Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy tartsam vágtában?

Hogy tartsam vágtában?

Figyelt kérdés

Tegnap volt az első alkalom, hogy elengedtek egyedül vágtázni. Lehet hogy a melegtől, lehet, hogy a fáradságtól, de a ló alattam nem akart vágtázni.

Először el sem indult, csak rohangált, de nem vágta volt az még. Utána már elindult, de csak 2-3 vágtaugrást. A végén már 6-ot, 7-et is sikerült, de egyszerűen leáll. Eddig hajtották alattam. Én próbálom, hátul tartom a lábamat, és csizmasegítséget adok neki, néha egy kis pálcát is. Hogy csináljam (holnap reggel lesz a következő órám, én leszek az első lovasa, tegnap 5-kor viszont az utolsója voltam)



2013. júl. 5. 17:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha te voltál az utolsó lovasa,lehet hogy fáradt volt.Csináld ugyanúgy,ahogy tegnap,hátha jobban fog menni.
2013. júl. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Oké! :)
2013. júl. 5. 18:21
 3/4 anonim ***** válasza:

Sajna az iskolalovak sokszor fásultak, nap végére nagyon fáradtak, monotonon csinálják a dolgukat, nem egyszer érzéketlen az oldaluk. Mivel sok lovast kell kiszolgálniuk, eleve elég takarékosan mennek, beosztják az erejüket - kell is.

Beugratás után folyamatos beugratósegítség, tol a derék, a szárból ne engedj hozzá, nem attól függ menni, sőt, ha engeded kihúzni a kezedből, megszűnik a támaszkodás, a jól idomított ló erre lassul, orra előre-lefelé mozdul, és akár szét is esik, hiszen kezdőként lehet, nem megfelelő a többi segítség se, így nem várhatod tőle, hogy összeszedetten menjen. Ráadásul meleg is van...

Beugratáshoz nyugodtan vedd külső kézbe a pálcát, ha nem ugrik azonnal, akkor (természetesen csizmasegítséggel együtt) azonnal ott a pálca, csípd meg, de egymás után vagy háromszor, egyre erősebben - nem kell véresre csapkodni, ezzel figyelmezteted, hogy ha nem figyel rád, és arra, amit kérsz, baj lesz.

2013. júl. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ma már mentünk 1x1 kört mindkét kézre :)
2013. júl. 6. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!