Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha bértartásban van a lovam,...

Ha bértartásban van a lovam, mennyi mindent csinálhatok meg vele én?

Figyelt kérdés

Gondolom lovagolni lovagolhatok rajta amikor akarok. Ápolni ápolhatom én? Mert mondjuk úgy, hogy heti 6-7 alkalommal kimennék hozzá délutánonként pár órára. Akkor én ápolhatom őt, nyergelni kantározni, csutakolni, stb.? És ha már tegyük fel jól lovagolok, akkor muszáj edzővel edzenem? Mert magánterület az kicsi, ott nem tarthatom, de ha ott tartanám, akkor magam lovagolhatnám, nem kellene hozzá edző. Így se kell? És akkor én döntök el, hogy más is lovagolhatja-e vagy csak én, nem? A ti bértartásban élő lovaitokkal mit csináltok ti, és mit a lovarda?

Köszönöm a válaszokat!



2013. júl. 7. 11:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Te lovad,te tulajdonod. A lovarda házirendje keretei között azt csinálsz vele ,amit akarsz. Edző mindig ajánlott,függetlenül attól mennyire lovagolsz jól,mert ha látja a hibáidat,amit te a lóról nem láthatsz,könnyebben kijavítja.
2013. júl. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
a te lovad szóval a te tulaJDONODBAN ÁLL és mindent megtehetsz vele saját felelöséggel!
2013. júl. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nemhogy csinálhatsz, henem csinálnod kell. A bértartás = koszt és kvárté, azaz a ló alapvető szükségleteit elégítik ki. Minden más, kezdve a lóápolástól a lovaglásig a te dolgod, értelmeszerűen a jogod is.
2013. júl. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

1.

Azt én értem, hogy ajánlott, de attól még nem muszáj igénybe venni, nem?

És akkor a lovarda környékén elmehetek terepre, vagy csak a belső pályákon? :)

Köszi a válaszokat!

2013. júl. 7. 11:45
 5/13 anonim ***** válasza:

persze:) mehetsz terepre

a te lovad te felelsz érte, gondoskodsz, azt is te döntöd el hogy lovagolhatják-e.

DE!

nagyon figyelj mert ha nem mész ki hozzá, nem egyszer hallottam már hogy azt a takarmányt amit te veszel oda adják más lónak is.


vannak helyek ahol képesek ilyenekre, nagyon nézz körül.szerintem az se lenne jó ha a távol létedben kiadnák bérbe másnak a SAJÁT lovad.

2013. júl. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
a te lovad, azt csinálsz vele amit akarsz. a bértartásban kb etetik, almozzák, esetleg ápolják. megkönnyítik a dolgodat, de te döntöd el, hogy mikor hova mész vele, mit csinálsz. a TE lovad, te gondozod nagyrészt. edzőt nem muszáj igénybe venned.
2013. júl. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok: Ha nem szeretnél edzőt,nem muszáj igénybe venni,nem kötelező,csak ajánlott.
2013. júl. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nagyon!

A póniklubbosok és VIP lovasok mehetnek a lovak szabadnapján. (hétfő, szerda) Gondolom én is mehetek, ugye? :)

2013. júl. 7. 19:47
 9/13 anonim ***** válasza:
Te figyelj ezt itt honnan tudná bárki? Ezt ott kérdezd meg ,hogy mikor mehetsz:))
2013. júl. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

CSAK te ápolhatod és szerszámozhatod fel, senki más nem ülhet rá, csak az körmölheti/patkolhatja, akit te engedsz, a lovarda egyedül annyiban dönt, hogy ha a lónak sürgős orvosi beavatkozásra van szüksége, akkor saját preferenciája alapján hívjon orvost - amennyiben Te nem adod meg, hogy XY orvost kell hívniuk.

Edző ajánlott, mert máskülönben a lovas ülése könnyen szétcsúszik, és a ló tudása sem fejlődik olyan ütemben, én heti 1 edzést ajánlanék.

A lovat amúgy a lovászok etetik és almozzák, ezzel nem lesz dolgod, kivéve, ha kéred, hogy had csinálhasd Te, de nem érdemes, ha csak délután mennél ki, ugye.

Oktatni jó helyen nem oktatnak a lovadon, de meg lehet sok helyen egyezni a tulajjal, edzővel, akárkivel, hogy havi X összeget engednek a bértartás árából, ha használhatják a lovad - ekkor le kell fektetni, kinek a felszerelésével, és, hogy mire használhatják a pacit, én pl. nem engedném, hogy futószáras vagy ugró edzést tartson, az idomítóedzés viszont nem fog megártani neki - ha normális az edző, stb.

2013. júl. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!