Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan válhatnék meg egy...

Hogyan válhatnék meg egy súlyosan kehes lótól?

Figyelt kérdés
Esetleg valaki keres pont ilyet? Tapasztalatok esetleg?
2013. júl. 2. 21:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Érdekődd meg a bottyán equustól vagy a zakuszkán, hátha fogadják...
2013. júl. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szegény ló.-((

Úgy tudom, állatorvossal meg kell vizsgáltatni, és ha ő úgy ítéli meg, akkor mehet a vágóhídra, ha nem, akkor -- és annyira kehes -- el kell altatni, ha ez sem, akkor még mindig van néhány lómenhely az országban, ahol talán befogadnák, pl. a Zakuszka tanya.

2013. júl. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
63%
Beszélj egy állatorvossal, nézze meg hogy mennyire súlyos a helyzet, milyen mértékben lehetne rajta javítani a poros takarmány, munka elhagyásával, és ridegtartással. Ha rábólint, hogy ezek mellett még jónéhány évet ellegelészhet nyugdíjban, akkor próbáld meg eladni/odaadni társlónak, van akinek egy "teljesértékű" lova van, de nem szeretné egyedül tartani magányosan, így jelképes összegért vagy ingyen befogad ilyen lovakat. Ha pedig úgy ítéli meg, hogy már minden enyhítő körülmény mellett sem lenne jó élete, akkor dönthetsz az altatás mellett. Szörnyű dolog, de gyors, és ha már csak ez marad, kíméletesebb is mint szenvedni hagyni. Ha van más lehetőséged, ne vidd vágóra, szörnyű hely, amit egy érző élőlénynek sem kívánnék sosem. Sok ember csak azért viszi oda a beteg, öreg lovát, mert egyszerűen kapzsi. Az utolsó "bőrt" is lehúzná még a hűséges társáról is "neki már úgyis mindegy" alapon. Szégyen...:(
2013. júl. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek
2013. júl. 2. 22:13
 5/15 anonim ***** válasza:
Társ lónak még valóban jó lehet - ha rideg tartásban tartható, viszont ha már ott sem lehet legalább nagyjából tünetmentes, akkor inkább el kell altatni, mert soha nem fog boldog életet élni, értve úgy, hogy azon a ponton a kehesség általában már csak súlyosbodik... Vagy persze beadhatod vágóba is, ez nem olyan szörnyű azért, mint, ahogyan azt egyesek mondják, bár gondolom, itt mindenki vegetáriánus... A döntés maga a tied, senki másé. Bokszban viszont nem érdemes tartani a pacit, ha súlyos kehes, akkor számolj vele, hogy pénzt nemigen fogsz érte kapni, ha eladni akarod.
2013. júl. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Gondolom "egyesek" rám gondoltak a vegetáriánus alatt.:) Nem, nem vagyok az, sőtt, sosem lennék. Egyszerűen csak az magas már nekem, hogy azzal az állattal, akivel évekig együtt dolgoztam/ok, nap mint nap rá bízom a biztonságom, társammá vált, megegyem vagy hagyjam, hogy más megegye. Valahogy ez nem az a végtisztelet amit megérdemel ha már itt az ideje szerintem (!).Persze attól függetlenül hogy alapvetően elfogadtam hogy az ember berendezése nem arra lett teremtve hogy "növényevőként" éljen, nem tudnék megölni egy csirkét sem, de nemigazán bírnám a vega kaját hosszútávon.:D Nem is vagyok egy városi liba, sőt a családban nem ritka az asztalon a házi hús sem. Mindenkinek megvan a nézőpontja, hát kövesse azt, nem akartam hosszan eltérni a tárgytól.
2013. júl. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Egyébként én nem értem, miért kell azonnal a vegetáriánus dumával jönni, ha valaki nem tartja emberségesnek, ha az őt éveken át hűségesen szolgáló társát belöki a vágóra az altatás helyett. Nem tartom humánusnak,ahogy bánnak a vágóállatokkal, de eszem húst. Nem beszélek a levegőbe. De az, hogy valaki egy társat, partnert netalán munkatársat ad el(azaz csak lehúzza még az utolsó bőrt is..) vágó szerintem az gerinctelenség. Az utolsó tisztességet, a nyugodt, fájdalommentes halált nem megadni neki.. Szánalmas.
2013. júl. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A ló húsa messze egészségesebb, mint pl. sertésé (vagy akár a mangalicáé, azé csak akkor más, mint a sima sertésé, ha nem ugyanazt eszi, mint a sima sertés), és egyes kutatások szerint a marháénál is jobb egyes hatásait nézve. Az, hogy a vágóban milyen módon hal meg, az nem véletlenül van szabályozva, ahol nem tartják be, az már nem kompletten az állatok élelmiszer ipari feldolgozásának a hibája, ne megfelelő lótartót is találok nektek 5 perc alatt, akkor senki se tartson, mert kínzás?

A csirke is egész életében ellát minket tojással, ha már nincs több benne, levágjuk - ez mi akkor, ha nem totális kihasználás? Ne együnk csirkét se! A tehén is ad tejet, a kecske is, a juh a szőrét, mégis hogy végzik... Senkit se kötelezhetsz arra hogy lovat egyen, de ha valaki azt _akar_ enni, és legyen e mögött bármilyen megfontolás, annak lehetőségétől sem ildomos megfosztani. Bele se megyek, hogy pl. több gyógyszert is vemhes kanca vizeletével/ből állítanak elő - gondoljátok, élvezet nekik? Megsúgom, nem túl humánus a vizeletgyűjtés, az így született csikó pedig sokszor "melléktermék", és mint ilyen, megy a vágóba egyből... Na EZ nem humánus, az egy teljesen más dolog, hogy mikor lekerül súlyos fej és lábsérüléssel egy csoda, hogy élő ló pl. galopp-pályáról, mennyire etikus csak azért is hátradőlve malmozni, hátha megmarad, aztán ugyan nem lesz jó semmire, szenvedni is fog, de mindegy, legalább él... Ha meg elaltatjuk, akkor veszélyes hulladékként el kell szállítani, stb-stb - ki fogja ezt megfizetni? A vágóárból vehetsz új lovat, és ez ha morbid, ha nem, ha a ló nem hobbiállat, hanem a munka komoly eszköze is egyben, akkor nem teheted meg, hogy kifizeted egy ló árát az előző elszállítására, majd még egyét, hogy legyen új lovad... Örülsz, ha nagyjából azt ki tudod gazdálkodni, hogy legyen mindig lovad, aki szánt, stb., ha kell.


Na, elnézést, hosszú lett, kicsit csapongó is...

2013. júl. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Igen, de sok igazság van benne.
2013. júl. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A inkább az érzelmi oldalról írtam. Értem én, hogy a csirke, a marha és egyéb haszonállatok szintén ellátnak minket, de azért teljesen más egy nap mint nap látott, gondozott, szeretett állat vágóra küldése, mint egy tojós csirke levágása (bár erre tudnék ellenpéldát, aki sose válna meg a csirkéitől). És bár személyes véleményem az, hogy hányni tudnék a lóhústól, de ez teljesen szubjektív. Nem támogatom, de mivel nem tudom megváltoztatni, így elfogadom hogy lehet ló húst vásárolni, igazad van nincs jogunk megfosztani bárkit ettől. És akkor megint oda lyukadnék ki, hogy egy saját ló vágóra küldése teljesen más. Az érzelmi oldal miatt. Tehát, bármennyire durvának tartom pl a kancás példádat, elfogadom. De hogy, a saját lovát.. És azt is megértem, hogy van akik nem engedhetik meg maguknak az altatást, ehhez nem tudok mit hozzáfűzni, sajnos tényleg van ilyen, bár a mai világban én nem tartom feltétlenül fontosnak egy ló munkába fogását, amik az árából lehet venni egy célnak megfelelő gépet. A galoppot pedig elítélem, pont az általad leírtak miatt, mint a legtöbb dolog a mai világban, ez is a pénz körül mozog. Szerintem.
2013. júl. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!