Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért csinálja a kedvenc...

Miért csinálja a kedvenc lovam ezeket?

Figyelt kérdés

Ha lovagolok rajta, akkor fogja magát pár kör után és lefekszik. Futószárazás közben ágaskodik és megugrik. Ha simogatom a fejét akkor van hogy megakar harapni.

Hogyan tudnám leszoktatni ezekről?

A gazdája nem úgy foglalkozik vele ahogy kéne. Amikor megyek lovazni, akkor én foglalkozok vele úgy ahogy a gazdájának is kéne.


Welsh póni, 5 éves, csődör


Köszönöm a válaszokat!


2013. jún. 30. 22:05
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Ha nem fedezőmén, akkor ki kéne herélni. Egyébként meg jó edző kéne, egyrészt a ló félre van nevelve, másrészt nem is tisztel, de egyáltalán nem, csak a jóindulatán múlik, hogy egyáltalán azt a pár kört eldöcögi-e a lovassal. Le kell fektetni nála, hogy hol is van a rangsorban (az emberek alatt), majd ezt követően sok idomítómunka, ha van rá lehetőség, mikor már stabilan megy, heti 1-2× terep...
2013. jún. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem fedezőmén. Az előző gazdájánál nem nagyon csinálta ezeket, csak miután új gazdához került. Egész télen nem volt úgy mozgatva, akkor el volt szokva mindentől. Én meg már lassan fél éve nem lovagoltam rajta. Csak voltam lovazni 1x 2x tavasszal, de nem lovagoltam. Most meg itt a jó idő.

Köszönöm a választ.!

2013. jún. 30. 22:18
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor el is szokott a munkától, fel kell eleveníteni a tudását, visszahozni a mindennapos munkába, egyúttal lefektetni nála, hogy ki irányít kit. Ha nem megy, akkor szakembert kell hívni, mert csak rosszabb lesz.
2013. jún. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyszerűen nem tisztel. Szinte minden lónál kialakulhat ilyen, hát még csődörnél... Lehet rádkapott, és úgy gondolja, ha elbír veled, akkor minek dolgozna? Mikor megunja a munkát, csak lefekszik, és hopp, vége is a "mókának". Az előző gazdájánál gondolom elfogadta felsőbbrendűnek a gazdit, és azért nem volt vele probléma. Próbálj következetes, magabiztos lenni, ne hagyd rá a munkaundorát, ha meg akar harapni igen is csapj az orrára. Ha tartasz tőle megérzi ám, fontos hogy mit árul el a testbeszéded felé, ha az orrára csapsz is, sosem méregből, dühből tedd, és csak akkorát, amit megérez, szükséges. Ha nagyon erőszakos lesz veled, úgyérzed hogy nem tudod egyedül helyrepofozni a rangsort, akkor kérj segítséget hozzátok míg nem állnak helyre a dolgok. :)
2013. júl. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Próbáld meg vele Monty Roberts csatlakozás technikáját.

ezt és még sok más hasznos dolgot megtalálod a Monty Roberts Első kézből című könyvében.

ezek a technikák megmutatják azt az utat ami a lónak és lovasnak egyaránt érthetőek.

magyarán segít abban hogyan tanítsd meg a lovat bízni az emberben,lovasban.

és e könyv által te is megérted a lovak jelzéseit

2013. júl. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
csak könyvből nem lehet megtanulni lóval bánni, ahogyan lovagolni sem, a könyv maga jó, el lehet olvasni, de ha nincs mellette hozzáértő segítség, én nem kísérleteznék vele egymagam...
2013. júl. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!