Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen lófajtát javasolnátok...

Milyen lófajtát javasolnátok nekem?

Figyelt kérdés
Csak hobbi szinten használnám, kisebbre gondoltam, de ez igazából nem annyira lényeges. Minimálisan majd szeretnék vele ugorni, de tényleg csak minimálisan semmi komoly. Bocsi, ha hülyeséget írtam és előre is köszönöm.:)
2013. júl. 3. 14:11
 1/5 anonim ***** válasza:
hucul, fjord, izlandi póni, welsh pony, haflinger, paint horse, magyar félvér
2013. júl. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
amúgy meg 1000x feltették ezt a kérdést, a neten is fent felesleges volt kiírnod ezt a kérdést!
2013. júl. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Első lónak egy nyugodt, kiegyensúlyozott lovat kell nézni, mindig egyedet, nem pedig fajtát. Kisebbeket ugrani szinte bármelyik tud, bár a fríz vagy a haflingi pl. nem a legjobb benne épp... Inkább olyan fajták vannak, amiket első lónak nem ajánlanak kifejezetten, pl. telivér (se angol, se arab), ügető fajták, erősen telivérezett lovak (akár versenyfélvér), arab fajták, gidrán, ilyesmik. Amiket érdemes megnézni, az a magyar félvér, mert rengeteg fajta ló van köztük (fed. engedélyes méntől van, de általában ismeretlen az anya), furioso, kisbéri, esetleg nóniusz, esetleg valamilyen sportló, sportpóni (25%-os génhányaddal inkább kisló), ilyesmik...
2013. júl. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
kisbéri,de amúgy egyedet kell nézni tényleg.
2013. júl. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Itt előttem nagyon frappánsan leírták amire elsőre gondoltam.:) Mindig egyedben gondolkozz, és csak másodlagosan fajtában. Első lónak ahogy mondták ne egy fiatal tanulatlan lovat válassz, mert az amolyan vak vezet világtalant szitu lenne. Hogy a kérdésre is rendesen válaszoljak, magyar félvér, nóniusz, (én a gidránt jobban ajánlanám mint a kisbérit) esetleg hucul, könnyen sodrott lovak, furioso. Kerüld a nagyon telivérezett és telivér egyedeket, mert általában elég nehéz jelleműek, menősek, ijedősek, szóval nem kezdőknek ajánlottak.:)
2013. júl. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!