Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mitől sovány a lovam? Féreg...

Robgo kérdése:

Mitől sovány a lovam? Féreg hajtva lett, eszik rendesen (roppantott árpa-kukorica-búzakorpa) Mindíg van előtte zöld, mégsem hízik.12 éves nónius kanca

Figyelt kérdés
2013. júl. 6. 09:11
 1/4 anonim válasza:
Szia! Én úgy gondolom, hogy ez a fajta jellegzetessége a Google képekben megnézheted a fajtáját, nekem azok is elég soványnak tűnnek. Ha annál is soványabb, akkor nem tudom, mi lehet vele(mondjuk pajzsmirigy túlműködés stb.) De egy normálisan.edzett ló nem is szokott annyira meghízni. Ne etetsd túl, hogy meghízzon, etetsd normálisan, és minden rendben lesz!
2013. júl. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 x) ***** válasza:
Mekkora legelőn van tartva és mennyit dolgozik egy nap? Mert ha rendesen edzésben van akkor nyilván nem fog sokat hízni. A legelő pedig azért számít mert ha egy jó nagy legelőn valamiért ide-oda járkál egész nap az már majdnem olyan neki mint egy edzés.
2013. júl. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kukorica helyett adhatsz neki sima roppantott zabot, ha van mit legelnie, fog is. Fontos, hogy ideális legyen a mozgás mennyisége és minősége is, illetve, hogy a takarmány is rendesen legyen beállítva a munka függvényében. Az nem jó, ha a ló gurul, ha túl sovány, akkor kúraszerűen adhatsz neki valamilyen kiegészítő tápot, az enyém egy adag Omolene 500-at evett meg tavaly, az rendesen helyre is pofozta, azóta tartja a súlyát. :)
2013. júl. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nézesd meg a fogát.
2013. júl. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!