Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért van a lovaso között egy...

Miért van a lovaso között egy rakás tudálékos, mindent tudó, agyajátszó gyökér, aki alig ért a lóhoz?!

Figyelt kérdés

Félre ne értsetek, nem tartom magam szakértőnek, de az, hogy kb folyamatosan megy a "ki ért jobban a lóhoz", ki a jobb lovas, ki mit csinált és mivel témakör.. miért nem tudnak a lovasok magukkal és a lovakkal foglalkozni egymást b*sztatása helyett?

Bocsánat, csak már nagyon kikívánkozott. -.-


2013. júl. 2. 21:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Ne haragudj, de nemhiszem hogy pont itt kéne feldobni ezt a témát.:D Egyébként személy szerint úgy tartom, hogy a lovasok közt aki ért hozzá, legtöbbször az a legcsendesebb köztük ilyen téren...annak van/volt esze meghallani, és fel is fogni, hogy a lovas holtáig tanul. És nem dicsekedik fűnek fának a tudásáról sem, mert a szó elszáll, de ki állna ezek közül oda, ha tettről van szó? :DD
2013. júl. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Jó, bocsánat, csak egyszerűen annyira felidegesít. Annak idején én ezért hagytam abba a versenyszerű lovaglást, mert folyton ez ment. Ja, meg hogy nyalunk annak, akinek van pénze, és tapossuk azt, akinek nincs. fujj.
2013. júl. 2. 21:50
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Általában ez van.:D Sok jó lovas csak marad a háttérben mert "csóró", akinek meg van pénze de esze nincs, az meg...hát látod, mondani sem kell.:D Néha felháborító hogy seggnyalással hova fel lehet kapaszkodni. Csak kár hogy a végén azzal nem ér semmit.:D
2013. júl. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Azért vannak normálisak is! A legtöbb tényleg kioktat pl. engem is mert nem vagyok gazdag csak átlagos vagyonú... Én se értem de ez van. :)
2013. júl. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Múltkor az egyik kiscsaj 2 éves lovastudással elkezdett vitatkozni az edzőmmel aki már több mint 30 éve lovazik, ezt is tanulta. Hát mit ne mondjak, eléggé tenyérbe mászó p*fája volt annak a leánynak. :D
2013. júl. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ó, hát igen, meg amikor a tulaj két elkényeztetett lánya pofázik, hogy mit hogy kéne csinálni, de amúgy nyergelni se tud tisztességesen, meg fél a lovon. :DD
2013. júl. 3. 13:12
 7/12 anonim ***** válasza:

Húú de megtudlak érteni! :DD

És tudod mit utálok legjobban? Mikor belepofáznak a lovasdolgaimba! Nem egyszer's többször hallottam már pletykákat a cuccaimról (ennek csúnya a színe, nem illik a felsőhöz) szóval sok a barbie baba picsu de nem kell velük foglalkozni! Egyszer gyakoroltam a karámban (akkor kezdtem újra a lovaglást) oda gyűlnek a barbi babák, és mint ha nem tudnák hogy hallom volt minden:


-sztem tök béna fel se kéne szállnia

-és te ezzel foglalkozol nézd már hogy milyen ocsmány összeállítás a cuccaihoz

-mit foglalkoztok egy ilyen nyomorancal?


Akkor mentem oda először! Abba a loviba úgy hogy nem ismertem őket, de annyira tele van fosival a pofijuk hogy még vissza köszönni se tudnak!


Egy hasznos tanács:

Tojd le őket magasról (nekik ez a legnagyobb sértés)

2013. júl. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 x) ***** válasza:

Én is főleg ezért hagytam abba a versenyzést, sok volt a sznob, én pedig nagyon nem voltam hozzászokva. Mostmár aránylag tudom kezelni, meghallgatom amit mond a másik fél, végiggondolom, hogy lehet-e igazság abban amit mond és ha úgy gondolom, hogy nincs akkor színlelek egy mosolyt és otthagyom. Meg tisztában vagyok vele, hogy kik azok akik többet tudnak a lovakról mint én, vagy több ideje foglalkoznak lovakkal, az ő tanácsaikat mindig igyekszem megfogadni. De azért még így is elég sokan fel tudnak idegesíteni, például amikor jönnek lovardát látogatni olyan emberek, akik még füvet se láttak életükben, de a lovaglásról mindent tudnak... lehetetlen tőlük edzést tartani, mindenbe beleszólnak ("nem rövid a kengyel?" "nem szorítja a lovat a nyereg?" "szerencsétlen állatokat nem hagyják pihenni" és az örök kedvencem: "a lótrágya nem árt a földnek?") Ilyenkor általában ki szoktam ordítani a karám közepéről, hogy legyenek szívesek elhúzni a p.csába. Akkor persze megkapom, hogy vidéken mindenki bunkó paraszt stb.

Meg hát ott vannak a kis divatlovas plázacicák... Inkább nem is mondok semmit, 16-17 éves korukra úgyis megunják a lovaglást, mert kocsi kell, pasi kell, buliba akarok menni stb. Addig meg nem kell velük foglalkozni.

2013. júl. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hálistennek itt "vidéken" elhanyagolható mennyiség van belőlük.:DD Komolyan, ezektől mit várnak, hogy mélyebb értelmekben megértsék a lovakat, hogy mit miért tesznek és nekik hogy kéne viszonyulniuk, mikor addig jut el az agyuk, hogy nem passzol a felsője a szetthez...könyörgöm, akkor ne is üljön már fel, a lónak is jobb.-.- Nem tudom hogy mi lenne velem egy ilyen helyen..:DD Biztos kisebb szívrohamokat kapnának ha meglátnának szőrén a lovon, vagy lenne egy elnyűtt "nyeregalim" és annyi lenne a szettünkxd Biztos feljelentenének állatkínzásért.:D
2013. júl. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Én anno úgy kezdtem lovazni, hogy egy tanyán, munkáért cserébe...de ami ott ment. -.- Kb azonnal rám szálltak a tulaj lányai, meg ment a szarkavarás.

Aztán elkezdtem versenyezni (westernes vagyok), de nagyon megutáltam.

Ezzel párhuzamosan rájöttem (és később a tulaj is), hogy az átlagnál sokkal jobban megy a belovaglás-idomítás része, és maradtam annál. Persze ment, hogy nem értek a lóhoz, meg stb...

Aztán belovagló lettem. :D Később meg elmentem főiskolára, és mi lett belőlem? Gyógypedagógus :D

2013. júl. 3. 21:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!