Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek mindig rossz az...

Szerintetek mindig rossz az osztályban lovaglás?

Figyelt kérdés

Jártam már pár lovardába azelőtt, mielőtt ebben kötöttem ki. Az előző helyeken volt olyan, mint amiket itt olvasok, hogy az oktató (?) az osztálynak kb. annyi utasítást adott, hogy ne aludjunk el, mert akkor leesünk. :D (A lovak átmentek maguktól a szlalompályán, úgyhogy nagy gáz nem lett volna....:) ).

De ahová most járok! Itt az oktatók elég képzettek (ismert díjugratók, lótenyésztők, stb.), és a lovak sem szokásos iskolalovak. Természetesen a teljesen kezdőket nyugodt lovon tanítják, de utána lehet fejlődni, mi már rendszeresen ülünk az ugrólovakon is.

Nálunk is van osztály (3-5, kivételesen ritka esetekben 6 fős). Ez viszont olyan osztály, ahol szerintem az edző elég rendesen figyel ránk. Ha átlóváltásnál engedjük a másik ló után menni, és nem lovagoljuk ki a betűt, azonnal szól. És sorban megy végig rajtunk szinte megállás nélkül. Úgy értem mond valamit az elsőnek, aztán a másodiknak, harmadiknak... Ezenkívül legtöbbször vágtánál két részre van osztva a csapat (vágtázós- nem vágtázós vagy nyugisabb ló- idegesebb természetű ló). Én mindig nagyon szeretem az osztályt, például mert a legtöbb lovon kihívás tartani az iramot a többiekkel, mert vagy szaladna, vagy lusta. És megtanuljuk, hogy kell ura maradni a csődiknek például, ha kancával kell együtt mennünk, stb. Szerintetek így is rossz az osztály?



2013. júl. 5. 21:35
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Én úgy gondolom, hogy az abszolút kezdőknek futószáron a helyük, utána ahogy innen lekerülnek, az első 1-2 alkalommal jó, ha van egy nyugodt, nem rúgós felvezetőló előtte, amikor először próbálgatja a szabadszáron való lovaglást. Utána megint hosszas egyedüli órákra van szüksége - eztán viszont vele azonos szintű lovassal lehet párban dolgozni, mert a lovaknak is jobb a hangulatuk, munkakedvük, és egymástól is tudnak tanulni, megtanulják a helyes távolság felmérését és betartását, stb. Ez a szám max 3-ig vihető, ennél többen már legfeljebb terepre mehetnek ki együtt, az remek csapatépítő, a ló is regenerálódik, stb-stb. A nagyfős osztályok több pénzt hoznak, de egyszerűen nem lehet _eléggé_ figyelni az emberekre, lovakra, és ez sajnos tény, ettől még nyilván az osztályban zötyögtetésnek is vannak fokai, minőségei, a legalja valahol az, amikor az edző mattrészeg, azt se tudja, hol van, hozzál ki valami lovat és kezdj vele valamit, mindegy is, majd az ott ne, az az ember, na utána menjé' osztán annyi.
2013. júl. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, de én nagyon meg vagyok elégedve. Én járok külön is, nem csak osztályban, de osztályban is, ha egy pillanatra felhúzom a sarkam valamiért, legtöbbször szól is az edzőm, hogy Mariskaaaa! (:D példa név) A sarkaaaad!
2013. júl. 5. 22:31
 3/8 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy pl. a sarok az csak egy dolog, mezei üléshiba, de tényleges idomítótudásbeli fejlődés egyszerűen nem lehetséges olyan mértékben, mint egyéni, vagy 1-2 fős csoportban. Egyszerűen eltérő az emberek tudásszintje, a lépték, ahogy haladni tudnak, az egyiknek ma jó napja van, a másiknak nem, ráadásul 4-6 emberre figyelni egyszerre nem is lehet.
2013. júl. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

En speciel nem szeretek osztalyban lovagolni. Jo oke,nekunk is nagyon rendes az edzonk, figyel is a hibakra, de egyszeruen keptelenseg az osszes lora es lovasra figyelni. Egy heten ketszer jarok, osztalyban es egyedul is, es megmondom oszinten tobbet tanultam az egyedul lovaglasbol, mint az osztalylovaglasbol. Mikor egyedul vagyok akkor csak ram figyelnek, mondjak hogy mit hogyan csinaljak. Sokkal kemenyebbek azok az edzesek mikor egyedul vagyok.

Mondjuk azmiatt sem szeretem az osztalylovaglast mert en nem szeretem ha meg 3-4 lovassal egyutt lovagolok, es nem figyelnek annyira a hibaimra.

2013. júl. 6. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Semmi baj az osztállyal, amennyiben jól csinálják. Én pl. mindig külön feladatot adok a lovasoknak, mindenkivel egyénileg is foglalkozom. Az osztály akkor rossz, ha egy vezetőló után mindenki vonul babmbán és az oktató annyit csinál, hogy néha elkiáltja magát hogy átlóváltás... na ez így baromság. De tisztességes edzésvezetéssel teljesen rendben van.
2013. júl. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Valletta ***** válasza:
Kezdő lovasnak jó az osztály, de egy idő után túl kell lépni rajta, mert nem lehet olyan munkát végezni a lóval osztályban, mint egyénileg.
2013. júl. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Lili1Dtimpex ***** válasza:
Szerintem az úgy jó ha osztályban is lovagolsz,és külön is.Külön jobban tudnak rág figyelni,jobban fejlődsz.Még osztályban megtanulsz arra is figyelni hogy távolságot tarts,jobb kéz találkozik.Hasznos,ha mindenhogy lovagolsz.;)
2013. júl. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Nálunk amúgy balkéz találkozik. :)
2013. júl. 19. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!