon néz valami "lóevő" szörnyeteget(lila virág csak akkor még nem tűnt fel) nem láttam semmit nem is hisztizett,ballagtunk tovább ügetek vele szép komotós tempóban és hirtelen besatuzik.Nézem,h mit szúrt ki magának és csak a lila virágot láttam nem foglalkoztam vele,haza fele megint besatuzik ugyanott,jobban megnéztem voltak rajta méhek biztos tőlük félt(előtte gond nélkül elment a kihelyezett méhek mellett) Nem rég megint olyan környéken lovagoltam ahol sok lila virág volt alig akart menni és csak fújtatott rájuk...Méhek hírül sem voltak...Tuti,h a virágtól fél...Történt már valakivel hasonló?

2013. jún. 30. 18:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem mezei hiszti, ne hagyd, hogy megetesse veled, hogy ő ettől fél, hajtsd tovább, és tudasd vele, hogy TE nem félsz tőle, ezért ő se foglalkozzon a dologgal. Ha rájön, hogy eladhatja a dolgot félelemként, akkor ennél csak rosszabb dolgok jöhetnek...
2013. jún. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
nem hiszti,érezni rajta,h fél...Nem szokott nézelődni, jól lovagolható,de a virág az mumus neki.Arra gondoltam,h lehet van valami illata és attól fél.Nem szoktam ráhagyni,kelletlenül,de tovább megy.
2013. jún. 30. 18:11
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
Ez valszeg egy hibás társítás. Ugyaebár ha az állatot vagy embert negatív/pozitív visszajezés éri, akkor azt hozzátársítja a sorban legutolsó cselekvéshez. Pl.: belenyúlok a darázsfészkbe és az fáj. Néha viszont előfordul hibás társítás, amikor nem a tényleges forráshoz társít az állat, nálad is valszeg ilyen lehet, tehát valamikor történhetett vele valami rossz, amiközben a virágodnál volt és ő a virágot azonsította a rossz forrásaként. A megoldása viszonylag egyszerű, habituálni kell. De nem a barbár módon, ahogy azt az első mondja, hanem az ember szépen ad időt a lónak, nézgesse csak, aztán lépjen közelebb, ha közelebb lép dícséret, ha nem akkor újra próbálkozás. Így kell szépen -kérésre és nem erőszakkal- oda araszolni, az egész folyamatot megismételni párszor, míg rájön, hoyg a félelme alaptalan.
2013. jún. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Vannak szemesebb lovak. Ettől amit leírtál még vannak durvább dolgok is. Lehet hiszti,lehet tényleg fél,de a lényeg ,hogy előre kell lovagolni,mert ha megáll sokkal több rossz dolgot tud művelni,mintha folyamatosan haladna.
2013. jún. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha megáll és araszolgat jobbra-balra, az csak rosszabb, nem ember, nem is úgy kell kezelni. Én is elhittem anno a sajátomnak, hogy fél a kutyától, többször majdnem úgy levágott, hogy nem igaz, ahányszor az adott kutya ugatott, megmozdult, bármit csinált, és az is épp csak apróságokkal kezdődött, kicsit megrezzent, ha a kutya ugatott, vagy nem akart abba az irányba menni, elkezdett oldalazni befele... Aztán meg tovább gondolva, amikor nem ülök rajta, hogy az istenbe nem félt?

A ló se hülye, nem fél a virágoktól, lehet, hogy bizonytalankodik, vagy odalát valamit, ami nincs ott, ezért kell előrehajtani, hogy megtapasztalja, indokolatlan a félelme. A lovas a ló hátán ráadásul jó esetben az alfa, ha ő nem fél, akkor a ló sem fog, ellenben ha még ő is, aki állítólag ragadozó (mert a ló annak tekinti az embert), fél, akkor szegény zsákmányállat ló hogy ne rettegne? Ha rákérdez, hogy ettől kell-e félni, egyszerűen azt kell mondani, hogy nem, mert téged ez nem, hogy nem ijeszt meg, de konkrétan nem is érdekel.

2013. jún. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én hallottam már ilyenről, ismertem is olyan lovat, aki pl a kék színtől félt. Kék hordó, kék virág, kék póló, mindegy de ha kék színű, akkor már jött a fújtatás, satufék. Szóval ilyen létezik. Egy másik ló a fehér színre kattant meg. Az oktatóm kirázott egy fehér takarmányos zsákot és ezt az állásban a ló meglátta, megrúgta a strajfát, azt pedig telibe kapta szegény oktatóm.. Ilyenkor én úgy csinálnám, h direkt megmutatnám neki, hogy nem kell tőle félni. Tépj le egy szál lila virágot, és tűzd a füle mögé. :D
2013. jún. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Csodaszép szónoklatot akartam ehhez a kérdéshez írni, de ahogy elolvastam az eddigi kommenteket, láttam, hogy 5-ös megelőzőtt, és hajszál pontosan azt írta le, amit az ő válasza nélkül most én is leírnék. Ezek szimplán műhisztik. Nem éppen nyugodt vérmérsékletű, telivér lovacskám pl nagyon érzékeny a lovasa önbizalom-ingadozásaira, ha érzi, hogy a lovas feszült, vagy fél, nagyon fel tud pörögni, akár egy virágtól is. Itt nem arról van szó, hogy fél a virágtól, vagy fél a fehér színtől, hanem arról, hogyha a lovas úgy lovagol hogy: "Jujj, itt egy lila virág, ettől a ló meg fog ilyedni", akkor garantált a pánik a lótól, de ha úgy megy neki, hogy ez nem érdekel, és az sem, hogy a ló hogyan győzi le, csak haladjunk tovább, akkor érdekes módon nem lesz semmi gond. Ha az alapesetet vesszük, a lovas az alfa a ló és ember kapcsolatában, akinek meg kell védeni a lovat. Nos, hogy higgye ezt el egy ló, ha érzi, hogy az ember, aki rajta ül, fél?
2013. jún. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az én lovamnak a fehér virág és a felfordult lapulevél a mumus. Úgy néz ki ilyen előfordul. Én nem különösebben szoktam vele foglalkozni. Észre se veszem a hülyeségeit.
2013. júl. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak sima hiszti, de simán tényleges megijedés is benne lehet a dologban. Én ismertem egy olyan lovat, aki meg a lábtörlőtől félt... :D Csak annyi volt, hogy nem a megszokott helyen, a földön volt, hanem kirázták és a korlátra rakták ki... Ilyenkor csizma neki, had menjen, mutasd meg neki, vidd oda, lássa azt, hogy Te nem félsz tőle, így neki se kell tartania.
2013. júl. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha hisztinek nem is hiszti, de azért játék :) Az én lovam is "fél" a lila virágtól, mindig megnézi, meg ugrik egyet, ha mellé ér, de nem foglalkozom vele, nevetek rajta, aztán megyünk tovább. Ésszerű keretek között szabad csak figyelembe venni az ilyen jellegű félelmeit, mert nagyrészt ezek csak bohóckodások, és ha túl nagy jelentőséget tulajdonítunk neki, akkor ezzel vissza is élhet a pacc. Ami ugye nem szerencsés.
2013. júl. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!