Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi egy lovász feladata?...

Mi egy lovász feladata? Milyen végzettség kell hozzá?

Figyelt kérdés
2013. júl. 3. 20:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Pucolni a szart,csutakolni,etetni.
2013. júl. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Legtöbb lovas helyen nem a végzettséget nézik,hanem hogy minél olcsóbb munkaerő legyen,ne kelljen lehetőleg bejelenteni,ne legyen igénye az elhelyezéssel kapcsolatban(ilyen helyek nagy része bentlakásos).Továbbá ritkán kérjen szabadnapot,az oktatástól tulaj gatyáinak mosásáig mindent csináljon meg szó nélkül.

Lovász végzettségem(országelsőként végeztem az adott évben),érettségim,20 éves gyakorlatom van,nem iszom,nem dohányzom.

Mégis előbb felveszik a hajléktalan vagy épp börtönből szabadult jelentkezőt,mint engem,mert azokat a lakhatással lehet zsarolni.Ja és keveset is fizetnek.

Azt ajánlom,válassz más szakmát.Lovász csak akkor legyél,ha ki tudsz és akarsz menni külföldre.

Nekem és még nagyon sok kollégámnak igen sok rossz tapasztalatunk van még állami ménesben vagy ismert nagy lovardában is.

2013. júl. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha oktatni nem is kell, de minden mást igen - ellátod a lovakat (napi 3-5× etetés), almozod, karbantartod az istállót, legelőt, ha valami műszaki gond van, meg kell oldanod, javítanod, ha arról van szó, te újítod fel a fél istállósort, a lovakat kiviszed legelőre, ha van, ha van más állat, azt ellátod (kutya, macska, sertés, tehén, akármi!), ha kell, szállítod a lovak kajáját és trágyáját, van, ahol fellocsolod a pályát, traktorral, vagy ami van, elegyengeted X időnként, takarítod az istállót, vagy a lovarda egész területét, de tényleg bármit rád sózhatnak, pénzt alig kapsz, max lakhatást... jobb helyen mondjuk ez úgy van, hogy dolgozol egy héten minden nap, aztán egy hét szabi, de sok helyen úgy megy, hogy ha szóba hozod a szabit, mert mit tudom én, szül az asszony, akármi, akkor integetnek utánad könnyes szemmel, "van más".
2013. júl. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Spórolós helyeken a lovász oktat!

Vagy a férjem járt úgy nagy lovardában Pesten,hogy az "oktató"merev részegen jött be,összevizelte ott mindenki előtt magát,majd kidőlt.A férjem tartotta az órákat helyette,lovász létére.

2013. júl. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Azt tudom, hogy van, ahol a lovász oktat, hallottam már cifrábbakat is, de épkézláb helyen legalább az nem a lovász dolga (más ügy, hogy helyette van, ahol az edzőt nézik lovásznak...), kezdve azzal, hogy neki ez nem szakmája, ezért nem garancia, hogy amit mond, az minden esetben jó is, stb-stb. Lehet jó, persze, mert kiderülhet róla akármi, de összességében jó eséllyel nem S2-ben versenyzett előző évben még... Stb.

Amúgy szerintem se menjen senki se lovásznak, ha itthon gondolkozik benne, mert vannak jó helyek, de kevés, és nagyon nagyot eshet pofára az ember, ami siralmas, de mit várunk egy olyan országtól, ahol az orvos annyi túlórabért kap, aminél más diákmunkában többet visz haza...

2013. júl. 4. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
a lovardák 80 százalékában románok vagy cigányok vannak alkalmazma fillérekért. Szóval végzettség az nem számit.
2013. júl. 4. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
És egy túravezetőnek/oktatónak már jobb elmenni?
2013. júl. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Túravezető úgy éri meg, ha mellette van edzői papírod, hivatalosan túravezetői nélkül nem vihetsz ki embert terepre, mert nem (ami baromság amúgy). Oktatói papír nem sokat ér, inkább edzői, de igazából az is annyira elég, hogy legyen egy alapod, amivel már elkezdhetsz nevet szerezni magadnak...Ha megelégszel azzal, hogy lovardában 6-8 embert köröztetsz egymás után, mert ebből jön a legtöbb pénz, akkor elég az oktatói is, megérni nem éri meg igazán, de elmondhatod, hogy lovakkal foglalkozol. Előfordul mondjuk, hogy lovásznak néznek, és akként kezelnek (ha már úgyis ráérsz a megtartott X óra után, almozd már ki a lovakat, stb...).
2013. júl. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%
Tág fogalom, az is lovász aki 8 általánossal trágyázik egész nap, és az is aki az Olimpiai szintű lovakkal foglalkozik, a két véglet között mindenki megtalálhatja a saját helyét a tudásának megfelelően.
2013. júl. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az a baj,hogy nem a tudásának megfelelően!

A sok becsapás miatt pl.én,aki mint írtam,20 éves gyakorlattal,érettségivel,aktív állatvédőként hagytam ott a szakmát.Annyi tetű patkány munkaadóval találkoztam,hogy 20 év után azt mondtam,elég!Elegem volt a csöves szállásokból,leszakadt alkoholista "munkatársakból",bejelentetlen melókból.Az ígéretekből,az elhazudozott fizetésekből.

És ez sajnos nemcsak az én tapasztalatom.A normális lovászok vagy elmennek külföldre(ebből köszönöm,nem kérek),vagy abbahagyják a szakmát.A munkaadók meg vinnyognak,hogy nem találnak normális lovászt.

2013. júl. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!